بسته ویدئویی "چگونه کودک مودب داشته باشیم؟"

قیمت : 590,000 تومان

همراه با مشاوره رایگان

خرید با تلفن، تلگرام و واتس‌اپ

09120499760

172 دقیقه فیلم

پشتیبانی آنلاین

اگر از والدین بپرسید، بیشتر از همه برای فرزندانشان چه می خواهند، "خوشبخت شدن" رایج ترین پاسخی است که خواهید شنید. اما متاسفانه همین تلاش سخت پدران و مادران برای خوشبختی و رضایت فرزندانشان، نه تنها آرامش خانواده را برهم می‌زند بلکه تاثیراتی منفی و مخرب بر سلامت جسم و روان فرزندانشان دارد. اما چطور چنین چیزی ممکن است؟!

اگر جز آن دسته از پدران و مادرانی هستید که قبل از تولد فرزندشان تصمیم گرفته‌اند، هرآنچه را که در کودکی از آنها دریغ شده است به فرزندتان بدون هیچ چشم داشتی تقدیم کنید، باید مسئولیت عواقب و صدمات جبران ناپذیر رفتار خود را هم بپذیرید. اگر فکر می‌کنید، با تامین نکردن خواسته‌های مادی بچه‌ها، از لوس شدن آنها جلوگیری می کنید، هم سخت در اشتباه هستید؛ چراکه لوس کردن عاطفی کودکان هم به همان اندازه مشکل ساز است.

از هر سه پدر یا مادر دو نفر احساس می‌کنند بچه‌هایشان لوس شده‌اند! مراقب باشید، شاید هدف شما لوس کردن فرزندتان نباشد اما گاهی با نیت خوب و ناآگاهانه موجب بروز سندروم کودک لوس در فرزندتان می‌شوید. سندرومی که موجب بروز بد رفتارهای طولانی مدت در کودک می‌شود.

در واقع یکی از علت‌های اصلی بدرفتاری کودکان، شیوه فرزندپروری والدین است. اگر فرزندتان رفتارهای زیر را دارد یعنی شیوه فرزندپروری شما " کودک محور افراطی" و "سهل‌گیرانه" است:

 • اگر کودک دائم نق می‌زند،

 • برای هر خواسته‌ای قشرق به پا می‌کند،

 • با کودکان همسن و سالش ارتباط خوبی ندارد،

 • به حرفهای شما گوش نمی‌دهد و اطاعت‌پذیر نیست،

 • برای انجام هر کاری باید مدت زیادی با او جر و بحث کنید،

 • باید کنار شما بخوابد،

 • کوچکترین انتقادی را بر نمی‌تابد،

 • تحمل شکست و باخت را ندارد،

 • بیشتر اوقات از غذا بهانه می‌گیرد و فقط غذای مورد علاقه‌اش را می‌خواهد،

 • به شما کاملاً وابسته است؛ به‌طوری که نمی‌توانید او را با دیگران تنها بگذارید،

 • همه چیز در خانه شما طبق خواسته او برنامه‌ریزی می‌شود و ...

اگر خواهان کودکی مودب هستید و می‌خواهید فرزندتان در بزرگسالی شخصیتی سالم و موفق داشته باشد، باید روش‌های تربیتی و فرزندپروی مثبت را از کودکی به کار گیرید؛ چراکه پایه و اساس بزرگسالی از کودکی ساخته می‌شود.  البته به این معنی نیست که همه امکانات در اختیار کودک قرار بگیرد، همه خواسته‌هایش بدون تلاش برآورده شود، تمام توجه شما را به خود جلب کند... .

فراموش نکنید، این وضعیت نه تنها دوران کودکی سختی را برای شما و فرزندتان رقم خواهد زد بلکه فرزندتان در نوجوانی و بزرگسالی با مشکلات و اختلالات روانی بیشتری مواجهه خواهد شد.

به همین دلیل است که روانشناسان کودک و نوجوان، "توجه بیش از حد به کودک" و در واقع "لوس کردن کودک" را بزرگترین دلیل بروز برخی از اختلالات روانی و مشکلات رفتاری کودک می‌دانند. موضوعی که شاید پدران و مادران ناآگاهانه آن را انکار ‌کنند و معتقد باشند، روش‌های تربیتی آنها موجب لوس شدن فرزندشان نمی‌شود.

