چگونه بفهمم، فرزندم رابطه‌ جنسی دارد؟ + 3 راهکار

  • تیم ترجمه و تولید محتوا

    مرکز مشاوره یاسان

    تاریخ آخرین بروزرسانی ۱۴۰۳/۰۴/۲۴

چگونه بفهمم، فرزندم رابطه‌ جنسی دارد؟ + 3 راهکار

با پیشرفت تکنولوژی و رسانه‌ها، نوجوانان دائما در معرض مطالبی با محتوای جنسی هستند و ممکن است تمایل بیشتری به انجام فعالیت جنسی داشته باشند. این اتفاق در کنار حریم خصوصی همیشگی آن‌ها و دمدمی‌مزاجی‌شان، باعث می‌شود که به عنوان والدین نتوانید بفهمید که آیا نوجوان شما رابطه جنسی دارد یا خیر. اگر می‌خواهید به جواب برسید می‌توانید از سه راهی که در ادامه مرکز مشاوره یاسان، مرکز تخصصی روانشناسی نوجوان و بلوغ  به آن اشاره می کند، استفاده کنید:

راه اول: از نوجوان درباره روابط جنسی بپرسید

1. دلیل سوال کردن‌تان را مد نظر داشته باشید: اگر یک لحظه وقت بگذارید تا به این دلیل فکر کنید که چرا می‌خواهید از نوجوان خود درباره رفتار جنسی او بپرسید، می‌تواند به شما کمک کند تا گفتگوی موثری با یکدیگر داشته باشید. از خود سوالاتی مانند پرسش‌های زیر را بپرسید:

  • "هدف من از پرسیدن در مورد رفتار جنسی‌ دختر یا پسرم چیست؟"

  • "آیا من نگران او هستم؟"

  • "آیا من می‌خواهم او را آموزش دهم؟

مطلب مرتبط: علت خودارضایی در نوجوانان + شیوه برخورد با نوجوانی که خودارضایی می‌کند

2. از قبل به آنچه می‌خواهید بگویید فکر و آن را تمرین کنید: شاید دوست نداشته باشید درباره مسائل جنسی با فرزند خود صحبت کنید یا حرف زدن درباره این موضوعات شما را عصبی یا نگران می‌کند.

اگر آنچه را که می‌خواهید بگویید مرور کنید، می‌توانید راحت‌تر با او صحبت کنید و همچنین بفهمید که آیا فرزندتان رابطه جنسی دارند یا خیر.

می‌توانید از قبل آنچه را که می خواهید بگویید بنویسید و از روی آن بخوانید، جلوی آینه یا با والد دیگر یا دوستان‌تان تمرین کنید.

برای اینکه از سختی صحبت کردن کم کنید، شوخ‌طبعی را چاشنی حرفتان کنید و بگویید: " می‌دونم که رابطه‌ جنسی برای تو هم به اندازه‌ من هیجان‌انگیزه اما دیگه وقتش رسیده درباره‌اش صحبت کنیم."

 

3. مستقیم از آن‌ها سوال کنید: اگر می‌دانید که فرزند نوجوان‌تان با شما صادق است، بهتر است به طور مستقیم از او درباره رفتار جنسی‌اش سوال کنید. صریح بودن در این باره سریع‌‌تر از هر روش دیگری شما را از اینکه آیا فرزندتان رابطه جنسی دارد یا خیر، آگاه می‌کند.

همچنین با اینکار نوجوانتان متوجه می‌شود که او را آنقدر صادق و بالغ می‌بینید که بتوانید به‌طور مستقیم چنین مسئله‌ای را با او مطرح کنید. به عنوان مثال، ممکن است بدون مقدمه‌چینی و شوخی، راحت از پسرتان بپرسید: "آیا رابطه جنسی داری؟"

4. درباره رابطه جنسی دوستانش از او سوال کنید: اگر فکر می‌کنید فرزندتان با شما صادق نیست و به شما نمی‌گوید که رابطه‌ جنسی دارد یا نه، گزینه‌های دیگری هم دارید. یکی از راه‌های جایگزین این است که با صحبت کردن درباره اینکه همسن و سالانشان چه کارهایی انجام می‌دهند، به‌طور غیرمستقیم درباره فعالیت جنسی فرزندتان سوال کنید. به عنوان مثال، می‌توانید بپرسید: "آیا دوستانت رابطه جنسی دارند؟" یا "نظر دوستانت درباره رابطه جنسی تو این سن و سال چیه؟ "

اگر مکالمه خوب پیش می‌رود، ممکن است بخواهید نظرات او را درباره رابطه جنسی جویا شوید، برخی از دیدگاه‌ها و تجربیات خود را به اشتراک بگذارید و سپس درباره فعالیت جنسیش از او بپرسید.

