درسنامه رایگان/مداخلات اولیه در برخورد با نوجوانان در بحران‌های اجتماعی

قیمت : 200,000 تومان 0 تومان

پشتیبانی آنلاین

پشتیبانی

دانلود سریع

رضایت کاربران

یکی از مهم‌ترین گروه‌هایی که در جنبش‌های اجتماعی اخیر ایران تاثیرگذار و تاثیرپذیر بوده‌اند، نوجوانان هستند. در این مدت نوجوانان تبدیل به یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های این جنبش‌ها شده و در این مسییر علاوه بر اینکه تاثیر گذار بوده‌اند، متاسفانه در بسیاری موارد درگیر آسیب‌های جسمانی و روان‌شناختی زیادی نیز شده‌اند.

روانشناسان کودک و نوجوان به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل حافظ حقوق کودکان و نوجوانان، وظیفه دارند نسبت به این حوادث آگاه بوده و با حفظ بی‌طرفی سیاسی، خدمات روانشناسی را به عنوان پایگاهی برای تامین سلامت روان همه گروه‌ها دانسته و از طریق مجاری مختلف در جهت رعایت حقوق انسانی افراد کوشیده و از شدت آسیب‌های وارده بکاهند.

علاوه بر مسئولیت اجتماعی روانشناسان در حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان در عرصه اجتماعی، آنها وظیفه دارند  در محیط‌های مختلفی که فعالیت دارند، نسبت به آسیب‌های این گروه آگاه شده و سعی در درمان و بهبود آن داشته باشند.

این درسنامه با هدف آشنایی با شرایط نوجوانان درگیر در جنبش‌های اجتماعی برای روان‌درمانگران، مشاوران مدرسه و دیگر متخصصان فعال در حوزه نوجوانان تهیه شده است.

 

معرفی مونا اعوانی نویسنده درسنامه

مونا اعوانی با مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی شخصیت، به‌طور تخصصی در حوزه " فرزندپروری و روان‌درمانی فردی نوجوان با رویکرد التقاطی مراجع‌محور و شناختی-رفتاری" فعالیت می‌کند.

وی علاوه بر این درسنامه، در نگارش پروتکل آموزش مهارت‌های فرزندپروری برای والدین نوجوانان که با همکاری مشترک یونیسف و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تهیه شده، نقش داشته است.

اعوانی همچنین به‌طور مستمر کارگاه‌های آموزش خانواده و فرزندپروری را در مقاطع دبستان، متوسطه اول و متوسطه دوم برگزار می‌کند. رزومه کامل مونا اعوانی

 

معرفی ویراستار علمی درسنامه 

دکتر آسیه اناری، موسس و مدیر مرکز مشاوره یاسان با مدرک دکترای تخصصی روانشناسي باليني از دانشگاه شهید بهشتی، یکی از نخبگان جوان عرصه روانشناسی و شاگرد مرحوم دکتر پریرخ دادستان، مادر روانشناسی ایران ( و شاگرد ژان پیاژه، روانشناس معروف فرانسوی) است.

وی هم اکنون نائب رئیس هیئت مدیره انجمن روانشناسی بالینی کودک و نوجوان را بر عهده دارد. دکتر اناری علاوه بر تدریس در دانشگاه و مشاور راهنمای دانشجویان دکترا، مدتی نیز به عنوان هیئت علمی در دانشگاه شهید بهشتی فعالیت داشته است.

علاوه بر عضویت در کمیته تخصصی "روانشناسی بالینی کودک و نوجوان" نظام روانشناسی از سال 98 تا کنون، چندین جلد کتاب، پژوهش و مقاله از دکتر اناری در زمینه روانشناسی کودک و نوجوان منتشر شده است.

وی همچنین به عنوان روانشناس در برنامه های تلویزیونی از جمله برنامه هزار راه نرفته حضور داشته است. رزومه کامل دکتر آسیه اناری

ارسال پیام و سوال

{{ nameForm1_error }}

{{ mobileForm1_error }}

8 - 2 = ?

نظرات کاربران

ارسال پیام و سوال

{{ nameForm1_error }}

{{ mobileForm1_error }}

6 - 5 = ?

برای اطلاع از جدیدترین مقالات و اخبار عضو خبرنامه یاسان شوید