8197اوتیسم.jpg

رایگان

8197اوتیسم.jpg
تست رایگان
تست رایگان

پاسخ فوری تست
پاسخ فوری تست

در سایت ثبت‌نام کنید
در سایت ثبت‌نام کنید

پشتیبانی آنلاین
پشتیبانی آنلاین

 اوتیسم یا درخودماندگی نوعی اختلال عصبی است که موجب بروز مشکلات جدی در تعاملات اجتماعی، ارتباطات کلامی و غیرکلامی، وجود رفتارهای تکراری و علایق محدود در فرد می شود. واکنش‌های غیرمعمول به محرک حسی و تأکید فرد بر حفظ ثبات و روال‌هایی خاص در زندگی نیز از نشانه‌های شایع این اختلال هستند. علائم  اوتیسم معمولا در 2 سال نخست زندگی کودک قابل مشاهده است. این تست برای کودکان 16 تا 30 ماهه طراحی شده است.

هدف اولیه این تست اوتیسم افزایش حساسیت به منظور کشف بیشترین تعداد افرادی است که ممکن است مبتلا به اتیسم باشند. بنابراین ممکن است تمامی افرادی که با این تست به عنوان «در معرض خطر برای وجود اتیسم »تشخیص داده می شوند، مبتلا به اوتیسم نباشند ولی این افراد به احتمال زیاد ممکن است به سایر اختلالات رشدی یا تاخیر در  رشد مبتلا باشند.

هنگام پاسخ دادن به سوالات به یاد داشته باشید، آنچه کودکتان معمولاً انجام می‌دهد را مد نظر قرار دهید. اگر برخی از رفتارهایی که در این پرسشنامه اوتیسم به آن اشاره شده را فقط یک یا دو بار در کودکتان مشاهده کرده اید ولی کودکتان همیشه این رفتار را نشان نمی دهد گزینه «خیر» را انتخاب کنید.

 

مطلب مرتبط: ۸ علامت شایع اوتیسم در کودکان که باید جدی بگیرید!

 

کاربر گرامی!

  شما با این اکانت فقط می‌توانید یک بار این تست را انجام دهید. در صورت تکرار آزمون، نتیجه قبلی به شما نشان داده خواهد شد. پس لطفا در هنگام انتخاب گزینه‌ها دقت کنید

 

دریافت وقت مشاوره

لطفا برای دریافت وقت مشاوره از روانشناسان مرکز مشاوره یاسان از ساعت 9 تا 19 با دو شماره زیر تماس بگیرید يا از طریق واتس‌اپ پیام دهید. راحت ترين مسير براي فارسی زبانان خارج از کشور ارسال پيام از طریق واتس‌اپ است.

تماس با ما

تماس با ما

 

برچسب ها :

برای مشاهده سوالات کنید.

اگر قبلا ثبت نام کرده اید شوید.

ارسال پیام و سوال

{{ nameForm1_error }}

{{ mobileForm1_error }}

5 + 8 = ?

نظرات کاربران

بهراد
۱۳ اسفند ۱۴۰۲

عالی

 • پاسخ
 • ارسال پیام و سوال

  {{ nameForm1_error }}

  {{ mobileForm1_error }}

  2 + 9 = ?

  برای اطلاع از جدیدترین مقالات و اخبار عضو خبرنامه یاسان شوید

  دریافت وقت مشاوره