بیانیه جمعی از روانشناسان دانشگاه شهید بهشتی

  • روابط‌عمومی مرکز مشاره یاسان

    تاریخ آخرین بروزرسانی ۱۴۰۳/۰۳/۰۷

بیانیه جمعی از روانشناسان دانشگاه شهید بهشتی

پیرو اظهار نظرهای غیرمسئولانه و سوگیرانه برخی از مدیران، مسئولان بلند پایه کشوری و دانشگاهی در خصوص وقایع اخیر کشور که متاسفانه در رسانه های عمومی نیز به صورت گسترده بازتاب یافته و تصویری کاملا نادرست، مخدوش و غیر حرفه ای از خدمات روانشناسی و مشاوره ارایه نموده است، بدینوسیله لازم میدانیم موارد ذیل را متذکر شویم:

  1. ضمن نادرست و مخرب دانستن اظهار نظرهای انجام شده در این خصوص، مخالفت آشکار و برائت جامعه روانشناسی و مشاوره از هر گونه سوءاستفاده سیاسی از خدمات سلامت و بهداشت روان را اعلام نموده و بر لزوم انطباق کامل این خدمات با موازین علمی، چارچوبهای منطق و اصول اخلاق حرفه ای تصریح و تاکید میکنیم.

  2. از دولت، سیاستگزاران، صحنه گردانان و رسانه های عمومی مصرانه میخواهیم که از اظهار نظرهای غیرکارشناسی، و سوء استفاده از حرفه ها، تخصصها و حوزه های علمی به طور جدی اجتناب نموده و به جای اینگونه رفتارها که نتیجه ای جز تشدید و تعمیق سوءتفاهم ها، مشکلات و اختلافات نخواهد داشت، از علوم انسانی و اجتماعی و بخصوص روانشناسی برای فهم و درک درست شرایط و چالشهای سیاسی و اجتماعی به وجود آمده و جاری کشور و نیز جستجوی راه حلهای درست و کارآمد برای معضلات به وجود آمده استفاده کنند.

  3. از دولتمردان، مدیران و رسانه ها انتظار میرود که چنانچه واقعا به وعده و دعوت خود برای گفتگو معتقد و پایبند هستند، ضمن رعایت ادب و آداب گفتگو، شرایط و الزامات گفتگوی درست، سالم و سازنده را فراهم نموده، از پیشداوری، تهدید، توهین، تحقیر و برچسب بیماری روانی زدن به دیگران پرهیز نموده و در سطحی برابر و یکسان با هم به گفتگو بنشینند. یادآوری میکنیم که گفتگو الزاما به معنای نفی تک صدایی، پذیرش چند صدایی و تلاش طرفهای گفتگو برای گوش دادن، شنیدن و فهمیدن درست یکدیگر است.

 

جمعی از روانشناسان دانشگاه شهید بهشتی

 

 

شیوه دریافت وقت مشاوره

لطفا برای دریافت وقت مشاوره از روانشناسان مرکز مشاوره یاسان از ساعت 9 تا 19 با دو شماره زیر تماس بگیرید يا از طریق واتس‌اپ پیام دهید. راحت ترين مسير براي فارسی زبانان خارج از کشور ارسال پيام از طریق واتس‌اپ است.تماس با ما

تماس با ما

برچسب ها:

ارسال پیام و سوال

{{ nameForm1_error }}

{{ mobileForm1_error }}

2 + 6 = ?

نظرات کاربران

ارسال پیام و سوال

{{ nameForm1_error }}

{{ mobileForm1_error }}

6 - 3 = ?

دریافت وقت مشاوره