مطلب مرتبط:  حد و مرز رابطه نوجوان با جنس مخالف کجاست؟

5. برای جواب‌هایشان آماده باشید: این که آیا نوجوانتان با شما صادق است یا نه یا در حال رابطه جنسی است یا نه، باید بتوانید پاسخش را بپذیرید. هنگام صحبت با نوجوانتان آرامش خود را حفظ کنید و هر پاسخی را که می‌دهد بپذیرید.

به عنوان مثال، اگر نوجوانتان به شما می‌گوید که رابطه جنسی دارد، عصبانی نشوید. آرامش خود را حفظ کنید و به آنها بگویید با اینکه دوست نداشتید چنین جوابی بشنوید، اما می‌پذیرید.

یا اگر می‌گویند نمی‌خواهند درباره آن صحبت کنند، عصبانی نشوید. در عوض، وقت دیگری را برای صحبت کردن انتخاب کنید.

حتی اگر نوجوانتان جواب شما را نداد، آماده باشید که بپذیرید. بسته به نوع رابطه‌ شما با او، ممکن است احساس راحتی نکنند که درباره این موضوع با شما حرف بزنند.

 

6. از شخص دیگری بخواهید با فرزندانتان صحبت کند: اگر نمی‌توانیدبا نوجوان خود درباره رابطه ‌جنسی صحبت نمی‌کنید بهتر است از شخصی که شما و نوجوان‌تان به او اعتماد دارید و برایش احترام قائلید، مانند خواهر و برادر بزرگتر یا دوست نزدیک خانوادگی بخواهید که این کار را انجام دهد.

سعی کنید در صورت امکان، اعتماد نوجوانتان را زیر پا نگذارید و از شخص سوم بخواهید بدون اینکه نوجوان‌تان بفهمد، حرف‌های او را به شما منتقل کند؛ در واقع به فرد واسطه واضح بگویید که هر بحثی بین آن‌ها رد و بدل می‌شود را باید شما هم بدانید.

مطلب مرتبط: چرا و چطور والدین باید به حریم خصوصی نوجوان احترام بگذارند؟

 

راه دوم: به دنبال علائم رابطه‌ جنسی در آن‌ها باشید

1. در جستجوی بدیهیات باشید: در حالی که همه‌ علائم فعالیت جنسی واضح نیستند، برخی از علائم و سرنخ‌ها وجود دارد که نباید در اینکه  نوجوان شما رابطه‌ جنسی دارد، تردیدی ایجاد کند. نکات واضح را نادیده نگیرید، در عوض به آنچه می‌بینید و آنچه حستان به شما می‌گوید اعتماد کنید.

به عنوان مثال، اگر میان لباس‌های کثیف و شلوغی اتاق نوجوان خود یک بسته کاندوم، قرص‌های ضد‌بارداری یا آزمایش بارداری پیدا کردید، به احتمال زیاد نشانه رابطه‌ ‌جنسی است.

2. صفحات مجازی آن‌ها را بررسی کنید: امروزه برنامه‌های متعدد و متنوع، سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی به راحتی امکان دسترسی نوجوانان به محتوای جنسی را فراهم و به اشتراک گذاشتن اطلاعات درباره زندگی جنسی را برای آنها آسان‌تر کرده‌اند و حتی گاهی اوقات آنها را به اینکار تشویق می‌کنند.

مطلب مرتبط: عواقب خطرناک سکستینگ نوجوانان + راهکارهای مقابله ای

بررسی صفحات شبکه‌های مجازی فرزندتان به شما کمک می‌کند تا بدانید نوجوان شما در حال انجام چه کاری است. نیازی نیست که غول اینترنتی شوید یا به وسایل الکترونیکی او نفوذ کنید، اما باید مرتب آنچه را که ارسال می‌کند بررسی کنید تا ببینید آیا چیز نامناسبی است یا نشانه‌ای از این است که او فعالیت جنسی دارد یا خیر.