 

کودکان لوس دچار چه اختلالاتی می شوند؟

شاید گمان کنید، لوس شدن کودک فقط محدود به دوران کودکی است یا مگر لوس شدن بچه چه ضرری دارد؟! اما تحقیقات نشان داده تعداد زیادی از بچه‌هایی که علائم بیش‌فعالی، اختلال یادگیری، مشکلات رفتاری، اضطراب و حتی افسردگی دارند، بچه‌های لوس و نازپرورده هستند.

امروزه سندروم "کودک لوس"، یک سندروم شایع در بچه‌هاست. توجه بیش از حد والدین، نه تنها به بچه‌ها کمک نمی‌کند بلکه، هم بر مهارت‌های اجتماعی و هم بر رشد آنها تاثیرات منفیِ طولانی مدتی خواهد داشت.

یکی از مهترین گلایه‌های والدین از نوجوان‌شان‌، بی‌احترامی‌های فرزندشان به آنهاست. موضوعی که از توجه بیش از حد پدر و مادر به خواسته‌های فرزندشان در کودکی نشات می‌گیرد. البته این موضوع به همین جا منتهی نمی‌شود؛ احتمال اینکه کودکان لوس در دوران نوجوانی رفتارهای پرخطری مانند مصرف مواد مخدر، نوشیدن الکل و روابط جنسی را تجربه کنند یا تصمیم به ترک تحصیل بگیرند بیش از سایر افراد است.

همچنین کودکان لوس، بزرگسالی خوشایندی را هم نخواهند داشت، چراکه به عزت نفس، اعتماد به نفس و مهارت‌های ارتباطی پایینی دارند و فاقد بلوغ عاطفی هستند که این امر در نهایت منجر به اضطراب و افسردگی در آنها می‌شود.

 

دقایقی از بسته آموزشی "چگونه کودک مودب داشته باشم؟" را گوش دهید

 

آیا فرزندم لوس شده است؟

برای اینکه شدت سندورم کودک لوس را در فرزندتان و نحوه تربیت خود را ارزیابی کنید توصیه می کنیم ابتدا تست لوس بودن کودک را انجام دهید:

 

چرا دوره آموزشی "چگونه کودک مودب داشته باشم؟" را توصیه می کنیم؟

بچه‌های لوس ذاتاً بداخلاق، بی‌ادب یا خودخواه نیستند. در واقع آنها در مراحلی از رشد عاطفی گیر کرده‌اند که دیگر مناسب سن و سطح عملکرد آنها نیست. به همین دلیل والدین باید شیوه‌های تربیتی و فرزندپروی خود را متناسب با دوره‌های مختلف رشد فرزندشان تغییر دهند؛ موضوعی که متاسفانه بیشتر والدین از آن ناآگاه هستند.

برخلاف تصور عموم، به راحتی نمی‌توان جلوی رفتارهایی که موجب لوس شدن بچه می شود را گرفت، این موضوع نیاز به شناخت مراحل رشد و آموزش روش‌های سبک فرزندپروی مقتدر متناسب با این مراحل دارد؛ به‌طوری که هم کودک توجه مورد نیاز را دریافت کند و هم اقتدار جایگاه والدینی حفظ شود. 

و در نهایت اینکه بیشتر والدین نه تنها ویژگی های لوس شدن کودک را نمی دانند، بلکه در صورت آگاهی هم وجود خصوصیت های کودک لوس را در فرزند خود انکار می کنند!

 

سرفصل‌های بسته آموزشی"چگونه کودک مودب داشته باشم؟" 

 • اهمیت آگاهی والدین از سندورم کودک لوس

 • علائم نشانه های کودک لوس

 • "چرا" و "چطور" كودكان را لوس و نازپرورده مي‌كنيم؟

 • ويژگي هاي والديني كه فرزندان لوس تربیت می‌کنند

 • اختلالات شايع در كودكان لوس و نازپرورده

 • مشکلات رفتاری و روانشناختی کودکان نازپرورده

 • "نشانه ها" و "علائم" هشدار دهنده که باید جدی گرفته شود!

