مراجع عزیز!

با سپاس از اعتماد شما به مرکز مشاوره یاسان.

یاسان با بیش از 20 دکتر روانشناس، مشاور و درمانگر متخصص و سال‌ها تجربه بالینی در حیطه کودک، نوجوان، خانواده، زوج‌درمانی، مشاوره ازدواج، استعدادیابی، تست هوش و ... در خدمت شماست. برای رزرو وقت مشاوره روی دکمه زیر کلیک کند.

در مرکز مشاوره یاسان از سیستم تریاژ اولیه استفاده می‌شود؛ به این معنی که جلسه نخست توسط مدیر داخلی یاسان و با هدف مصاحبه و ارزیابی اولیه شما انجام خواهد شد. سپس بر اساس نتایج این جلسه، بهترین متخصص‌ برای شما انتخاب می‌شود. این جلسه پیش‌مشاوره با هدف ارائه تخصصی‌تر و جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه مراجعان و تعیین شیوه درمانی مناسب است. هدف ما کوتاه کردن مسیر درمان و انتخاب بهترین مدل درمانی با توجه به مسئله شماست.  بسیاری از کلینیک‌های دانشگاهی و معتبر دنیا هم از همین شیوه استفاده می‌کنند. پس با خیال راحت با ما همراه باشید.

 

 لطفا قبل از رزرو وقت مشاوره، سوالات رایج را مطالعه کنید.

 

سوالات رایج:

1. وقت مشاوره آنلاین است یا حضوری؟ جلسه تریاژ اولیه آنلاین برگزار می‌شود اما باقی جلسات مشاوره به انتخاب شما به صورت حضوری یا آنلاین خواهد بود.

2. پس از رزرو نوبت مشاوره باید با چه شماره ای تماس بگیرم؟ پس از دریافت نوبت مشاوره، پیامکی حاوی "نحوه برگزاری اولین جلسه آنلاین و شماره ای که باید با آن تماس بگیرید" به تلفن همراه شما ارسال می شود. لطفا در انتخاب ساعت و زمان مشاوره دقت کنید و آن را به خاطر بسپارید؛ مرکز مشاوره یاسان تعهدی در قبال تغییر وقت مشاوره، کنسل کردن وقت یا فراموش کردن زمان آن ندارد.   

3. هزینه جلسات مشاوره و روانشناسی چقدر است؟ هزینه تریاژ اولیه 75 هزار تومان است که به طور آنلاین باید پرداخت شود. هزینه سایر جلسات با توجه به روند تعیین درمانگر و در جلسه تریاژ مشخص می‌شود.

4. من خارج از کشور هستم. چطور وقت رزرو کنم؟ مراجع عزیز خارج از کشور لطفا برای رزرو وقت تریاژ اولیه کلیک کنید 

 

اگر نیاز به توضیحات یا راهنمایی بیشتر در این زمینه دارید از طریق واتس‌اپ پیام دهید تا همکار ما در یاسان شما را راهنمایی کند.

 

مشاوران و همکاران

 

 

 

معرفی مرکز مشاوره یاسان

مرکز مشاوره یاسان در سال 1394 توسط خانم دکتر آسیه اناری، روانشناس بالینی کودک ونوجوان، و با مجوز سازمان بهزیستی کل کشور شروع به فعالیت کرد. این مرکز مشاوره با تاکید تخصصی بر روانشناسی کودک و نوجوان به فعالیت خود ادامه داد و در راستای ارائه خدمات به والدین کودکان، بخش بزرگسال خود را نیز فعال کرد. در حال حاضر مرکز مشاوره یاسان در دو بخش تخصصی کودک و نوجوان و بزرگسال، خدمات بازی‌درمانی، نوروفیدبک، ای‌ای‌جی، توانمندسازی نوجوان، توانمندسازی فردی، کارگاه‌های تخصصی، هنردرمانی، زوج درمانی، گروه درمانی، کاردرمانی، اختلالات یادگیری، بیش‌فعالی، افسردگی، اضطراب و آموزش‌ مهارت‌های فردی و اجتماعی به مراجعان ارائه می‌دهد.

 

خدمات مرکز مشاوره یاسان

بازی‌درمانی

بازی اولین و مهم‌ترین شیوه‌ ارتباطی بچه‌ها است. از طریق بازی می‌توانیم احساسات و تفکر بچه‌ها را از ضمیر ناهشیارشان بیرون بیاوریم. بازی‌درمانی رویکردهای مختلفی دارد که به تشخیص درمانگر با توجه به شخصیت کودکان، تعیین می‌شود.