همچنین باید مراقب س.ک.س.‌چ.ت (متن‌های جنسی) که برای نوجوانتان می‌فرستند یا نوجوان شما برای کسی می‌فرستد باشید. اینها ممکن است شامل پیام‌های متنی با محتوای رابطه‌ جنسی به همراه تصاویر سکسی یا بدون تصاویر باشد.

مطلب مرتبط: کدام رفتارهای جنسی بچه‌ها هشداردهنده است؟ ( از کودکان نوپا تا نوجوانان)

3. حواستان به تغییرات رفتاری آن‌ها باشد: نوجوانان، چه رابطه‌ جنسی داشته باشند و چه نداشته باشند، تندخو و دمدمی‌مزاج هستند. اما تغییر در نگرش‌ها و رفتارهای معمولی معمولاً نشان دهنده‌ این است که رابطه جنسی را شروع کرده‌اند. آیا آنها مرموزتر به نظر می‌رسند یا تمایلی ندارند به شما بگویند کجا می‌روند یا با چه کسانی قرار می‌گذارند؟ این موارد نشانه‌های قطعی رابطه‌ جنسی نیستند اما ممکن است خطرناک باشند.

مراقب نشانه‌های رفتارهایِ غیرعادیِ وابستگی یا پرخاشگرانه مربوط به رابطه‌ جنسی یا علائمی که نشان می‌دهد رابطه‌ جنسی به عنوان ابزاری برای ارزش دادن به خود یا ایجاد عزت نفس انجام می‌شود، باشید. اینها می‌تواند به یک مسئله‌ روانی مهم‌تر اشاره کند که باید مورد بررسی روانشناس قرار بگیرد.

مطلب مرتبط: علت همجنسگرایی در نوجوانان + شیوه درست رفتار والدین

به طرز پوشش او توجه کنید. مثلا اگر نوجوان‌تان مدام لباس‌های تحریک‌آمیز می‌پوشد، ممکن است به رابطه‌ جنسی فکر کند. البته این نشانه قطعی داشتن رابطه جنسی نیست.

4. به نوجوان تهمت نزنید: متهم کردن فرزندتان به انجام کاری که به نظر شما نامناسب است، اوضاع را بدتر می‌کند. با متهم کردن نوجوان خود، باعث می‌شوید او در آینده به شما اعتماد نکنند و حرفهایش را با شما درمیان نگذارد. همچنین ممکن است فرزندتان احساس کند، او قضاوت می‌کنید. پس حتی اگر مشکوک شدید، هرگز نوجوان خود را متهم نکنید.

مطلب مرتبط: چطور جلوی اشتباه کردن نوجوانم را بگیریم؟

راه سوم: مرتب در جریان زندگی آن‌ها قرار بگیرید

1. هر روز با فرزند خود صحبت کنید: بهترین راه برای مشارکت فعال در زندگی نوجوان، باز نگه داشتن خطوط ارتباطی است. اگرچه نوجوانان به این بدنام هستند که سخت می‌شود با آن‌ها صحبت کرد اما باید تلاش کنید. اگر فرزندتان بدانند شما در دسترسش هستید و دوست دارید با او صحبت کنید، راحت‌تر در این باره با شما صحبت می‌کند و به شما می‌گوید که رابطه‌‌ جنسی دارند یا خیر.

درباره‌ مسائل روزمره مانند مسائل اجتماعی، فعالیت‌های روزانه‌، دوستانش و هر چیز دیگری که او دوست دارد با هم حرف بزنید.

شما همچنین باید به طور منظم درباره مسائل جدی مانند مواد مخدر، الکل و رابطه جنسی با فرزند نوجوان خود صحبت کنید تا هر دو بتوانید باهم راحت‌تر باشید.

 

مطلب مرتبط:  آموزش مهارت دوستیابی در دوران نوجوانی

2. دوستان فرزندتان را بشناسید: نوجوانان به طور کلی دوستانی دارند که اخلاق و ارزش‌های آنها را منعکس می‌کنند و نظرات مشابهی با آن‌ها دارند. آشنایی با افرادی که در زندگی نوجوان شما هستند به شما کمک می‌کند متوجه شوید فرزندتان رابطه‌ جنسی دارد یا نه.

هرچه بیشتر درباره‌ افرادی که نوجوانتان در زندگی انتخاب می‌کند، بدانید، بیشتر می‌توانید درباره نوجوان خود و انواع کارهایی که ممکن است انجام دهد، از جمله رابطه‌ ‌جنسی صحبت کنید.

