توانمندسازی نوجوان ( کتاب کار والدین)

قیمت : 191,000 تومان

پشتیبانی آنلاین

تضمین کیفیت

رضایت کاربران

محتوای به روز

نوجوانی دوره سختی است؛ هم برای والدین و هم برای نوجوان. کودک دیروز دیگر نوجوان شده و دلش می‌خواهد مستقل باشد، فضاهای جدید را تجربه کند، با دوستانش باشد، هویت خودش را بسازد و کارهایی را انجام دهد که خودش دوست دارد. اما این همه ماجرا نیست. نوجوان امروز تغییرات زیادی را تجربه می‌کند: بالغ می‌شود، بزرگ می‌شود و به بزرگسالی نزدیک‌تر می‌شود. نوجوانی که با این تغییرات مواجه شده، حالا می‌خواهد تجربه‌های اجتماعی بیشتری هم داشته باشد.

اما کودک دیروز ما هنوز آنقدر مهارت کسب نکرده که بتواند این مراحل را به خوبی پشت سر بگذارد. او باید مهارت‌هایش را بیشتر و بیشتر تمرین کند تا به سلامت وارد دوره بزرگسالی شود. کتاب توانمندسازی نوجوان با تقویت مهارت‌های ارتباطی نوجوانان در 10 فصل تدوین شده. و هر فصل یک مهارت را بررسی و تقویت می‌کند.

این کتاب در واقع یک مجموعه دو جلدی برای پدر و مادرها و نوجوان است. نسخه نوجوان به زبان نوجوان‌ها نوشته شده، تست‌ها و تمرین‌های خاصی برای نوجوان دارد. نسخه والد هم برای والدین نوشته شده است. این نسخه هم تمرینات خاصی برای پدر و مادرها دارد که در نهایت باعث توانمند شدن نوجوان می‌شود. هر فصل از کتاب‌های نسخه والد و نوجوان با یک پرسشنامه شروع می‌شود تا والد و نوجوان شناخت بیشتری نسبت به خود در رابطه با موضوعی که در فصل مطرح می‌شود، پیدا کنند.

 

 کامل‌ترین کتاب درباره مشکلات دوران نوجوانی برای اولین بار در ایران

کتاب توانمندسازی نوجوان برای اولین بار در ایران و به همت انتشارات "نسل یاسان" وبسته به مرکز مشاوره یاسان به چاپ می‌رسد. تا به حال کتابی با تمرینات عملی هم برای والدین و هم برای نوجوان منتشر نشده است. گرچه تا به حال کتاب‌هایی در زمینه نوجوانی و چالش‌های مربوط به این دوره حساس تالیف شده است، این کتاب به لحاظ تست‌ها، تکالیف و تمرینات عملی متمایز است. دکتر آسیه اناری، روانشناس بالینی کودک و نوجوان با تکیه بر سال‌ها تجربه عملی و بالینی خود کتاب توانمندسازی نوجوان را نوشته است. به این جهت می‌توان "توانمندسازی نوجوان" را نقطه عطفی در کتاب‌های روانشناسی نوجوان در ایران دانست.

انتشارات "نسل یاسان" و دکتر آسیه اناری کتاب "راهنمای جامع فرزندپروری در دوران نوجوانی" را هم منتشر کرده‌اند که جامع‌ترین کتاب تربیتی در ایران محسوب می‌شود. این کتاب را هم می‌توانید از اینجا تهیه کنید: راهنمای جامع فرزرندپروری در دوران نوجوانی

فهرست مطالب کتاب توانمندسازی نوجوان نسخه والدین

 

......

بازتاب انتشار کتاب توانمندسازی نوجوان در رسانه ها

برای دیدن متن کامل خبر در خبرگزاری ایسنا روی عکس کلیک کنید.

 

 

مقدمه نسخه والد کتاب توانمندسازی نوجوان 

تجربه خود از نوجوانی را به خاطر دارید؟ از آن نوجوانانی بودید که هر روز عاشق می‌شدید، به هر بهانه‌ای می خواستید از خانه بیرون بروید؟ پرخاشگر و طلبکار و عصبانی بودید، حرف هیچ کس به جز خودتان را قبول نداشتید یا برعکس، آرام و سر به زیر بودید و به حرف والدینتان گوش می‌دادید؟ اول از همه از شما می‌خواهم آنچه از نوجوانی خود به خاطر دارید، کاملا فراموش کنید و به این موجودات فرازمینی که به اسم نوجوان در منزلتان زندگی می‌کنند با دیدی دیگر نگاه کنید.