 • مهمترين اهداف مداخله و درمان

 • راهکارهای پیشگیری از تربیت فرزند لوس و نازپرورده

 

آنچه از دوره آموزشی کودک مودب خواهيد آموخت

 • ایجاد تعادل در تامین نیازهای مادی و عاطفی کودک  

 • تفاوت بین توجه مورد نیاز و توجه افراطی به کودک

 •  آَشنایی با سبک "والدگری مقتدرانه" 

 • یادگیری راهکارهای تربیت فرزند بدون تنبیه بدنی و خشونت

 • چگونگی نهادینه کردن احترام به سلسله مراتب و قوانین خانواده در کودک

 • تبدیل "کودک لوس" به "کودک حرف گوش کن"

 • آموختن روشهای ارتباطی سالم با کودک

 • کمک به معلمان براي كنارآمدن با كودكان نازپروده

 • آگاهی از اهمیت نقش مشاوره و روانشناس کودک در بهبود سلامت رواني كودك و خانواده در صورت وجود اختلال روانشناختي يا روانپزشكي

 

این دوره آموزشی برای مناسب چه کسانی است؟

 • این بسته آموزشی ویژه والدین، مراقبان کودک، درمانگران، مربیان و روانشناسان تهیه شده است.

 • مطالب این دوره آموزشی برای والدینی که فرزندانشان در دوران "نوزادی" تا "نوجوانی" بسر می‌برند، كاربردی است!

 • این بسته به والدین "تك فرزند" یا پدر و مادرهایی که فاصله سنی اولین فرزند یا آخرين فرزندشان با سایر فرزندان زیاد است توصیه می‌شود.

 • اگر تک والد هستید، قطعاً نکات این دوره می‌تواند به شما در تربیت سالم فرزندتان و جلوگیری از نازپرورده شدن آن کمک کند.

 

شرایط استفاده از امتیاز ویژه بسته های آموزشی یاسان

با خریداری این بسته آموزشی می‌توانید از مشاوره رایگان با متخصصان مرکز مشاوره یاسان بهره‌مند شوید. شیوه استفاده از مشاوره رایگان به شرح زیر است:

 • این مشاوره فقط یک بار و در بازه زمانی یک ماه پس از خرید بسته قابل ارائه است.

 • سوالات شما از طریق تلگرام یا واتس‌اپ به صورت مکتوب یا صوتی برای همکاران پشتیبان یاسان ارسال می‌شود.

 • سوالات شما در اختیار متخصص مربوط قرار خواهد گرفت و پاسخ مشاور یاسان به صورت مکتوب یا صوتی برای شما ارسال خواهد شد. 

 

معرفی مدرس بسته آموزشی "چگونه کودک مودب داشته باشم؟" 

دکتر آسیه اناری، روانشناس، محقق، مولف، کارآفرین و یکی از نخبگان جوان علمی و دانشگاهی است که دستاوردهای زیادی را به روانشناسی ایران‌زمین به خصوص در حیطه کودک و نوجوان تقدیم کرده است.

وی رتبه‌های برتر زیادی را در زمینه روانشناسی کودک و نوجوان در داخل و خارج ایران کسب کرده که همین امر موجب برجسته‌تر شدن جایگاه علمی و عملی وی شده است.

دکتر اناری هم اکنون در نهادهای مهم روانشناسی کشور عضویت دارد، که بخشی از مهمترین آنها عبارتند از:

 • عضو هیئت‌ مدیره انجمن روانشناسی بالینی کودک و نوجوان ایران

 • عضو کمیته تخصصی کودک و نوجوان انجمن ازدواج و خانواده سازمان بهزیستی

 • عضو کمیته تخصصی روانشناسی بالینی کودک و نوجوان نظام روانشناسی

 • مسئول طرح بلوغ و نوجوانی سازمان بهزیستی 

همچنین دانشگاه شهید بهشتی، یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور در زمینه روانشناسی با هدف استفاده از تجارب علمی و عملی دکتر اناری در پرورش دانشجویان روانشناسی با ایشان همکاری نزدیکی در زمینه تدریس دانشجویان و برگزاری دوره‌های کارآمورزی دارد.

