فرزندپروری آسان

قیمت : 261,000 تومان 234,900 تومان

سفارش تلفنی

09005013350

ارسال پستی

تحویل به پست تا 7روز کاری

دارای نسخه الکترونیکی

نسخه صوتی به‌زودی

این کتاب متعلق به شماست

وظیفة والدگری این است که فرزندی بزرگ کنیم که به فردی سالم و کارآزموده تبدیل شود. بنابراین، این کتاب به والدگری اندیشمندانه، از دوران خردسالی تا بزرگسالی فرزند، می‌پردازد. والدگری اندیشمندانه، بی‌اندازه انعطاف‌پذیر است. این سبک از والدگری، در همه‌جا، همۀ موقعیت‌ها و در رابطه با همۀ بچه‌ها، صرف‌نظر از سن آن‌ها، کاربرد دارد. خواه شما در والدگری مشکل داشته باشید خواه فقط بخواهید مطالب بیشتری را با هدف تقویت والدگری خود بیاموزید، این کتاب برایتان مفید خواهد بود. خود را برای پیروی از روشی که می‌گوید «هیچ جواب درستی در میان نیست» آماده کنید. شاید این مسئله برخی از والدین را نگران‌تر کند؛ چراکه آن‌ها فکر می‌کنند به پاسخ‌های درست نیاز دارند و پاسخ‌های درست وجود دارند و کسی آن‌ها را می‌داند. من امیدوارم که بعد از اتمام این کتاب، از این‌که متوجه می‌شوید هرگز هیچ پاسخ درستی وجود ندارد و همیشه می‌توان به چند پاسخ احتمالی دست یافت و پاسخ‌هایی که خودِ شما به آن‌ها می‌رسید بهترین پاسخ‌های ممکن هستند، احساس آرامش کنید.

 

چرا این کتاب را هر پدر یا مادری باید بخواند؟

والدگری اندیشمندانه یعنی این‌که دریابید هر کاری که فرزندتان می‌کند و هر حرفی که می‌زند، در اثر وضعیتی که درون ذهن او در جریان است، مانند یک احساس، مقصود یا باور، شکل می‌گیرد و چنین وضعیتی در رابطه با خودِ شما نیز صدق می‌کند. یعنی هر کاری که شما می‌کنید یا هر حرفی که می‌زنید، از آن‌چه در درون شما در جریان است نشأت می‌گیرد.

والدگری اندیشمندانه درواقع «نگاه به قضایا از دو زاویه» است که در این صورت، شما جهان را هم از نگاه فرزندتان می‌بینید و هم از نگاه خودتان. اندیشمند بودن به شما کمک می‌کند تمام کارهایی را انجام دهید که براساسِ یافته‌‌های تحقیقات، باعث می‌شوند تا فرزندتان در کلِ زندگی‌اش عملکرد بهتری داشته باشد. این کارها شامل موارد زیر می‌شوند:

  • درک دیدگاه خود و دیدگاه فرزندتان؛

  • داشتن نگرشی باز، انعطاف‌پذیر و مثبت در برابر فرزندتان؛

  • صبور بودن در برابر ابهام و تردید؛

  • تعادل برقرار کردن در نحوة والدگری خود؛

  • سامان دادن به آشفتگی و هیجان‌های منفی فرزندتان؛

  • یافتن راه‌حل‌هایی که با شخصیت فرزندتان و شخصیت خودِ شما بهترین مطابقت را دارند؛

  • تقویت رابطة نزدیک در حین توجه به نیازِ متناسب با سنِ فرزند به استقلال.

درحالی‌که والدین باور دارند که کلِ نیازشان با دانستن پاسخِ صحیح برطرف می‌شود، من باور دارم که هیچ پاسخ صحیحی در میان نیست و بهترین پاسخ، جوابی است که والد، متناسب با این‌که فرزندش چه کسی است و خودِ او چگونه والدی است، به آن پی می‌برد. به این شکل، حتی‌الامکان سعی کردم برای مسائل بخصوص، راهکارها یا توصیه‌های خاصی پیشنهاد ندهم. شمار بسیاری از این راهکارها، در منابع دیگر در دسترس شما قرار دارند و پیشنهاد من به شما این است که اگر به آن‌ها نیاز دارید یا آن‌ها را می‌خواهید، به دنبالشان بروید.

کمک من به شما کمی متفاوت است. من به‌جای این‌که به شما بگویم در جایگاه یک والد باید چه کاری انجام دهید، سعی می‌کنم به شما کمک کنم تا درمورد این موضوع که چطور فرزندتان را بزرگ می‌کنید و چطور می‌خواهید او را بزرگ کنید بیندیشید. کمک من به شما در واقع راهی برای پرورش مهارت تفکر درمورد خود و فرزندتان است.

به عقیدة من، پیروی از این شیوه به‌احتمال زیاد باعث می‌شود ‌به رابطه‌ای که با فرزندتان دارید و روشی که در بزرگ‌ کردن او اجرا می‌کنید تا در آینده همان فردی بشود که می‌خواهید، خوش‌بین شوید و اطمینان یابید. افق نگاه من بیشتر بر این نکته متمرکز است که احتمالات را بررسی کنیم، از زوایای مختلف به قضایا نگاه کنیم و بفهمیم که شیوه‌هایی در والدگری هستند که همه به یک اندازه تأثیر مثبت دارند.

متن بالا بخشهایی از مقدمه کتاب "فرزندپروری آسان" رجینا پالی بود. 

 

معرفی مترجمان کتاب "فرزندپروری آسان"

1. دکتر مینا ارجمندپور، با مدرک دکترای روانشناسی تخصصی به عنوان مشاور و روانشناس کودک و نوجوان با مرکز مشاوره یاسان همکاری می کند. وی علاوه بر این اثر، ترجمه کتاب های زیر را نیز در کارنامه خود دارد.

  • مترجم کتاب 125 بازی برای تقویت هوش کودکان 0 تا 3 سال  در دو جلد تابستان 1394

  • مترجم کتاب بررسی ادراک زمان در کودکان مبتلا به اختلال نقص توجه و بیش فعالی  در سال 1395

2. مرضیه مرتضی زاده 

 

کاربر گرامی!

کتاب‌های سفارش داده شده طی 5 تا 7 روز کاری به پست تحویل داده می‌شود. پس از آن زمان دریافت کتاب به آدرس و مسافت شما بستگی دارد.

همچنین شما می توانید نسخه الکترونیک کتاب " فرزندپروری آسان" را از طریق فیدیبو، کتابراه و طاقچه تهیه کنید و در حالت آنلاین و آفلاین به آن دسترسی داشته باشید.

 

برای "سفارش تلفنی" یا "خرید کتاب  با تیراژ بالا" لطفا با انتشارات "نسل یاسان" به شماره ۰۲۱۲۶۷۲۲۴۲۶ در ساعات اداری روزهای شنبه تا پنجشنبه تماس بگیرید:

 

 

ارسال پیام و سوال

{{ nameForm1_error }}

{{ mobileForm1_error }}

6 - 2 = ?

نظرات کاربران

ارسال پیام و سوال

{{ nameForm1_error }}

{{ mobileForm1_error }}

2 + 9 = ?

برای اطلاع از جدیدترین مقالات و اخبار عضو خبرنامه یاسان شوید