از والدین خود متنفرید؟ با این روش‌ها خشم‌تان را خالی کنید + تست

  • تیم ترجمه و تولید محتوا

    مرکز مشاوره یاسان

    تاریخ آخرین بروزرسانی ۱۴۰۳/۰۴/۲۴

از والدین خود متنفرید؟ با این روش‌ها خشم‌تان را خالی کنید + تست

رابطه بین کودک و والدین یکی از محافظت‌کننده‌ترین، محبت‌آمیز‌ترین و پربارترین روابطی است که انسان تجربه می‌کند. اما برای برخی افراد این تجربه با خشم و تنفر از پدر و مادر همراه است. چنین زخم‌های روانشناختی اغلب فراتر از کودکی و نوجوانی می‌رود و تنفر از والدین در بزرگسالی هم ادامه می‌یابد.

هیچ لیست جامعی از روش‌هایی که کودک ممکن است توسط آن‌ها از لحاظ احساسی لطمه ببیند، وجود ندارد اما به طور کلی دلایلی که کودک به خاطر آن ممکن است از مادر و پدرش متنفر شود شامل موارد زیر می‌شود:

1. حضور نداشتن فیزیکی و احساسی والدین. ممکن است آن‌ها نه به‌طور عمدی بلکه تحت تاثیر نقطه‌ضعف‌ها و کمبودهای احساسی‌ خود از فرزندانشان غفلت کنند.

2. آزار جسمی، ذهنی یا سواستفاده جنسی

3. حمایت نکردن والدین از کودک در برابر زورگویی یا سواستفاده

4. اطمینان‌خاطر ندادن به کودک برای اینکه کودک احساس کند ارزشمند است و لیاقت دوست داشته شدن را دارد.

5. انتظار بیش از حد از کودک یا کنترل بیش از اندازه‌ او

6. برچسب زدن به کودک به دلیل داشتن روحیه‌ حساس

7. انتقاد مداوم از کودک

8. حمایت نکردن والدین از فرزندان برای دنبال کردن یک رابطه‌ی عاشقانه، سبک زندگی یا انتخاب شغل

برای ارزیابی اینکه آیا پدر و مادر سمی داشته اید یا نه می توانید تست "آیا والدینم سمی هستند؟" را انجام دهید.

عواقب ویرانگر تنفر از والدین در بزرگسالی

تنفر از والدین در بزرگسالی عواقب ویرانگری دارد. افرادی به هر دلیلی که از پدر یا مادر خود عصبانی هستند آگاهانه یا ناآگاهانه ممکن است:

  • گذشته را رها نمی‌کنند و نمی‌توانند برای خوشحالی خودشان کاری انجام دهند

  • نمی‌توانند احساسات خود را بروز دهند در نتیجه در حفظ روابط صمیمانه به مشکل می‌خورند

  • اعتماد به نفس ندارند. به اینکه آیا ارزشمند و خواستنی هستند شک دارند و فرصت‌های زندگیشان را خراب می‌کنند

  • همان کارها و رفتارهایی را با فرزندان خودشان می‌کنند که والدینشان با آن‌ها کرده بودند. بنابراین، چرخه‌ درد عاطفی را ادامه می‌دهند

  • بدون اینکه موفقیت‌هایشان در زندگی را در نظر بگیرند، به خودکشی فکر می‌کنند

برای مشاهده جزئیات بسته آموزشی روی عکس کلیک کنید

راهکارهایی برای رهایی از خشم نسبت به والدین در بزرگسالی

چگونه می‌توان از بند احساسات دردناک گذشته رها شد وقتی هنوز عوامل این درد (والدین)، بخشی از زندگی فعلی شما هستند؟

هدف از راهکارهایی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم این است که به شما کمک کنند تا خشم و تنفر از والدین را رها کرده و زندگی خود را پس بگیرید. با این حال، هیچ راهی وجود ندارد که برای همه مناسب باشد. هر رابطه‌ای متفاوت است و عوامل پیچیده بی‌شماری را شامل می‌شود. لطفاً از مواردی که برای شما مفید است استفاده کنید و بقیه موارد را کنار بگذارید.

1.  به خشم خود از والدین اعتراف کنید: شاید در برهه‌ای از زندگی، انکار وضعیت تنها راهکار شما بود. شما بدون پنهان کردن دردتان از دیگران و حتی از خودتان نمی‌توانستید زندگی‌ روزمره‌تان را پیش ببرید. اما در نهایت،  باید خود را با ناامیدی شدید از نداشتن رابطه‌ای مطلوب با والدین وفق دهید. اولین قدم برای رهایی از گذشته، تأیید ماهیت غم انگیز گذشته خود با والدین و درک این موضوع است که حق دارید عصبانی باشید. البته به این دلیل که شکست خورده‌اید نباید تقصیر را به گردن کسی دیگری بیندازیم و انگشت اتهام را سمت دیگران بگیریم.

آنچه در گذشته اتفاق افتاده است نتیجه‌ یک آسیب بین نسلی است. شاید والدین شما نیز در دوران کودکی با شرایط مشابهی روبرو شده اند و این تنها رفتاری است که آن‌ها یاد گرفته‌اند.

کنار گذاشتن گذشته به نفع شماست و اینکار را به خاطر خود انجام می‌دهید نه بخاطر فرد دیگری. شما صاحب داستان خود هستید و حق دارید آن را بگویید. هرچه بیشتر بتوانید درباره تنفر از پدر و مادر خود با اعضای خانواده، دوستان صمیمی یا درمانگران صحبت کنید، راحت‌تر می‌توانید خشم از والدین را رها کنید و به زندگی ادامه دهید.