دکتر آسیه اناری با هدف ترویج سلامت‌روان، افزایش آگاهی اجتماعی در حیطه کودک و نوجوان و  ‌توانمندسازی خانواده‌ها "مرکز مشاوره یاسان" و "انتشارات نسل یاسان" را تاسیس و چندین جلد کتاب، پژوهش و مقاله در زمینه روانشناسی کودک و نوجوان منتشر کرده است. برای مشاهده کتابهای روانشناسی کودک و نوجوان منتشر شده توسط دکتر اناری کلیک کنید.

وی همچنین به عنوان روانشناس در برنامه های تلویزیونی از جمله  برنامه "هزار راه نرفته" حضور دارد. برای دیدن  رزومه کامل دکتر اناری کلیک کنید

 

مدت زمان این دوره چقدر است؟

بسته آموزشی مقابله با سندروم کودک لوس حدود  172 دقیقه است. 

 

چه طور می توانم به ویدیوها دسترسی داشته باشم؟

 ویدیوهای این بسته آموزشی در پایین همین صفحه قرار داده شده است که پس از خریداری کردن دوره می توانید آن را مشاهده کنید. همچنین با توجه به سرعت اینترنت فیلمهای دوره با دو کیفیت در اختیار شما قرار می گیرد و امکان دانلود آنها نیز فراهم شده است.

 

آیا می توانم دوره را در اختیار دیگران قرار بدهم؟

ما در تیم مرکز مشاوره یاسان این ویدویوها را با صرف وقت، انرژی و دانش فنی تهیه کرده ایم. استفاده از بسته برای کسانی مجاز است که هزینه آن را پرداخت کرده اند. استفاده از بسته برای سایر عزیزان به لحاظ شرعی، قانونی و اخلاقی، غیرقانوونی است.

البته ما به پاس اعتمادتان، برای کسانی که از سوی شما برای تهیه بسته های آموزشی معرفی شوند، 20 درصد تخفیف ویژه در نظر گرفته ایم. برای استفاده از تخفیف ویژه به واتس اپ مرکز مشاوره یاسان پیام دهید. 

 

 

 

ارسال پیام و سوال

{{ nameForm1_error }}

{{ mobileForm1_error }}

5 + 7 = ?

نظرات کاربران

۱۱ خرداد ۱۴۰۱

اصلا فکر نمی کردم انقدر موضوع مهمی باشه. مرسی. عالی بود.

۱۶ خرداد ۱۴۰۱

بله دوست عزیز، متاسفانه بیشتر والدین از اهمیت این موضوع غافل هستند. اما لوس شدن کودک که امروزه بسیار رایج شده تاثیرات منفی بر پرورش و شخصیت بزرگسالی دارد.

۱۸ خرداد ۱۴۰۱
حمیده دلدار

به نظرم این ویدیو رو باید همه پدرمادرا ببینن. هی اصرار دارن بچه ما لوس نیست اما از همه لوس تره😁

۲۱ خرداد ۱۴۰۱

بله متاسفانه بیشتر والدین گمان می کنند که فرزندشان لوس نیست اما شواهد چیز دیگری را حکایت می کند ...

۱۶ اسفند ۱۴۰۱
ک.ع

متاسفانه پسرم من لوس و خودم به این موضوع اعتراف می کنم. چون تنها نوه خانواده من و همسرم هست همه بهش خیلی خیلی محبت می کنند یه جاهایی اصلا خانواده من و پدرش رو نادیده می گیرن و به حرفم پسرم هستند. این موضوع واقعا کلافه کرده منو. به نظرتون این بسته مناسب من و شرایط من هست؟

ارسال پیام و سوال

{{ nameForm1_error }}

{{ mobileForm1_error }}

2 + 9 = ?

برای اطلاع از جدیدترین مقالات و اخبار عضو خبرنامه یاسان شوید