پیشرفت تکنولوژی، فضای مجازی، کوچک‌تر شدن خانواده‌ها و تغییر در سبک زندگی از جمله مواردی هستند که نوجوانان امروزی را با نوجوانان گذشته که همان والدین امروزی هستند، متفاوت می‌کنند. در حال حاضر نوجوانان و والدین آنها به مهارت‌ها و توانمندی‌هایی نیاز دارند تا با هم و در کنار هم گذار مسالمت‌آمیز و موفقیت‌آمیزی از این دوره پرخطر داشته باشند. تنها با روش‌های سنتی پیشین نمی‌توان نوجوان امروزی را تربیت، کنترل و حتی راهنمایی کرد؛ بلکه به دیدگاه و روش‌هایی متفاوت نیاز داریم.

این کتاب به عنوان نسخه والد کتاب توانمندسازی نوجوان تلاش می‌کند همچنان که 10 مهارت و توانمندی اصلی مورد نیاز نوجوان را در کتاب نسخه نوجوان به آنها می‌آموزد به والدین نیز راه‌حل‌ها و پیشنهادهایی جهت ایجاد و تقویت این توانمندی‌ها در خود و فرزندانشان ارائه دهند.

مطالعه و تمرین این کتاب را از آن رو به تمامی والدینی که فرزند نوجوان یا در شرف نوجوانی دارند توصیه می‌کنم که آرامش خانواده و سلامت جسمانی و روانشناختی فرزندان در هر سنی، مستقیما به دانش و مهارت والدین مرتبط است و با توجه به خطرات روزافزون دوران نوجوانی هموچون اعتیاد، ترک تحصیل، روابط پرخطر، استفاده نامناسب از شبکه‌های اجتماعی و... نقش والدین در این مرحله پررنگ‌تر و بااهمیت‌تر می‌شود.

با مطالعه این کتاب، شما و نوجوانتان دست در دست هم در مسیر توانمندسازی خود و فرزندتان قدم برداشته و آنها را از دریای پرتلاطم نوجوانی به دنیای امن بزرگسالی خواهید رساند.

 

بخشی از نسخه والد کتاب توانمندسازی نوجوان 

چطور نوجوان هدفمندی داشته باشم؟

راجع به معنای زندگی و اهمیت هدفمندی در زندگی با فرزندتان صحبت کنید. گفت‌وگوهای باز ترتیب دهید و ببینید فرزندتان چه فکر می‌کند، ایده‌هایش راجع به زندگی چیست و چه اهدافی را دنبال می‌کند. گفت‌وگوی باز یعنی بیشتر شنونده باشید و با سوالات هدفمند و جهت‌دار، مکالمه با فرزندتان را وارد فاز دلخواهتان کنید. از او بپرسید نظرش راجع به زندگی چیست؟ سبک زندگی‌اش را دوست دارد؟ اهدافش چیست؟ برای رسیدن به این اهداف باید کدام‌ یک از بخش‌های زندگی‌اش را تغییر دهد. سعی کنید در این زمان بیشتر شنونده باشید، نوجوان را قضاوت نکنید، به خاطر حرفی که می‌زند دعوایش نکنید و اجازه دهید در کمال آرامش با شما صحبت کند.

 

 

درباره نویسندگان کتاب توانمندسازی نوجوان 

دکتر آسیه اناری

موسس و مدیر مرکز مشاوره یاسان با مدرک دکترای تخصصی روانشناسي باليني از دانشگاه شهید بهشتی، یکی از نخبگان جوان عرصه روانشناسی و شاگرد مرحوم دکتر پریرخ دادستان، مادر روانشناسی ایران ( و شاگرد ژان پیاژه، روانشناس معروف فرانسوی) است.

دکتر اناری علاوه بر تدریس در دانشگاه و مشاور راهنمای دانشجویان دکتر، مدتی نیز به عنوان هیئت علمی در دانشگاه شهید بهشتی فعالیت داشته است.

 علاوه بر عضویت در کمیته تخصصی "روانشناسی بالینی کودک و نوجوان" نظام روانشناسی از سال 98 تا کنون، چندین جلد کتاب، پژوهش و مقاله از دکتر اناری در زمینه روانشناسی کودک و نوجوان منتشر شده است.

وی همچنین به عنوان روانشناس در برنامه های تلویزیونی از جمله برنامه هزار راه نرفته حضور داشته است.