2. در مورد صدمه‌ای که دیده‌اید با دیگران صحبت کنید: صحبت با والدین در مورد اتفاقات کودکی شما که باعث صدمات عاطفی آزگار شده است می تواند یکی از قدرتمندترین و شفابخش‌ترین گفتگوها باشد. شاید شما در بزرگسالی بتوانید کودکان درون والدین خود که زمانی جوان و درمانده بودند را ببینید.

البته این راهکار همیشه ممکن نیست. بعضی والدین حالت تدافعی بیشتری دارند و ممکن است هرگز به آنچه انجام داده‌اند، اعتراف نکنند. آنها تقریباً می‌دانند که شما را ناکام گذاشته‌اند و احساس گناه احتمالاً باعث می‌شود آن‌ها حالت دفاعی بیشتری داشته باشند.

تلاش برای متقاعد کردن آنها به اینکه مرتکب اشتباه شده‌اند، فایده‌ای ندارد. گاهی اوقات، هرگز نمی‌توان عدالت را برقرار کرد و شما باید راه‌های دیگری پیدا کنید تا خود را با گذشته وفق دهید. از مقایسه آنچه شما در کودکی داشته‌اید و آنچه دیگران داشته‌اند، دست بردارید.

3. حد و مرز برای والدین خود مشخص کنید: شما می‌توانید جرئت داشته باشید و برای والدین خود حد و مرزهایی تعیین کنید. در دوران کودکی نمی‌توانستید از خانه و خانواده فرار کنید یا برای دفاع از خود دیواری دورتان بکشید. اما به عنوان یک فرد بالغ مستقل، توانایی نه گفتن، دور شدن و به حداقل رساندن ارتباط با آن‌ها را دارید.

در ابتدا، از انجام اینکار احساس ناراحتی می‌کنید. والدین شما احتمالاً با انتقاد کردن و ایجاد احساس عذاب وجدان در شما، در برابر این تغییر مقاومت می‌کنند. اما می‌توانید راهی پیدا کنید که به آنها بگویید باید با احترام با شما رفتار کنند و دیگر نمی‌توانند بر تصمیمات مهم زندگی شما تأثیر بگذارند.

از همه مهم‌تر‌، شما باید به توانایی‌های خود در ایستادن روی پای خود ایمان داشته باشید. به محض تعیین حد و مرزها، باید کاری کنید تا هر دو طرف مسئولیت‌پذیر باشند. اگر آن‌ها نتوانند به نیازتان به تنهایی و خودمختاری احترام بگذارند، می توانید تعامل و ارتباط با آنها را محدود کنید.

اگرچه در ابتدا این کار سخت به نظر می‌رسد، اما نفع بیشتری دارد. همچنین لازم نیست که برای همیشه باشد. گاهی اوقات، فقط با محدود کردن تماس برای یک دوره زمانی، به خود زمان و فضا می‌دهید تا نظم و ترتیب و اعتماد به نفس خود را بدست آورید.

4. به خود عشق بورزید: در پایان، شما می‌خواهید از پل کینه و تنفر از پدر و مادر عبور کنید و به آرامش برسید. اما هر چقدر که این حرف کلیشه‌ای بنظر برسد، شما ابتدا باید خودتان را دوست داشته باشید، خوبی‌ها، بدی‌ها و توانایی خود برای دوست داشتن و عصبانیت خود نسبت به دیگران را بپذیرید. شما باید خود را بخاطر ناتوانی در بخشش دیگران ببخشید. شما سزاوار زندگی بدون بار عاطفی منفی هستید.

وقتی قلب خود را به روی فردا باز می‌کنید، به تدریج خواهید فهمید که دیگر تحت تأثیر تجربیات گذشته نیستید. با یک رویکرد آگاهانه برای کنترل خشم و عصبانیت نسبت به والدین، احساس می کنید، سرانجام می‌توانید روابط خود با آن‌ها را بر پایه احترام و درک متقابل ترمیم کنید.

اگر کاری که انجام می‌دهید باعث شود تا عاشقانه والدین خود را دوست بدارید، پس این راه ارزشش را داشت. در غیر این صورت، می‌دانید که تلاش کرده‌اید و اصلا احساس پشیمانی نخواهید کرد.

5. خودشناسی و یادگیری مهارتهای فردی: قطعاً خودشناسی و یادگیری مهارتهای فردی و ارتباطی می تواند در فرآیند پذیرش آنچه در کودکی شما اتقاق افتاده است و فراموش کردن رفتارهای والدین به شما کمک کند.  

6. از یک روانشناس و درمانگر کمک بگیرید: کمک یک روانشناس متخصص در روند فرو خوردن خشم از مادر و پدر و فراموش کردن گذشته ای که والدین برای شما رقم زده‌اند می تواند بسیار تسهیل کننده باشد. اگر همه این احساسات را تجربه می‌کنید، نگران نباشید. شما می‌توانید به خودتان کمک کنید. یـــاســان با داشتن بهترین متخصصان روانشناسی کشور امکان ارائه مشاوره آنلاین و حضوری را برای شما فراهم کرده است. برای دریافت وقت مشاوره و ارزیابی  کلیک کنید.

همچنین دکتر آسیه اناری، روانشناس بالینی در بسته آموزشی "مقابله با آسیب‌های والدین سمی؟" به شما کمک می کند که از این شرایط خارج شوید. برای مشاهده بسته آموزشی بر روی عکس پوستر بالا کلیک کنید.

 

 

شیوه دریافت وقت مشاوره

لطفا برای دریافت وقت مشاوره از روانشناسان مرکز مشاوره یاسان از ساعت 9 تا 19 با دو شماره 02126722420 یا 02126722417 تماس بگیرید يا از طریق واتس‌اپ به شماره 09120499760 پیام دهید. راحت ترين مسير براي فارسی زبانان خارج از کشور ارسال پيام از طریق واتس‌اپ به شماره 09935968010 است. 