به عنوان مثال، اگر بیشتر دوستان دختر نوجوان شما علاقه‌ زیادی به داشتن روابط عاشقانه دارند، به احتمال زیاد دخترتان نیز همین‌طور است.

نوجوان خود را تشویق کنید تا دوستانش را دعوت کند. لازم نیست تمام مدت با آنها در اتاق بمانید. فقط حضورشان در آنجا حسشان را به شما نشان می‌دهد.

مطلب مرتبط : 15 راهکار برای زمانی که فرزندتان دوستان ناباب دارد

3. از علایق نوجوان‌تان حمایت کنید: وقتی به کارهایی که فرزندتان از آنها لذت می‌برد، علاقه نشان می‌دهید، به نوجوانتان می‌گویید که برای شما اهمیت دارد. این یکی از راه های ایجاد پیوند قوی با نوجوانان است. این‌گونه هر دوی شما در هنگام صحبت کردن از روابط جنسی با هم احساس راحتی می‌کنید.

اگر هنوز نمی‌دانید علایق و سرگرمی‌هایش چیست، از او بپرسید. تا جایی که می توانید در اجراها، تمرین‌ها و بازی‌های او شرکت کنید.

با وجود بهترین تلاش های والدین برای شناخت نوجوان خود، برخی اوقات بنظر می رسد مشکلات نوجوان شان برای آنها غافلگیر کننده است. در مواجهه با مشکلات جدی تر رفتاری و هیجانی (مانند رفتارهای پرخطر غیر قابل کنترل و یا افسردگی) باید حتماً از روانشناس متخصص نوجوان کمک بگیرید. برای رزرو وقت مشاوره و ارزیابی کلیک کنید.

همچنین می توانید مهارت های فرزندپروری خود را با خواندن کتاب های روانشناسی در زمینه کودک و نوجوان یا حضور در کارگاه های مرتبط  ارتقا دهید.

 

شیوه دریافت وقت مشاوره

لطفا برای دریافت وقت مشاوره از روانشناسان مرکز مشاوره یاسان از ساعت 9 تا 19 با دو شماره 02126722420 یا 02126722417 تماس بگیرید يا از طریق واتس‌اپ به شماره 09120499760 پیام دهید. راحت ترين مسير براي فارسی زبانان خارج از کشور ارسال پيام از طریق واتس‌اپ به شماره 09935968010 است. 

 

تماس با ما

تماس با ما

برچسب ها:

با پیشرفت تکنولوژی و رسانه‌ها، نوجوانان دائما در معرض مطالبی با محتوای جنسی هستند و ممکن است تمایل بیشتری به انجام فعالیت جنسی داشته باشند. این اتفاق در کنار حریم خصوصی همیشگی آن‌ها و دمدمی‌مزاجی‌شان، باعث می‌شود که به عنوان والدین نتوانید بفهمید که آیا نوجوان شما رابطه جنسی دارد یا خیر. اگر می‌خواهید به جواب برسید می‌توانید از سه راهی که در ادامه ذکر می شود استفاده کنید: 1. از آن‌ها بپرسید که آیا رابطه‌ جنسی را شروع کرده‌اند 2. به دنبال علائم رابطه‌ جنسی در آن‌ها باشید 3. مرتب در جریان زندگی آن‌ها باشید توضیحات تکمیلی و راهکارهای مربوط به هر کدام از روشها را در سایت مرکز مشاوره یاسان بخوانید.

ارسال پیام و سوال

{{ nameForm1_error }}

{{ mobileForm1_error }}

3 + 7 = ?

نظرات کاربران

۲۴ اسفند ۱۴۰۰

پسر ۱۰ ساله ای دارم کلاس چهارم دبستان امسال با یکی از همکلاسیاش خیلی دوست شده البته خانواده دوستش رو دورادور می‌شناسیم چند روز پیش در مورد دوستیش با یه دختر صحبت کرده گفته یکی از فامیلامون هست و باهاش حرف میزنم توی واتساپ و از پسر ما خواسته به کسی چیزی نگه یه رازه پسرمون هر اتفاقی و صحبتی میشه به من و باباش میگه از این مورد نگران شدیم و واقعا نمی دونیم باید چطور رفتار کنیم لطفا راهنمایی کنید

۲۴ اسفند ۱۴۰۰
مرکز مشاوره یاسان

دوست عزیز! این موضوع که فرزندتان به شما اعتماد دارد بسیار ارزشمند است به خصوص زمانی که او وارد دوران نوجوانی می شود. در این مورد هم توصیه می کنیم که به هیچ عنوان دخالت نکنید و تنها راز نگه دار فرزندتان باشید. در غیر این صورت نه تنها اعتماد فرزندتان از شما سلب می شود بلکه ناخودآگاه پسرتان گمان می کند که شما او را سرزنش می کنید. همچنین رابطه فرزندتان را با دوستش محدود نکنید اما مراقب وضعیت خلقی او باشید.