مهم‌ترین مساله در بازی‌درمانی این است که به بچه‌ها به خوبی با آن ارتباط می‌گیرند زیرا شبیه سایر مکالمات روزمره‌ای که با یک بزرگسال انجام می‌شود نیست. به همین دلیل است که رویکرد درمانی به خود می‌گیرد. مرکز مشاوره یاسان با سابقه و کارنامه مثبت در درمان اختلالات دروان کودکی از جمله انوع اضطراب و افسردگی در خدمت مراجعان عزیز است.

مرکز مشاوره یاسان به دو اتاق بازی و بازی‌درمانگران حرفه‌ای مجهز است.

 

هنردرمانی

هنردرمانی یکی از رویکردهای درمانی با بچه‌ها به خصوص بچه‌های زیر 10 سال است. مهارت‌های کلامی کودکان در سنین پایین هنوز تکمیل نشده است. از این رو هنر می‌تواند بدون استفاده کلام، احساسات و عواطف بچه‌ها را مشخص کند.

هنردرمانی علاوه بر اینکه خلاقیت بچه‌ها را گسترش می‌دهد باعث سلامت روان آنها می‌شود. متخصصان هنردرمانی به کیفیت زندگی کودکان کمک کرده و مشکلاتی از قبیل افسردگی، اضطراب جدایی و .. را درمان می‌کنند. مرکز مشاوره یاسان به صورت تخصصی از هنردرمانی برای درمان  استفاده می‌کند.

 

گفتاردرمانی

کودکان در سنین ابتدایی به دلایل مختلفی به اختلال در تکلم مواجه می‌شوند. در مرکز مشاره یاسان با ارائه خدمات گفتاردرمانی تخصصی به کودکان و نوجوانان به بهبود مهارت‌های گفتاری این گروه سنی کمک می‌کند. مرکز مشاوره یاسان با کادر تخصصی برای کودکان، گزینه مناسبی برای بچه‌ها و خانواده‌هاست.

 

طرح فرزندپروری موثر پیش از تولد تا بلوغ

طرح فرزندپروری موثر پیش از تولد تا بلوغ به پشتوانه سال‌ها تجربه بالینی ما در امر مشاوره کودک وارد فاز اجرایی شده است. در این طرح با توجه به سن فرزندتان جلسات منظمی با روانشناس خواهید داشت. در این جلسات خصوصی، فرزند شما توسط روانشناس متخصص ارزیابی می‌شود، آموزش‌ها و مشاوره‌های لازم در اختیار والدین قرار می‌گیرد. روند رشد شناختی کودک یا نوجوان

 

بررسی شده و اگر مورد هشداردهنده‌ای وجود داشت، سایر همکاران ما آن را بررسی می‌کنند. تا شما فرزندتان را با خیال راحت و با کمک یک تیم روانشناس به بزرگسالی برسانید.

 

مشاوره پیش از ازدواج

افرادی که قصد ازدواج دارند با انتخابی سرنوشت ساز روبرو هستند. انتخابی که باید با شناخت بهتر و یادگیری مهارت های لازم انجام شود. و زندگی مشترک پویا و رضایت مند داشته باشند. متخصص این حوزه با مصاحبه و انجام تست های معتبر روان شناسی به شما کمک خواهد کرد با ویژگی های یکدیگر بیشتر آشنا شوید و میزان سازگاری و ناسازگاری هر یک از شما در حیطه های مختلف را بیان خواهد کرد. همچنین با توجه به نیمرخ روان شناختی هریک از شما آموزش هایی که برای شروع زندگی مشترک ضروری است را دریافت خواهید کرد تا با چالش های پیش رو بیشتر آشنا شوید.تعداد جلسات: ۴-۵ جلسه ارزیابی و ارائه نتیجه ارزیابی؛ تعداد جلسات آموزش با توافق طرفین با توجه به نتیجه جلسه ارزیابی تصمیم گیری خواهد شد.

 

مشاوره روابط فرازناشویی و طلاق

گاهی همسران درگیر مسائل پیچیده ای در روابطشان می شوند که تصمیم گیری برای ادامه زندگی مشترکشان را سخت می کند. متخصص زوج درمانگر به عنوان فرد سوم و بی طرف می تواند به آنها برای تصمیم گیری نهایی کمک کند و در طی کردن این مسیر سخت با حمایت و همدلی و در نظر گرفتن سلامت روان آنها یاری‌گر باشد.