 

تماس با ما

تماس با ما

برچسب ها:

1. حضور نداشتن فیزیکی و احساسی والدین: ممکن است آن‌ها نه به‌طور عمدی بلکه تحت تاثیر نقطه‌ضعف‌ها و کمبودهای احساسی‌ خود از فرزندانشان غفلت کنند.

2. آزار جسمی، ذهنی یا سواستفاده جنسی

3. حمایت نکردن والدین از کودک در برابر زورگویی یا سواستفاده

4. اطمینان‌خاطر ندادن به کودک برای اینکه کودک احساس کند ارزشمند است و لیاقت دوست داشته شدن را دارد.

5. ادامه مطلب را در سایت مرکز مشاوره یاسان بخوانید.

1. گذشته را رها نمی‌کنند و نمی‌توانند برای خوشحالی خودشان کاری انجام دهند

2. نمی‌توانند احساسات خود را بروز دهند در نتیجه در حفظ روابط صمیمانه به مشکل می‌خورند

3. اعتماد به نفس ندارند. به اینکه آیا ارزشمند و خواستنی هستند شک دارند و فرصت‌های زندگیشان را خراب می‌کنند

4. ادامه در سایت مرکز مشاوره یاسان

 

1.  به خشم خود از والدین اعتراف کنید

2. در مورد صدمه‌ای که دیده‌اید با دیگران صحبت کنید

3. ادامه مطلب در سایت مرکز مشاوره یاسان

 

ارسال پیام و سوال

{{ nameForm1_error }}

{{ mobileForm1_error }}

5 + 9 = ?

نظرات کاربران

۲۱ اسفند ۱۴۰۰
نانا جواهری

پسرم با تمام محبتهایی که بهش کردم میگه ازت متنفرم‌

۲۲ اسفند ۱۴۰۰
مرکز مشاوره یاسان

مادر عزیز! قطعاَ شنیدن این حرف از زبان فرزندتان خیلی دردناک است به شما حق می‌دهیم ناراحت شوید، اما سعی کنید مقابله به مثل نکنید و حرف‌هایی مثل "شیرم رو حلالت نمی‌کنم" یا "من این همه برات زحمت کشیدم" را به پسرتان نگوید. در عوض سعی کنید با آرامش و مدارای بیشتری رفتار کنید و در عین حال خود را سرگرمی کنید تا با افکار آزار دهند خود را مشغول نکنید. در نهایت اینکه می توانید از شخصی که مورد قبول شما و فرزندتان هست، کمک بگیرید تا با پسرتان صحبت کند و علت این رفتارش رو جویا شود.

۱۰ فروردین ۱۴۰۱
ناشناس

به جای ادای مظلوما رو درآوردن بشینید ببینید چیکار کردید که اون فکر کرده که باید این حرفو بزنه.

۱۳ شهریور ۱۴۰۱

ببین چیکار کردی که بچت بهت میگه ازت متنفرم من خودم 1۸ سالمه من می‌دونم چرا اینجوری گفته ولی خودت برو ببین چه گ...ی خوردی

۱۵ اسفند ۱۴۰۱
علیرضا

دمتون گرم، حرف دلم رو زدید. من هم 19 سالمه و از موجوداتی به اسم والدین بیزارم!

۱۶ خرداد ۱۴۰۳
ناشناس

من هم وقتی 4 سال پیش 18 ساله بودم به خاطر کنترل های بسیار زیاد و انتقادات فراوان پدر ومادرم به طرز فکر و رفتارهایم از آن ها تنفر داشتم و فکر میکردم من بیشتر از آنها می فهمم و آنها امروزی نیستند ولی چند سال بعد فهمیدم از چه خطرهایی من را نجات دادند و آنها نزدیک ترین دوست به من بودند ولی من متوجه نبودم .مطمئن باش تاوان سرکشی و بی ادبی نسبت به والدین را خواهیم دید .

۲۷ فروردین ۱۴۰۱

عالی

۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۱
جای خالی

والدینم از بچگی سهل انگاری می کردن و من همیشه متوجه داشتن رابطشون می شدم. این در من تاثیر گذاشت و بلوغ زودرس شدم. در صورتی که چیزی از خودارضایی نمی دانستم این عمل را از مادرم یاد گرفتم. اخر والدینم خیلی سهل انگار بودند و هستند. برای همین هم به این گناه کشیده شدم این گناه به قدری در من تاثیر بد داشت که کودکی پر استرسی داشتم و همچنین دچار ضعف حافظه ی شدید شدم. تازه ترک کردن این عادت هم مشکل دیگری برایم شد. به طوری که روزانه خودم را لعنت می کنم. من از آنها متنفرم. نمی توانم بگویم آنها من را بزرگ کرده اند. نسبت بهشان بی حس و عاری از هرگونه احساسی هستم در شرایط من حکم چیست ؟ اگر اشتباه می کنم لطفا به من بگویید تا با این حس کنار بیایم.

۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۱
مرکز مشاوره یاسان

دوست عزیز! شرایط شما قابل درک است. این احساسات با توجه به‌ شرایطی که تجربه کردید، طبیعی است اما قطعاً بر روی زندگی شخصی، اجتماعی و روابط شما تاثیر منفی میگذارد. توصیه ما این است که در اولین فرصت به یک روانشناس مراجعه کنید تا به کمک او بتوانید آسیب‌های دوران کودکی خود را درمان کنید. لطفاً این مسئله را جدی بگیرید.

۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۱
حامد

من هم از پدر و مادرم متنفرم نمیتونم تحملشون کنم نمی دانم باید چه کار کنم خدا یا به من فراموشی عطا کن

۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱
مهدیه صادقی

من از مادر پدرم متنفرم و انقدر زیاد متنفرم ازشون که فقط منتظرم با سن قانونی برسم و برم به زندگی خودم برسم ، مطمئنم وقتی اون روز برسه دیگه حتی نگاهشون هم نمیکنم .. گاهی اوقات میگم ای کاش اصلا مادر پدر نداشتم ازشون متنفرم تو دل و قلبم کینه ای ازشون دارم که قابل گفتار نیست من نیاز به هیچکدوم از کارهاشون ندارم .. 💔

۱۲ مرداد ۱۴۰۱
Daniel

منم مثل تو هم واقعا نمی‌دونم چه کار کنم

۲۳ خرداد ۱۴۰۱
سمیرا

پدر و مادر من رو تنبیه جسمی میکردن و نمیتونم خاطرات تلخم رو فراموش کنم و اون هارو مسبب ضعف های روانیم میدونم و دوست دارم حافظه‌م رو از دست بدم تا اون لحظات دیگه برام تداعی نشن و همیشه به این فکر میکنم اگر طور بهتر و با روش های مناسب تربیت میشدم سرنوشت دیگه ای داشتم و به خاطر تنبیه ها و کوتاهی ها و تحقیر هایی که در حقم شده از اون ها نفرت دارم.

۲۴ خرداد ۱۴۰۱
مرکز مشاوره یاسان

دوست عزیز بسیار متاسفیم و امید واریم مواردی که در این مطلب آمده برای شما مفید باشد. البته به شما توصیه می کنیم حتما از روانشناس یا مشاور کمک بگیرید. چراکه چنین گذشته ای قطعا تاثیر منفی بر زندگی فعلی شما خواهد.

۲۳ خرداد ۱۴۰۱
مبینا

من از پدر مادرم متنفرمم من بچه که بودم متوجه حتا رابطه اونها میشدم حالا اینا به کنار که باخودم راه اومدم اونا هیچوقت منو درک نمیکردن و نمیکنن خستم شدم به مولا از مادرم آنقدر متنفرم که میشه گفت چرا اونها همیشه بدترین صدمه هارو به من زدن بدترینشون ولی اینجا فقد یکی بود که همیشه درکم می‌کرد اونم خواهرم بود که اگر نبود من دق می کردم از دست اینا

۳۰ آبان ۱۴۰۱
مبی

منکه خواهر ندارم چیکار کنم خیلی بی کسم خیلی اذیتم میکنن😭

۰۲ شهریور ۱۴۰۲
همونم که حتی سایه هم نداشت...

حالا من یه خواهر و یه برادر دارم چه گلی به سرم زدن ،بعد از پدر و مادرم از اونها متنفرم.خیلی اذیتم میکنن از چغلی منو کردن پیش پدر و مادرم گرفته تا غیبت کردن پیش اشنا و غریبه راجع به من. همون بهتر که خوار برادر نداری

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳
..

نگاه کن تو بای همیشه دور از چشم اونا باشی که اگه خواهر یا برادرت اومد پیشت باهاشون حرف نزن یا روتو برگردم یه جای دیگه

۳۰ تیر ۱۴۰۱
دخترتنها

سلام . مادری مهربان و دلسوز دارم ولی در رابطه با دردودل های من خیلی برخورد خشنی داره . مثلا من میرم کارمیکنم میام ی جمعه میخام استراحت کنم خالم اینا با بچه های کوچیکش با شوهرش میاد اینجا وقتیم که بحث راه میندازم میگه اینجا خونه تو نیست چندساله که میگه من از اینکه به فکر من نیس و بفکر خواهرشه بدم میاد هرجورکه بگم صحبت کردم ولی متاسفانه اونا عزیزترن و من از ۱۷سالگی دارم رنج میبرم🤦🏻‍♀️امروز بهش گقتم ازدواج کردم دیگه نمیام و نیا خونم. کلا دارم ناراحتی اعصاب میگیرم افسردگیم که گرفتم

۰۱ مرداد ۱۴۰۱
مرکز مشاوره یاسان

سلام دوست عزیز! توصیه می کنیم حتما از یک مشاوره کمک بگیرید.

۰۴ شهریور ۱۴۰۱
ابوالفضل

سلام پدر مادرم رو دوست دارم ولی الان 17 سالمه و دوران نوجوانی با تغییرات زیادی روبرو بودم و هستم و متاسفانه هیچ آگاهی در مورد نوجوانی بع من ندادند یا درکی نداشتند من درگیر خودارضایی شدم و ... کلی مشکلات دیگه که هیج کس بهم نگفت و آگاهی درموردش نداشتم

۱۰ شهریور ۱۴۰۱
فاطمه

راهکارات بدرد عمت میخوره فقط همین میتونم بگم یک عدد فردی ک از هیچگونه استقلالی بهره مند نیست

۰۵ مهر ۱۴۰۱
Aydina

پدر مادرم رو دوست دارم ولی تنفرم بهشون بیشتره پدرم زن ستیزه همش میگه مردا بالا ترن مادرمم هیچی نمیگه حرفای پدرم خیلی رو مخم میره احساس بی ارزشی میکنم

۱۵ مهر ۱۴۰۱
سوری

من هم از مادرم به شدت متنفرم. چن روزم هست به کل باهاش صحبت نمیکنم. کاش پول و شغل مناسبی داشتم که مجبور نباشم باهاش زندگی کنم.