۲۴ اسفند ۱۴۰۰

سلام.وقتتون بخیر. ۲هفته پیش دخترم بعد از چند مدت اصرار که برم خونه دوستم.بالاخره با صحبت با مادردوستش و اشنایی.این اجازه رو دادم که ۲ساعت برن خونه دوستش. وقتی که برگشت خیلی بهم ریخته بود. از ۶ غروب خوابید تا فردا صبح. صبح ک رفت حمام من داخل اتاقش کنار تختش یک گردنبند گلدوزی شده دیدم که روش اسم پسر همسایه مون گلدوزی شده بود. ازش پرسیدم این چیه. گفت مامان خوب شد که خودت دیدی. گذاشتم جایی ک ببینی. من از عید فکر کردم ایلیا نسبت به همه پسرها متفاوت هست. و نسبت بهش احساس پیدا کردم. اول ک اینو شنیدم مدتی سکوت کردم. و بعد احساسشو تایید کردم و گفتم این حس در این سن برای همه به وجود می اید. طبیعیه. این عشق نیست. نوعی هیجان و غریزه هست. بعد خودش گفت فکر کردم دیدم که مادرش ک قرص اعصاب میخوره. پدرشم ک اعتیاد داره. خودشونم ک خونه زندگی ندارن خونه مادربزرگش زندگی میکنن. از نظر خانوادگی به خانواده ما نمیخورن. من هر چقدرم تلاش کنم در اینده مطمئنم خانوادم اجازه ازدواج با اون رو ب من نمیدن. ولی حالم بده و دلشوره دارم مامان. گفتم تمام حرفهایی ک من میخاستم بهت بزنم خودت به من گفتی. و گفتم هر وقت فکرش اومد توی سرت به واقعیتها فکر کن. تو دختر پر تلاش و باهوشی هستی. درس خون و فعال. حیفه ک یک فکر بی سرانجام بخواد انرژی تو رو در این سن بگیره. و قبول کرد. خونه پسر همسایه چند تا اون طرف تر از منزلمون هست. ولی من ۲هفته اس خیلی نگرانم و دلشوره دارم. اول اینکه اصلا دیگه نمیتونم خونه تنهاش بزارم با خواهرش و برم بیرون. نگرانم یک وقت نکنه بیاد پشت پنجره اتاقش که رو به کوچه اس. یا بیاد در خونه ..و هزارتا فکر دیگه. نکنه ک واقعا دوست داشتنش ماندگار بشه .چون اصلا مناسب خانواده ما نیست. و هزاران فکر دیگه. و واقعا حالم بده. دخترم بیشتر مدت روز تو اتاقش با در بسته تنهاست. هر زمان اعتراض میکنم با خشمش مواجه مبشم. میگه درس دارم. کلاس زبان دارم و.....و‌ من ب عنوان یک مادر واقعا نگرانم. میشه ازتون درخواست کنم. لایو یا پست در این زمینه ها بزارید و به ما خانواده ها و بچه ها اموزش بدین. خیلی مطالعه میکنم. ولی واقعا نگرانم.ممنونم از شما.

۱۷ فروردین ۱۴۰۱
مرکز مشاوره یاسان

سلام دوست عزیز! بهتون تبریک میگیم، خیلی خوب با دخترتون برخورد کردید. اما سوالات و موارد بعدی نیاز به آموزش داره. ما در کتاب راهنمای جامع فرزندپروری، به طور کامل درباره ارتباط با جنس مخالف توضیح دادیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره کتاب راهنمای جامع فرزندپروری در دوران نوجوانی کلیک کنید.