 

زوج درمانی

در فرآیند زوج درمانی همسران به کمک روان درمانگر این حوزه به اهداف زیر دست خواهند یافت: شناسایی علل و عوامل تعارضات و نقش هر یک در ایجاد آن، کمک به حل تعارضات به شیوه سازنده، یادگیری مهارت های ارتباطی و فنون حل مسئله، توافق و تلاش آخر قبل از تصمیم به جدایی و طلاق. در جلسات زوج درمانی پس از ۴ جلسه ارزیابی اولیه و ارائه پروتکل درمانی توسط زوج درمانگر تصمیم برای ادامه زوج درمانی گرفته خواهد شد.

 

مشاوره روابط عاطفی

روابط در سلامت روان بسیار تاثیرگذار است و در راس این روابط نقش روابط عاطفی از همه مهمتر است. اغلب افراد بدون آشنایی از پایه های روابط عاطفی سالم وارد رابطه میشوند و با چاش های بسیاری مواجه خواهند شد. متخصص حوزه روابط می تواند با ارائه مشاوره و آموزش مهارت های ارتباطی، شما را در داشتن روابطی پویا و سالم و کم خطر راهنمایی کند.

 

نوروفیدبک و ارزیابی شناختی

ما در بخش توانبخشی شناختی مرکز مشاوره یاسان به ارزیابی تشخیص و درمان اختلالات شناختی در کودکان و نوجوانان می‌پردازیم. ما 4 بخش کلیدی شامل مهارت‌های حسی، حرکتی، شناختی و ارتباطی کودکان و نوجوانان را مورد بررسی قرار می‌دهیم.  در بخش اول به بررسی حواس از جمله شنوایی، بویایی، چشایی، لامسه و بینایی می‌پردازیم. در این بخش یکی از اختلالات شایع کودکان یعنی اختلال یکپارچگی حسی را تشخیص داده و درمان می‌کنیم.

 

در بخش دوم مواردی مثل هماهنگی چشم و دست؛ تعادل وادرک عمق مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و به بالا بردن تمرکز کودکان کمک می‌کنیم. همچنین در بخش درمانی به تنظیم هیجانی کودک می‌پردازیم. در بخش شناختی با ابزارهای کمک تشخیصی از جمله ثبت امواج مغزی یا EEG. TDCS، نوروفیدبک به تشخیص اختلالات می‌پردازیم. در این بخش از نرم‌افزارهای مختلف هم کمک گرفته و در کنار نرم‌افزارها از تمرین‌های قلم و کاغذی مرتبط با هر کودک هم استفاده می‌کنیم.

در بخش مهارت‌های ارتباطی به بررسی و ارزیابی سبک فرزندپروری والدین می‌پردازیم و مهارت‌های فرزندپروری دلبستگی محور به والدین را مورد بررسی قرار می‌دهیم. در این بخش با بهبود دلبستگی مادر و کودک به تقویت رفتارهای سالم و کاستن از رفتارهای ناسالم در کودکان، به والدین و فرزندان آنها کمک می‌کنیم.

 

روانشناسی نوجوان

نوجوانی دوره حساسی است که هم والدین و هم نوجوان با بحران‌های زیادی مواجه می‌شوند. مرکز مشاوره یاسان با تیم تخصصی روانشناسان نوجوان همراه شماست تا به سلامت از این دوره عبور کنید و از دوره نوجوانی فرزندتان لذت ببرید.

 

اختلالات دوره کودکی

کودکی مهم‌ترین دوره رشد هر انسان به شمار می‌رود. ما در مرکز مشاوره یاسان، گروهی متشکل از خبره‌ترین و حرفه‌ای‌ترین روانشناسان کودک را گردهم آورده‌ایم تا در طول دوره کودکی با شما باشیم.

 

اختلالات دوره نوجوانی

دوره نوجوانی برای بسیاری از خانواده‌ها با تنش‌ها و درگیری‌های زیاد بین نوجوان و خانواده همراه است. مرکز مشاوره یاسان با مدیریت دکتر آسیه اناری، یکی از تنها مراکز تخصصی نوجوان در کشور است که با تیمی تخصصی آماده خدمات‌رسانی به خانواده‌ها در این حیطه است.

 

دوره پیش‌نوجوانی

در فاصله 10 تا 14 سالگی دوره پيش نوجوانی شروع می‌شود. این دوره شروع آرام تغييرات است برای فردی كه در حال انتقال از كودكی به نوجوانی است. نشانه هايی از پرخاشگری و تمايل به استقلال در اين دوره سنی بروز می كند. دوره پيش نوجوانی باعث می شود فرد احساسات مبهمی را تجربه كند كه خودش هم از چرايی آنها اطلاع نداشته باشد، به اين دليل كه در حال ديدن دنيا از يك دريچه  جديد است. بايد بدانيم اين تازه شروع دوره ي پر تلاطم نوجواني است و كساني كه دوره پيش نوجوانی را در كنار يك درمانگر پيش نوجوان تجربه می كنند، نوجوانی بسيار بهتری دارند.