۲۲ مهر ۱۴۰۱
هادی داغستان فر

با سلام عرض ادب و احترام. متاسفانه پدر و مادرم منو خیلی اذیتم می کنند . هرچیزی میخرم و می فروشم دخالت می کنند و کارهای منو خراب می کنند منم مجبور میشیم به سمت گناه برم و فوش بدم بهشون دارم سکته میکنم اصلا کاری کردن زندگی برام خوش نیاد . چندسال پیش زمانی که سن ۱۰ سالگی داشتم با برادر بزرگ ترم هم دست شدن منو انقدر با مشت و لگد انقدر تو سرم زدند متاسفانه منجر به بیماری تشنج شدم . هنوز هنوزه الان برادر بزرگم میبنم از ترس نمیدونم چکار کنم . تو خودم میگم نکنه بازم منو بزنه از دست خانواده ام دیگه خسته شدم . خدایا خودت از این شیاطین جان مارا نجات بده 😭😭😭😭

۱۳ آذر ۱۴۰۱
مرکز مشاوره یاسان

دکتر آسیه اناری پاسخ داد: شرایطی که از خانواده توصیف کردید، نشانه های خانواده سمی است. شیوه برخورد با خانواده سمی نیازمند آموزش است.این گونه نیست که به راحتی بتوانید این مشکل را حل کنید. ابتدا باید درباره آن آگاهی کسب کنید. فراموش نکنید هیچ کس برای نجات شما نخواهد آمد تنها نجات دهنده خود شما هستید. البته به شرطی که راه درست را پیدا کنید. در همین زمینه یک بسته آموزشی درباره نحوه برخورد با خانواده سمی توسط مرکز مشاوره یاسان تهیه شده است که می توانید آن را تهیه کنید.

۱۳ آذر ۱۴۰۱
ᵐᵃʰᶦᵗʷʷ

همیشه� یه حس خیلی بدی بهم میدن.. حس نا امیدی و تنفر ،با تمام وجود حالم بهم میخوره ازشون خیلی بی مسئولیتن ،من ک نخواستم بیام تو این دنیا اونا منو اوردن ..فقط منتظر روزی�ام ک دسم ب دهنم برسه و اونارو برای همیشه ترک کنم!

۱۹ دی ۱۴۰۱
ارسلان

پدر و مادر بد رو باید کشت اونا دو تا موجود ضعیفن که زندگی چند نفر دیگع رو هم خراب کرد

۲۱ فروردین ۱۴۰۲
یک دختر پر از کینه و نفرت اسمم شده دیونه

اعتراف کردم که چقد متنفرم ازشون ولی مثل همیشه خودشو با دعوا حق به جانب نشون دادو باز هم مقصر من بودم.مادرم باعث خیلی اتفاقا تو زندگی منه و نمیخواد اینو قبول کنه میتونست بهم بگه عقلم نرسید انقد اذییت کردم ولی هیچ وقت اینکارو نکرد،اگه بهم میگفت اشتباه کرده من انقد پر از کینه و نفرت ازخودش و خواهرام که همیشه دوست داشتنشون با پول ازشون خواستم نمیشد.شاید میتونستم ببخشم ولی من قسم خوردم که نه این دنیا ونه اون دنیا نمیبخشمشون.از نظری روحی از نظر مالی داغونم کردن و فقط به خودشون فکر کردن و من هم به باج دادن بابت دوست داشته شدن ادامه دادم.الان دیگه خسته ام از دیروز خیلی به مردن فکر میکنم واین فکر تو مغزم جا افتاده.سوالی ندارم وقتی من با ۳۵سال سن وزندگی با اینا نتونستم کینه امو و حرفامو بهشون بگم و وقتی میگم همه چی بهم میریزه شما چیکار میتونید برای من بکنید.

۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۲
موری خان

اکثره خونواده های ایرانی همینن

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲
هژی

پدر و مادرم همیشه بم میگن مابه تو شخصت دادیم و تورو با کلی درد و رنج بزرگ کردیم ولی من هیچ کدومشون رو ندیدم. آنها تا حدی ک توانستند من را تخریب کردن من هیچ وقت شبیه سن خودم نبودم(19). قبلا دچار اشتباهاتی شدم . ولی آنها هروز قضیه های گذشته رو میکوبن تو چشام منو تخریب میکنن . بعد میگن تو برامون عزیزی که متاسفانه راست نمیگن. خیلی شکستم تو خونه

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲
ملیسا رنجبر

ما باید چه در بزرگ سالی و چه در کودکی قدر پدر و مادر خود را بدانیم ما در یک شبانه روز احساس هایی داریم مانند ترس کینه غم تنفر این ها احساس های منفی یک کودک هستند پس مانباید این احساس های منفی را باور کنیم

۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲
بی نام

همه نظرات رو خوندم اولش پر از خشم از والدین ام بودم ولی وقتی نظرات رو خوندم یه کم آروم شدم. اشتراک گذاشتن این جور مسایل به ما یادآوری می کنه که تنها نیستیم، خیلی ها مشکلات ما رو دارند، یه جا خوندم نوشته بود که همه ی ادم ها از دوران کودکی شون زخم تو ناخودآگاه شون هست منتهی با درصد های مختلف.

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲
حسین باستانی

برای پدر مادرهایی که با بچه هاشون بد رفتاری میکنن براشون متاسف هستم وحالا که بچه ها از زندگی کردن باشما دلسرد شدن و کاری جز رها کردن شما ندارند نظر من برای پدر مادرها اینکه این کارهاتون رو بزارید کنار و بچه هاتون رو در آغوش بگیرید و از دل اونها در بیارید پشتیبانشون باشید و به آنها محبت کنید و مهربان باشید امیدوارم که از همین حالا پشیمون بشید واز حالا با بچه هاتون محبت کنید و مهربان باشید و پشتیبانشون بشید

۲۱ خرداد ۱۴۰۲
امیر حسین

بهترین کلمه ، کلمه ی «نَه» است ، اگه خواستند بهتون زور بگن مثلاً اگه پدرت خواست بهت زور بگه و تو نَه گفتی ولی قبول نکرد، اونقدر بزن تا آدم بشه . حتما به یک ورزش رزمی بروید خیلی مفیده‌ مثل کونگ فو و ... یادتون باشه درسته که به ما گفتند «به پدر و مادر خود نیکی کنید » ولی کامل نگفتند که دینداری بر دو پایه ی تولّی(دوستی با خدا و دوستانش) و تبریّ(دشمنی با باطل و دشمنان خدا مثل والدین سمی) استوار است. یا الله ، یا حق...