سوابق تحصیلی:

دکتری تخصصی روانشناسي باليني از دانشگاه شهید بهشتی (مهر 90 تا اسفند 94)

كارشناسي ارشد روانشناسي باليني کودک و نوجوان از دانشگاه شهید بهشتی (مهر 83 تا بهمن 86) 

کارشناسي روانشناسي باليني از دانشگاه تهران (مهر 79 تا تیر 83)

مسئولیت­های علمی و اجرایی:

عضو هیئت رئیسه انجمن روانشناسی بالینی کودک و نوجوان از 1400 تا کنون

عضو کمیته تخصصی کودک و نوجوان انجمن ازدواج و خانواده بهزیستی کل کشور از 1399 تا کنون

عضو کمیته تخصصی "روانشناسی بالینی کودک و نوجوان" نظام روانشناسی جهت بررسی و اعطای پروانه به داوطلبان 1398 تا کنون

صاحب امتیاز و مدیر انتشارات تخصصی "نسل یاسان" (وابسته به مرکز مشاوره یاسان) 1398 تا کنون

عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی 1395 تا 1396

مدیر، موسس و درمانگر مرکز مشاوره تخصصی کودک و نوجوان یاسان 1394 تا کنون

مسئول طرح بلوغ و نوجوانی بهزیستی کل کشور 1394 تا کنون

استاد مدعو جهت تدریس دروس تخصصی دوره دکتری و کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی و بالینی کودک و نوجوان دانشگاههای شهید بهشتی و تهران 1392 تا کنون

عضو نظام روانشناسی و مشاوره 1388 تا کنون

عضو پیوسته انجمن روانشناسی ایران 1388 تا کنون

تالیفات:

مدیریت رفتاری در سنین 10 تا 14 سالگی؛ راهنمای والدین در نوجوانی؛ 1396، انتشارات "نسل یاسان" (وابسته به مرکز مشاوره یاسان).

آموزش والدین و توانمندسازی خانواده در بلوغ و نوجوانی (راهنمای مدرسین)؛ 1398، انتشارات سازمان بهزیستی.

توانمندسازی نوجوان (کتاب کار نوجوان و کتاب کار والدین)؛ 1399، انتشارات "نسل یاسان"(وابسته به مرکز مشاوره یاسان).

راهنمای جامع والدین در بلوغ و نوجوانی؛ 1400، انتشارات "نسل یاسان"(وابسته به مرکز مشاوره یاسان).

برای دیدن رزومه کامل فعالیت‌های علمی و پژوهشی دکتر آسیه اناری  کلیک کنید.

 

رضوان اناری 

در رشته علوم ارتباط اجتماعی دانشگاه تهران تحصیل کرده و مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه علامه طباطبایی اخذ کرده است. وی فعالیت حرفه‌ای خود را با خبرنگاری در رسانه‌های مطرح کشور از جمله خبرگزاری ایسنا شروع کرد. او از سال 1396 ترجمه و تالیف کتب روانشناسی را آغاز کرده و به طور تخصصی روانشناسی دوره نوجوانی را ادامه داده است.

تالیفات:

مدیریت رفتاری در سنین 10 تا 14 سالگی؛ راهنمای والدین در نوجوانی؛ 1396، انتشارات "نسل یاسان" (وابسته به مرکز مشاوره یاسان).

توانمندسازی نوجوان (کتاب کار والدین)؛ 1399، انتشارات "نسل یاسان"(وابسته به مرکز مشاوره یاسان).

راهنمای جامع والدین در بلوغ و نوجوانی؛ 1400، انتشارات "نسل یاسان"(وابسته به مرکز مشاوره یاسان).

برای دیدن رزومه کامل فعالیت‌های علمی و پژوهشی رضوان اناری کلیک کنید.

 

نظر خوانندگان کتاب توانمندسازی نوجوان 

ملاحظه ویژه

یادتان باشد، اگر چالش‌های نوجوانی فرزندتان زندگی روزمره شما را تحت تاثیر قرار داده است توصیه می‌کنیم از یک روانشناس متخصص دوره نوجوانی وقت بگیرید تا همه شرایط شما و نوجوانتان را بررسی کند و بر اساس شرایط خاص خانواده شما، راهنمایی‌تان کنند. از اینجا می‌توانید وقت مشاوره بگیرید: رزرو نوبت مشاوره

 

کاربر گرامی!

شما می توانید نسخه الکترونیک کتاب "توانمندسازی نوجوان" ویژه والدین  را از طریق فیدیبو با قیمت استثنایی تهیه کنید و در حالت آنلاین و آفلاین به آن دسترسی داشته باشید.

 

 

شماره تماس پخش عمده: 09935968010

 

ارسال پیام و سوال

4 + 8 = ?

نظرات کاربران

ارسال پیام و سوال

4 + 7 = ?

برای اطلاع از جدیدترین مقالات و اخبار عضو خبرنامه یاسان شوید