 

فرزندپروری

خیلی از والدین نگران این هستند که فرزند خود را چطور تربیت کنند و چطور از آخرین شیوه‌های فررندپروری استفاده کنند. مرکز مشاوره یاسان با سال‌ها تجربه بالینی در حیطه فرزندپروری، دوره‌های متعددی برای آشنایی والدین با فرزندپروی در سنین مختلف و آموزش‌های خاص مثل تربیت جنسی را در اختیار والدین عزیز قرار می‌دهد.

 

تست هوش و استعدادیابی

یکی از روش های ارزیابی توانایی های کودک، تست استعدادیابی است و کمک می کند تا استعدادهای ذاتی کودک شناخته شود. تا کودک بتواند با قرار گرفتن و تشویق در این راستا، در مسیر موفقیت و پیشرقت قدم بگذارد. مرکز مشاوره یاسان با انجام تست‌های تخصصی، انواع هوش کودک در زمینه منطقی ریاضی، تجسم فضایی، درون فردی، میان فردی، طبیعت گرا، موسیقایی، بدنی_ جنبشی و کلامی_زبانی را مورد بررسی قرار می دهد و نتیجه آزمون‌ها، مشاغلی که کودک در آینده می تواند در آن ها موفق باشد را برحسب اولویت نشان می دهد. با آگاهی نسبت به این هوشبهرها و روشن بودن استعداد کودک، می توانید به فرزندتان کمک کنید تا در آینده بتواند حرفه ای مرتبط با نوع هوشبهر و استعداد خود داشته باشد و به جای هدر دادن آن و از این شاخه به آن شاخه پریدن در فعالیت های مختلف برای آینده خود سرمایه گذاری کند.

 

مشاوره تحصیلی

دغدغه بسیاری از خانواده ها، رشد و پیشرفت تحصیلی بچه‌هاست. ما در مرکز مشاوره یاسان با توجه به ویژگی‌های روانشناختی بچه‌ها در دوره‌های مختلف تحصیلی، برنامه‌ای مدون برای مشاوره تحصیلی به خانواده‌ها آماده کرده‌ایم و در طول سال‌های گذشته شاهد موفقیت این شیوه بوده‌ایم.

 

کوچینک و مشاوره رشد و توسعه فردی

همه افراد به دنبال ارتقای زندگی شخصی و حرفه‌ای خود هستند. ما در مرکز مشاوره یاسان با تیم کوچینک حرفه‌ای این امکان را فراهم کرده‌ایم که تنها با شرکت در دوره‌های رشد و توسعه فردی بتوانید بهترینِ خودتان باشید و در زمینه شخصی و حرفه‌ای پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته باشید.

 

مشاوره حضوری

برای خیلی از افراد، مراجعه حضوری به روانشناس می‌تواند تاثیر بیشتری در اعتمادسازی و پیش‌برد اهداف درمانی داشته باشد. مرکز مشاوره یاسان با کادر مجرب و فضای کاملا حرفه‌ای، آماده ارائه خدمات حضوری به مراجعان عزیز است.

 

مشاوره آنلاین

امروزه مشاوره آنلاین به جزیی جدایی ناپذیر از خدمات روانشناسی تبدیل شده است. مطالعات نشان داده‌اند که تاثیر مشاوره آنلاین به اندازه مشاوره حضوری است و می‌تواند به بهبود علائم جسمی و روحی مراجعان کمک کند. ما در مرکز مشاوره یاسان، خدمات مشاوره آنلاین را با بالاترین کیفیت به مراجعان عزیز ارائه می‌دهیم.

 

مشاوره تلفنی

مشاوره تلفنی برای بسیاری از مراجعینی که امکان مراجعه حضوری به روانشناس ندارند، یک گزینه بسیار خوب محسوب می‌شود، به خصوص این‌که مطالعات نشان داده مشاوره تلفنی و مشاوره حضوری به یک اندازه مفید هستند. مرکز مشاوره یاسان بهترین کیفیت خدمات مشاوره تلفنی را به مراجعان عزیز ارائه می‌دهد.

 

مشاوره ایرانیان خارج از کشور

مطالعات نشان داده که ارتباط با یک روانشناس که دارای فرهنگ و زبان مشترک با مراجع است، تاثیر به مراتب بیشتری در روند جلسات روان‌درمانی دارد. مرکز مشاوره یاسان با بهترین و متخصص‌ترین کادر روانشناس در خدمت هموطنان عزیزمان در خارج از کشور است و خدمات متنوعی را به صورت آنلاین ارائه می‌کند.