۲۳ خرداد ۱۴۰۲
رویا سیمین زاده

من از مامانم متنفرم دوستم نداره بی محبت هست در مورد من حس بدی دارم اما خودش میگه اینطور نیست ولی اینطوریه متنفرمممم ازش

۲۷ خرداد ۱۴۰۲
ی نفر

والدینم فکر می کنن در تنگنا گذاشتن من باعث میشه که من انسان بهتری بشم ولی با محدود کردن من هیچ اتفاق خاصی نمیفته من راه خدمو میرم با این تفاوت که اگر مجبورم کنم که نباید اون کارو انجام بدم هیچی دست گیرشون نمیشه جز دروغ . خیلی از بچه های هم سن من این طورین محدود کردن فقط دروغ دست مادر پدرا میده و تنفر از سمت ما مثل الان من که هیچ وابستگی ای به والدینم ندارم ....

۲۷ خرداد ۱۴۰۲
دختری غرق شده در دنیای انیمه

مامان بابام همیشه سعی می کنن با تهدید. حرف خودشونو به من اجبار کنن همینه که ازشون متنفرم و نمی خوام از اتاقم در بیام برای همین همیشه چسبیدم به عروسکم حد عقل عروسکم همیشه با منه و حرف نمیزنه که اصا به خوام ازش ناراحت بشم . منم ی نو جوان مثل شمام در کتون می کنم:)

۲۷ خرداد ۱۴۰۲
دختری غرق شده در دنیای انیمه

همیشه بچه ها دوست دارن که مادر .پدرشون بیشتر باهاشون باشه و براشون وقت بزاره اما من نمی خوام اصا ریختشونو ببینم هر جا که اونا باشن من نباید باشم

۲۷ خرداد ۱۴۰۲
محدثه

من هم از مادرم متنفرم . همیشه بهم میگه تو آبروی ما رو یه روز می‌بری . با اینکه واقعا دختر خوبی ام و هیچ اشتباهی تو گذشته ام انجام ندادم . همیشه هم درسم خوب بوده و تو مدرسه تشویق میشدم. با هم قهر های طولانی چند روزه میکنیم و تو اون مدت بهم غذا نمیدن. شاید باور نکنید اما شده که من سه روز تمام لب به غذا نزدم . با تمام اینها فقط به مستقل شدن و مهاجرت از تهران به یه شهر دیگه فکر میکنم که دیگه هیچ وقت دستشون بهم نرسه . هیچ وقت بهم محبت نکردن . وقتی هم که بچه بودم خیلی بد منو کتک می‌زدن.

۰۹ تیر ۱۴۰۲
انوشیروان ظالم

بعنوان دومین پسر از خانواده پر جمعیت باید بگم که هر گندی که برادر بزرگتر بالا آورد به ضرر من تموم شد و بخاطر اون کمترین مالکیت و دارایی تو خونه برای من وجود نداره. ظاهرا والدینم فکر میکنن که من همون برادرمم و باید تقاص اشتباهات اون رو من بدم. در عین حال که حرف گوش کن ترین و نفیعترین بچه براشون بودم. این اذیتم میکنه که گفتن این حرفا بهشون باعث میشه فکر کنن من حسودم، اصلا من برادرم رو در جایگاهی نمیبینم که بهش حسودی کنم. ولی پدرم عادت داره حرفهای من رو نادیده بگیره، ارزش کارهام رو از بین ببره و من رو مسخره کنه. کاملا برعکس برادرم که هر کار کوچیکی ازش بزرگ جلوه داده میشه. واقعا حس بدی هست، و جدیدا گاهی هم از دستم در میره و کلمات خشن و توهین امیزی بهشون میگم، نه فحش، فقط تند و خشن. اما این هم من رو ناراحت میکنه و هم اونها رو و فقط به این نتیجه رسیدم که هر چه سریعتر مدتی ازشون دور باشم بلکه قدر و ارزش من رو دونستن. من از دستشون دلخورم، و حرفهایی زدن که قلبم رو شکستن. در حالی که من هر چه تو دنیای خودم داشتم براشون مضایقه نکردم، ولی اونا از من مضایقه کردن و کمترین چیزها که ارزش دادن به پسر جوان نخبه و مهندس خودشون هست رو انجام ندادن. تجربه ثابت کرده یاد دادن این چیزا بهشون غیر ممکنه، و توانایی فهم این مسائل رو ندارن متاسفانه. درختی که هنوز جوان هست امکان تغییر شکل رو داره، اما درختی که قطور و کهنه شده نیروی بیشتری برای خم شدن میخواد و با فشار زیاد میشکنه و خورد میشه. حس میکنن حق با اونهاست ولی تا اونجا که من فهمیدم اینطور نیست. البته والدین خیلی تلاش میکنن که یه زندگی ساده و خورد و خوراک برای فرزندانشون فراهم کنن، و نمیشه گفت اشتباه میکنن، اما همه چیز این نیست. خشم و توهین به پدر و مادر جواب نیست.

