درسنامه رایگان/مداخلات اولیه در برخورد با نوجوانان در بحران‌های اجتماعی

رایگان

پشتیبانی آنلاین

پشتیبانی

دانلود سریع

رضایت کاربران

یکی از مهم‌ترین گروه‌هایی که در جنبش‌های اجتماعی اخیر ایران تاثیرگذار و تاثیرپذیر بوده‌اند، نوجوانان هستند. در این مدت نوجوانان تبدیل به یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های این جنبش‌ها شده و در این مسییر علاوه بر اینکه تاثیر گذار بوده‌اند، متاسفانه در بسیاری موارد درگیر آسیب‌های جسمانی و روان‌شناختی زیادی نیز شده‌اند.

روانشناسان کودک و نوجوان به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل حافظ حقوق کودکان و نوجوانان، وظیفه دارند نسبت به این حوادث آگاه بوده و با حفظ بی‌طرفی سیاسی، خدمات روانشناسی را به عنوان پایگاهی برای تامین سلامت روان همه گروه‌ها دانسته و از طریق مجاری مختلف در جهت رعایت حقوق انسانی افراد کوشیده و از شدت آسیب‌های وارده بکاهند.

علاوه بر مسئولیت اجتماعی روانشناسان در حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان در عرصه اجتماعی، آنها وظیفه دارند  در محیط‌های مختلفی که فعالیت دارند، نسبت به آسیب‌های این گروه آگاه شده و سعی در درمان و بهبود آن داشته باشند.

این درسنامه با هدف آشنایی با شرایط نوجوانان درگیر در جنبش‌های اجتماعی برای روان‌درمانگران، مشاوران مدرسه و دیگر متخصصان فعال در حوزه نوجوانان تهیه شده است.

 

معرفی مونا اعوانی نویسنده درسنامه

مونا اعوانی با مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی شخصیت، به‌طور تخصصی در حوزه " فرزندپروری و روان‌درمانی فردی نوجوان با رویکرد التقاطی مراجع‌محور و شناختی-رفتاری" فعالیت می‌کند.

وی علاوه بر این درسنامه، در نگارش پروتکل آموزش مهارت‌های فرزندپروری برای والدین نوجوانان که با همکاری مشترک یونیسف و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تهیه شده، نقش داشته است.

اعوانی همچنین به‌طور مستمر کارگاه‌های آموزش خانواده و فرزندپروری را در مقاطع دبستان، متوسطه اول و متوسطه دوم برگزار می‌کند.

 

معرفی ویراستار علمی درسنامه 

دکتر آسیه اناری، موسس و مدیر مرکز مشاوره یاسان با مدرک دکترای تخصصی روانشناسي باليني از دانشگاه شهید بهشتی، یکی از نخبگان جوان عرصه روانشناسی و شاگرد مرحوم دکتر پریرخ دادستان، مادر روانشناسی ایران ( و شاگرد ژان پیاژه، روانشناس معروف فرانسوی) است.

وی هم اکنون نائب رئیس هیئت مدیره انجمن روانشناسی بالینی کودک و نوجوان را بر عهده دارد. دکتر اناری علاوه بر تدریس در دانشگاه و مشاور راهنمای دانشجویان دکترا، مدتی نیز به عنوان هیئت علمی در دانشگاه شهید بهشتی فعالیت داشته است.

علاوه بر عضویت در کمیته تخصصی "روانشناسی بالینی کودک و نوجوان" نظام روانشناسی از سال 98 تا کنون، چندین جلد کتاب، پژوهش و مقاله از دکتر اناری در زمینه روانشناسی کودک و نوجوان منتشر شده است.

وی همچنین به عنوان روانشناس در برنامه های تلویزیونی از جمله برنامه هزار راه نرفته حضور داشته است. رزومه کامل دکتر آسیه اناری

مداخلات اولیه در برخورد با نوجوانان در بحرانهای اجتماعی

ارسال پیام و سوال

3 + 9 = ?

نظرات کاربران

ارسال پیام و سوال

2 + 8 = ?

برای اطلاع از جدیدترین مقالات و اخبار عضو خبرنامه یاسان شوید