۰۶ آذر ۱۴۰۱
مریم کریمی

باسلام دختر ۱۶ ساله ای دارم که بعد از چند دفعه پشت هم مریض شدند بهم گفته با همکلاسیم رابطه دهانی داشتم بنظرتون من باید به مدرسه اطلاع بدم یا خانواده دوستش واینکه چطور میتونم بهش کمک کنم

۰۵ دی ۱۴۰۱
مرکز مشاوره یاسان

دوست عزیز دکتر اناری به سوال شما به‌طور صوتی پاسخ داده‌اند. لطفا برای شنیدن آن به بخش " پرسش و پاسخ " مراجعه کنید.

۰۴ دی ۱۴۰۱
سعید

آخه بعضی از بچه ها از هفت سالگی خودارضایی میکنند

۰۵ دی ۱۴۰۱
مرکز مشاوره یاسان

دوست عزیز خود ارضایی با داشتن رابطه جنسی دو موضوع کاملا متفاوت است.

۰۶ دی ۱۴۰۱
کیان احمدی

باسلام چند وقته متوجه شدم پسر ۱۴ ساله ام باهم کلاسیش فیلم پورن میفرستن برا هم . وحتی عکس الت خودشونو. برا هم میفرستن ..‌‌پسرم خیلی مودب و منطقیه نمیدونم باید چیکار کنم خیلی نکران اینده ام لطفا راهنمایی کنید

۲۷ دی ۱۴۰۱
مرکز مشاوره یاسان

سلام. وقت شما بخیر. این مطلب بهتون کمک می کنه "عواقب خطرناک سکستینگ نوجوانان + راهکارهای مقابله"--

۲۶ فروردین ۱۴۰۲
ر.امینی

سلام وقت بخیر پسر۲۱ ساله ای دارم که چند ماهی هست با دختری دوست شده و این اولين تجربه و ارتباط با جنس دختر هست و از این قضیه خیلی حس خوبی داره و با من در میون گذاشته ولی به تازگی فکر میکنم که با اون دختر رابطه جنسی داشته .نمیدونم چطور در این مورد با پسرم صحبت کنم و از ادامه این کار منعش کنم .لطفا منو راهنمایی کنید.

۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲
مرکز مشاوره یاسان

وقت بخیر. پسر 21 ساله شما به قدری بزرگ شده که شما نمی تونید روی این موارد کنترل داشته باشید. در عوض باهاش صحبت کنید و بهش یاد بدید که در یک رابطه چه جسمی، عاطفی یا جنسی از خودش مراقبت کنه. الان وظیفه شما به عنوان والد، آگاهی دادن هست

۲۱ شهریور ۱۴۰۲
شهل شاهین

سلام چگونه و چه آگاهیهایی باید بدیم?

۱۹ شهریور ۱۴۰۲
مهناز کریمی

سلام من یک پسر ۱۴ ساله دارم چند روز پیش به من گفت دوس دارم باهات رابطه جنسی برقرار کنم منم از اون موقع تا حالا نمیدونم باید چی بهش بگم لطفا راهنماییم کنید

۱۸ اسفند ۱۴۰۲
محفوظ

من یه سوال دارم‌خوشحال میشم‌زود جواب بدید. چون دارم دیوونه میشم من یه دختر ۱۶ ساله دارم که تو‌کیفش کاندوم و یه بیبی چک پیدا کردم نمیدونم چ برخوردی داشته باشم

۰۷ فروردین ۱۴۰۳
رویا سام بیگی

سلام من پسر ۱۵ ساله ای دارم که با دختر عموی ۱۷ ساله خودش رابطه جنسی مقعدی داشته و این رابطه توافقی بوده برای اینکه پسرم دختر عموش با یکی از دوستاش آشنا کنه و امروز بعد از تهدید دختر عموش که اگه دوست تو برام جور نکنی به مامانت میگم پسرم خودش پیش من همه چیزو با گریه و پشیمونی اعتراف کرد و گفت که همچین اتفاقی افتاده ممنون میشم راهنماییم کنین که چطور برخورد کنم حالم خیلی بده و نمیدونم چیکار کنم

۱۹ فروردین ۱۴۰۳
مرکز مشاوره یاسان

سلام. وقت بخیر برای بررسی دقیق تر این مساله و پیشبرد صحیح همه چیز بدون واکنش های احساسی لازم هست که یک روانشناس نوجوان شما رو در این مرحله همراهی کنه. حتما در اولین فرصت به یک روانشناس متخصص نوجوان مراجعه کنید

ارسال پیام و سوال

{{ nameForm1_error }}

{{ mobileForm1_error }}

6 - 3 = ?

دریافت وقت مشاوره