۱۸ تیر ۱۴۰۲
ناشناس

منم از کارای بابام متنفرم دلم میخواد خودکشی کنم خسته شدم دیگه

۱۹ تیر ۱۴۰۲
مرکز مشاوره یاسان

دوست عزیز، افکار خودکشی جزو خطوط قرمز هستند که باید فورا به روانشناس مراجعه کنید

۲۶ تیر ۱۴۰۲
نا شناس

من هم از پدر و مادرم متنفرم بابت اینکه کسی ک واقعا عاشقش بودم رو قبول نکردن و دو سال باهاشون راه اومدم ک راضیشون کنم اما تنبیه جسمی میشدم با اینکه به سن قانونی هم رسیده بودم و نمیتونم طرف مقابلم رو فراموش کنم و الان یک سالی میشه ک حتی با اینکه تو یه خونه هستیم باهاشون صحبتی نمیکنم بعضی از پدر مادر ها واقعا لیاقت پدر مادر بودن رو ندارن

۲۶ تیر ۱۴۰۲
ناشناس

این که ازشون جدا شید فایده نداره. پدر من فوت شده ولی هنوز هم ازش متنفرم و از وقتی رفته زندگیمون خیلی بهتر شده. ولی باز هم کمبود هایی که داشتم و رفتارهاش که باعث شده همه اعضا خانواده پرخاشگر و ضعیف باشند داره عذابمون میده. متاسفانه در شهرستان ما مشاور و روانشانس مناسبی هم نیست. تمام این مسائل باعث شده الان که ازدواج کردم نمیخوام بچه داشته باشیم تا یکروزی منم مثل پدرم برای اون نباشم.

۲۷ تیر ۱۴۰۲
الهه محمدی

من همیشه از مادرم بدم میاد چون مادرم همیشه به من میگه از تو شانس نیاوردم توی این زندگی و من یه جور احساس میکنم مادری ندارم

۲۷ تیر ۱۴۰۲
الهه محمدی

ولی با این حال نمیگم مادرم رو دوست ندارم چون اون مادر دلسوز و مهربانی هستش ولی بعضی موقع ها واقعا از این حرفی ک به من میزنه خیلی ناراحت میشم و حالم بد میشه وباخودم میگم مامانم من رو ترک کرده ک میگه توی زندگی از تو شانس نیاوردم

۳۰ تیر ۱۴۰۲
......

حالم از پدر و مادرم بهم میخوره بعضی موقع ها دعا میکنم کاش بمیرن کاش زودتر ۱۸ سالم بشه و از این خونه برم همش به خودم امید میدم که فقط دوسال دیگه مونده تا۱۸ سالگی بخاطر رفتاراشون خودکشی هم کردم اما فهمیدن و کلی سرزنشم کردن الانم انگار یه پرنده تو قفس زندانیم کردن و هرچی اونا میگن من باید بگم چشم،

۳۰ تیر ۱۴۰۲
......

همیشه به این فکر میکنم که از این خونه برم خارج اما همه فکر میکنن برا تحصیله من برا دوری از پدر مادرم میخوام برم خارج

۱۸ مرداد ۱۴۰۲
دختر بی کس مریض

از مادرم به خاطر مریضیم متنفرم چون علت اسیب نخاعی بودنم مادرم.از پدرم بخاطر سادگی و بی مسئولیتیش ک قدر خانواده نمیدونه . هیچ کسیم ندارم تک فرزندم .

۱۹ مرداد ۱۴۰۲
بدبخت

منم یه دختر 15 سالم از مادرم متنفرم حتی از اینکه باهاش زندگی میکنم متنفرم همش بهم زور میگه و فقط دستور میده همش تنبیه ام میکنه و منو نادیده میگیرن انگار نه انگار که منم یه انسانی ام هرچی پدرم از حقم دفاع میکنه فایده ای نداره همیشه دعوا دارن باهم یه چیزی بهش بگی دنیا رو برات اتیش جهنم میکنه همیشه یجوری حرف میزنه که ما مقصریم هیچکس به اندازه من بدبخت نیست حتی نمیزارن یه نفس راحتی بکشم کاش مرده بودم تا الان

۲۳ مرداد ۱۴۰۲
داود

والدین ور پریده فقط بهم میپرن . چراباید شاه ماباشن

۱۸ شهریور ۱۴۰۲
دلارا

مادر و پدر من دارن من رو روانی میکنن ولی از همه بیشتر مادرم داره منو روانی میکنه فقط ازم میخواد که واسش کار کنم درسته که یک فرزند باید کارای خونرو انجام‌ بده ولی مادر من بیش از حد بهم کار میده و وقتی من یه کاری انجام‌ بدم انکار میکنه که تو کار شاخی نکردی اگه میخواست منو انقدر عذاب بده پس چرا منو به دنیا آورد واسه همینه که من از کلمه والدین بدم میاد کاری نبود من برای والدینم انجام‌ ندم تولد مادرم بود براش یه کیک دو طبقه خریدم و بهترین کادو ها رو بهش دادم درسته بایدم اینکارو میکردم الان اینارو گفتم نه اینکه من خوبم و این چیزا اینا رو گفتم چون دارم میگم که من این هم واسشون کار انجام‌ میدم و هیچیم از شون نمیخوام اونا باز منو آزار و اذیت میکنن و نمی‌ذارن من زندگی خوبی داشته باشم تولد من شد خالم واسم یه گوشی خريد ولی مادرم برام یه پیرهن گرفت من از کادوی خالم خیلی خوشم اومد ولی جلوی مادرم وانمود کردم‌ که پیرهنی که خودش گرفترو بیشتر ازش خوشم اومد من الان ۱۴ سالمه و دارم این حرفارو میزنم حتی الانم که دارم صحبت میکنم مامانم داره بهم فحش میده اونم بخاطره اینکه یک روز کارای خونرو انجام‌ ندادم اونم بخاطر اینکه مریض بودم انجام‌ ندادم مامانم گفت که تو مریضم هستی باید کارای خونرو بکنی چون تو نوجوونی من بعد برگشتم به مامانم گفتم مامان گفت چیه گفتم من از همون ۶ سالگی تا الان کارای خونرو میکردم و تو بعد این همه سال الان میگی که کارای خونرو انجام‌ بدم ولی من نتونستم فقط بخاطر اینکه سرما داشتمو سرمم خیلیی درد میکرد فقط یک روز کارای خودرو انجام‌ ندادم ناراحت و عصبانی هستی اونم هیچ جوابی بهم نداد و رفت بعد من با خودم گفتم خدایا اگه من بزرگ شدم نمیخوام مثل مادرم شم و اگه شما ها هم بگید که مادرم داشت منو تربیت می‌کرد که در آینده موفق باشم اشتباهه اون فقط بخاطر خودش به من کلی کار میداد که تا صبح انجام‌ بدم 🙁🙁🥺

