کودک من 3

قیمت : 187,000 تومان 168,300 تومان

ارسال پستی

سفارش تلفنی

09005013350

نسخه الکترونیکی به‌زودی

نسخه صوتی به‌زودی

مقدمه کتاب کودک من 3

زمانی که والدین در فرزندپروری مرتکب اشتباه می‌شوند، این شکست به دلیل دوست نداشتن فرزندشان نیست، بلکه به این دلیل است که آنها راه بهتری را نمی‌شناسند. مهمترین بخش فرزندپروری عشق ورزیدن و وقت باکیفیت و انرژی گذاشتن برای حمایت فرزندان است. اگرچه عشق، ضروری‌ترین جزء فرزندپروری

است اما کافی نیست. تا زمانی که والدین نیازهای فرزندانشان را نشناسند نمی‌توانند آنچه را که کودکان می‌خواهند به آنها بدهند. از سوی دیگر، برخی والدین تمایل دارند که زمان زیادی را با فرزندان خود صرف کنند اما موفق نمی‌شوند؛ چراکه نمی‌دانند چه باید کنند؛ بنابراین از سوی فرزندانشان طرد می‌شوند. برخی دیگر تلاش می‌کنند تا با فرزندشان صحبت کنند اما کودکان آنها تنها سکوت می‌کنند و از پاسخ دادن طفره می‌روند؛ این والدین گرچه مشتاق فرزندپروری هستند اما نمی‌دانند چگونه باید کودکان را به گفت‌وگو ترغیب کنند. گروه دیگری نیز علیرغم اینکه نمی‌خواهند فریاد بکشند و تنبیه کنند، این کار را انجام می‌دهند، چون راه دیگری جز تنبیه نمی‌شناسند.

گفت‌وگو با کودکان روشی راهگشا است اما شما ابتدا باید نیازهای کودکان را بشناسید. باید گوش‌دادن را بیاموزید تا کودکان تصمیم بگیرند با شما صحبت کنند. چگونه درخواست کردن را یاد بگیرید تا کودکان همکاری کردن با شما را انتخاب کنند. چگونه آزادی دادن به کودکان را بیاموزید تا همچنان اوضاع را تحت کنترل خود داشته باشید. زمانی که یک والد این مهارت‌ها را بیاموزد، می‌تواند رفتارهای منسوخ و اشتباه گذشته را کنار بگذارد.

اثربخشی این مهارت‌ها به راحتی قابل اثبات هستند. آنها را به کار بگیرید، بلافاصله پاسخ می‌دهند.

 

بخشی از پیشگفتار کتاب کودک من 3 به قلم دکتر اناری

کتاب «کودک من) ۳(، راهنمای عملی والدین از ۶ تا ۱۲ سالگی» نوشتۀ خانم سمیرا افشاری نژاد و خانم دکتر سمیرا کرملو، سومین سری از مجموعه کتاب‌های فرزندپروری انتشارات نسل یاسان، تلاش می‌کند تا خلأهای موجود در عرصۀ تربیت کودک را پر کند و با توجه به جزئیات کاربردی و طبقه‌بندی سنین، به مثابه جعبه‌ابزاری در اختیار والدین قرار گیرد.

امید است کتاب پیش رو سهمی کوچک در کاهش نگرانی‌های مادران و پدران جوان از ۶ سالگی تا پایان دوران کودکی داشته باشد و به کاهش مشکلات عمیق رفتاری و شخصیتی که ریشه در این دورۀ تحولیِ بسیار تأثیرگذار دارند، کمک شایان توجهی کند.

 

فهرست کتاب کودک من 3

فصل اول: رشد و تحول

فصل دوم: فرزندپروری مقتدرانه

فصل سوم: استقلال فردی و روابط اجتماعی

فصل چهارم: مدرسه و مسائل مرتبط با درس و هدفمندی تحصیلی

فصل پنجم: مدیریت رسان ههای دیجیتال

فصل ششم: اختلالات و مشکلات رفتاری

 

متن پشت جلد کتاب کودک من 3

در گذشته کودکان با ترس، احساس گناه و استبداد کنترل می‌شدند. برای ایجاد رفتارهای مناسب، به کودکان این‌طور القا می‌شد که اگر آنها مطیع نباشند، بد و بی‌ارزش تلقی می‌شوند. ترس از دست دادنِ عشق والدین و امتیازات، یک بازدارنده قوی محسوب می‌شد. رویکرد فرزندپروری در گذشته پرورش فرزندان خوب بود. اما امروزه هدف فرزندپروری تربیت کودکانی مهربان است که مجبور به دنبال کردن دستورالعمل‌ها نیستند، در عین حال که به‌طور خود انگیخته عمل کرده و با تمام وجود تصمیم‌هایی را می‌گیرند. آنها دروغ نگفته و یا تقلب نمی‌کنند، بلکه با عدالت و منصف باقی می‌مانند. اخلاقیات از بیرون به این کودکان تحمیل نمی‌شود؛ بلکه از درون پدیدار می‌شود و با همکاری با والدین شکوفا می‌شود.

معرفی نویسندگان کتاب کودک من 3

سمیرا افشاری‌نژاد با مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی به عنوان درمانگر حوزه کودک و مدیر طرح کوچینگ والدین (پیش از تولد تا بلوغ) با مرکز مشاوره یاسان همکاری می کند. رزومه کامل سمیرا افشاری نژاد

دکتر سمیرا کرملو با مدرک دکترای روانشناسی از دانشگاه علامه طباطبایی به عنوان درمانگر نوجوان و بزرگسال در مرکز مشاوره یاسان فعالیت می کند. وی علاوه بر عضویت در انجمن روانشناسی ایران و انجمن روانشناسی بالینی کودک و نوجوان در دانشگاه علامه طباطبایی تدریس می کند و در دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات به عنوان عضو هیئت علمی حضور دارد. رزومه کامل دکتر سمیرا کرملو

 

کاربر گرامی!

کتاب‌های سفارش داده شده طی 5 تا 7 روز کاری به پست تحویل داده می‌شود. پس از آن زمان دریافت کتاب به آدرس و مسافت شما بستگی دارد.

 

برای "سفارش تلفنی" یا "خرید کتاب  با تیراژ بالا" لطفا با انتشارات "نسل یاسان" به شماره ۰۲۱۲۶۷۲۲۴۲۶ در ساعات اداری روزهای شنبه تا پنجشنبه تماس بگیرید.

 

ارسال پیام و سوال

{{ nameForm1_error }}

{{ mobileForm1_error }}

5 + 8 = ?

نظرات کاربران

ارسال پیام و سوال

{{ nameForm1_error }}

{{ mobileForm1_error }}

3 + 6 = ?

برای اطلاع از جدیدترین مقالات و اخبار عضو خبرنامه یاسان شوید