583.jpg

رایگان

583.jpg
پشتیبانی آنلاین
پشتیبانی آنلاین

تضمین کیفیت
تضمین کیفیت

رضایت کاربران
رضایت کاربران

محتوای به روز
محتوای به روز

 این تست از منابع معتبر روانشناسی است برای اولین بار در سایت مرکز مشاوره یاسان منتشر شده است.

هر کدام از اعضای خانواده ما می‌توانند سمی باشند اما وقتی پدر و مادرِ خانواده سمی باشند، بیشترین آسیب به افراد آن خانواده به خصوص بچه‌ها وارد می‌شود. این آسیب‌ها حتی تا بزرگسالی هم ادامه پیدا می‌کند.

والدین سمی از روح و جسم بچه‌ها سواستفاده می‌کنند. و اگر بخواهیم به طور خلاصه بگوییم، هر رفتاری که به روح و جسم بچه‌ها آسیب می‌رساند، یک رفتار سمی محسوب می‌شود.

پدر و مادری که سمی باشند به فرزندشان استقلال و هویت نمی‌دهند و سعی می‌کنند با عناوین مختلف، او را تحت سلطه و نفوذ خود نگه دارند. همه رفتارهای آن‌ها حول یک محور می‌چرخد و آن این است که نسبت به فرزندان خود "پذیرش" ندارند؛ یعنی بچه‌ها را همان‌طور که هستند قبول نمی‌کنند و می‌خواهند آنها را مطابق دیدگاه خود شکل دهند به همین دلیل است که دائم انتقاد می‌کنند یا از شیوه‌های تربیتی سخت مثل کتک زدن، تمسخر یا مقایسه کردن استفاده می‌کنند.

قبل از انجام تست، این ویدیو را هم ببینید. در این ویدیو خانم دکتر اناری، روانشناس بالینی درباره ویژگی‌های مادر سمی توضیح می‌دهد.

 

راهنمای انجام تست:

ممکن است میزان سمی بودن پدر یا مادر خانواده با هم فرق داشته باشد. یعنی یکی از والدین رفتار سمی‌تری داشته باشد. اما در بدترین شرایط،‌ هر دو والد به شدت سمی هستند. این تست بر اساس الگوهای رفتاری هر دو والد طراحی شده است. بنابراین در موقع پاسخگویی، رفتار هر دو را درنظر بگیرید و اگر یکی از آنها هم شامل پاسخ می‌شد، رفتار او را مبنای پاسخگویی قرار دهید.

این تست شامل 25 سوال است. هر سوال را با دقت بخوانید و نزدیک‌ترین گزینه به شرایط خودتان را انتخاب کنید. با خودتان صادق باشید و حقایق دوران کودکی خود را بپذیرید تا جواب بهتری بگیرید.

مقاله های مرتبط:

از والدین خود متنفرید؟ با این روش‌ها خشم‌تان را خالی کنید

مردانگی سمی چیست؟ + 7 راه مقابله با مردانگی سمی

برچسب ها :

برای مشاهده سوالات کنید.

اگر قبلا ثبت نام کرده اید شوید.

فرم ارسال نظر

6 - 4 = ?

نظرات کاربران

روشنک رضایی
۲۱ دی ۱۴۰۰

👍👍👍

 • پاسخ
 • فرشته رضیی
  ۲۱ دی ۱۴۰۰

  عالی بود این تست. مرسی 🙏🏻
  بی صبرانه منتظرم کارگاه تون شروع بشه

 • پاسخ
 • T
  ۲۱ دی ۱۴۰۰

  تست خیلی عالی بود.
  ای کاش می شد همه افراد رو از این موضوع مطلع کرد که بخش زیادی از مشکلاتشون مثل اعتماد به نفس پایین مربوط به رفتارهای پدر و مادرشون بوده. وقتی بدونی این موضوع رو راحتتر می تونی مشکلت رو حل کنی و خودت رو دوست داشته باشی. 

 • پاسخ
 • آرمینه
  ۲۲ دی ۱۴۰۰

  سلام و وقت بخیر من قبلا کارگاه والد سمی نباشیم خانم دکتر اناری رو شرکت کرده بودم. واقعا عالی بود وقتی استوری اینستاگرام تون رو دیدم که برای خود پدر و مادرها که والد سمی داشتن دارین کارگاه برگزار می کنید خیلی خوشحال شدم واقعا نیاز بود. چون وقتی والد سمی داشته باشی خودت هم تبدیل به یه والد سمی برای بچه ات میشی ضمن اینکه یسری مشکلات ذهنی داری که هیچ وقت حل نمیشه. ممنونم ازتون موفق باشید.

 • پاسخ
 • فرم ارسال نظر

  4 + 9 = ?

  برای اطلاع از جدیدترین مقالات و اخبار عضو خبرنامه یاسان شوید