۱۹ شهریور ۱۴۰۲
دلارا

من این همه حرف رو زدم ولی اینو نگفتم من واقعا از پدرو مادرم متنفرم جوری که میگفتم ای کاش اونا هیچوقت نبودن و منتظرم هر چه زود تر به سن قانونی برسم و دیگه پشت سرمم نگاه نکنم و تو قلبم ازشون انقدر کینه و نفرت دارم که هیچوقت فراموش نمیکنم من سعی کردم‌ اونارو دوست داشته باشم ولی اونا با کارایی که کردن من اصلا بچگی نکردم و الان ۱۴ سالمه و هنوز کارای زیاد خونه با منه بدبخته

۲۵ شهریور ۱۴۰۲
سعید

نگران نباشین همه پدر و مادرهای ایرونی نفهمند و قدر این عشق و محبت ها رو درک نمی‌کنند و از ....

۰۷ مهر ۱۴۰۲
سارا حسینی

من با خانواده پدرم زندگی میکنم همش اشتباهات منو میبینن و بهم حرفای خوبی نمیزنن پدرمم بصورت خودکار به حرف اونا گوش میده و تهدید میکنه قهر میکنه الان حالت های افسردگیو بصورت فشرده دارم تجربه میکنم از 10 سالگی تا الان که 17 سالمه بجز عذاب نتونستم کامل از زندگیم لذت ببرم

۱۰ مهر ۱۴۰۲
ناشناس

از شدت حر ص خوردن ن هرروز انقدر زندگیم مسخره شده که فقط میخوام بخوابم انگار یکچیز ته گلوم گیر کرده ولی هرچی داد میزنم در نمیاد من واقعا خسته شدم واقعا خسته شدم دیگه نمیکشم نمیدونم کیم و دارم جه گوهی میخورم مامانم که راجب همه ی اتفاقات بچگیم خبر داره اصلا براش مهم نیست پدرمم همش داره بهم متلک میزنه و فکر میکنه دانای کله در حالی کهکافت راجب تنها فرزندش نمیدونه اون زنه اصلا من براش مهم نیستم فقط هی هی داره تلاش میکنه بچه ی دوم بزائه و پسر باشه در حالیکه اولی رو به چوخ داده همش تو کارام دخالت میکنه بهم میگه اینکارو کن واااا چرا اون کارو گردی عههههه داری این کارو میکنیییی الاان چه وقت این کارهههه من بچه بودم درسم عالییییی بوددد اواااا من اصلا به مامانم کمک نمیکردم ولی اگر تو نکنی یک بچه ی ظالم و بی رحمی که وقتی ۵ ۶ سالت بود عالییییی بودییی و منم یک مادر تنبل کون گشادو غرغرو هستم که هی پیش شوهر احمقم ناز میکنم اونم عقده هاشو سر بچم خالییی میکنههه که باید کار کنی گوههه تو این زندگیی گوهههه گوهدتو من کارم به جایی رسیده که باید برای خودم ارزوی مرگ کنم میشینن نقطه ضعفمو پیدا میکنن از همونجا وارد میشن خدا خودش به اعمالشون برسه

۱۶ آذر ۱۴۰۲
خسته

پدر و مادرم رو کمی دوست دارم اگبابام بخاطر یه مسئله که داشتم از مامانم دفاع میکردم منو کتک زد و مادرم هیچ واکنشی نشون نداد. هر وقت داخل دعوا ها از مادرم دفاع میکردم مامانم بهم فحش میداد یک بار متر رو خراب کردم و بابام کتکم زد هروز سر مسائل بی خود دعرا میکنن یک بار سر پول و غذا و یک بار سر طلاق آرزو میکنم بابام بمیره چون اون جز فساد واسه جامعه چیزی نیست حتی من داخل سن ۹ سالگی برای اینکه بمیرم قرص می‌خوردم داخل سن ۸ سالگی رابطشون فهمیدم و داخل سن ۹ سالگی بهم تجاوز شد از یکی از فامیلامون الان ۱۵ سالمه اما هیچکدوم از حس های زندگیم خوب نبوده تجاوز من نمی‌دونم چیه بخاطر اینکه یک مادر بی کفایت داشتم

۲۱ آذر ۱۴۰۲
حسین

از چی بگم بشنوید می‌شینید برام اشک میریزد نه کودکی دیدم نه بزرگی دیدم من پدر و مادرم زشتن باعث شدن منم زشت باشم تنفر دارم ازشون چرا اینقدر زشت بودنو منو بدنیا آوردن کلی دختر زیبا هست که نمیتونم نگاشون کنم چون می‌دونم ازم رو بر میگردونن از خدا هم تنفر دارم سهم من میان این همه دلخوشی قراره چی باشه از برادر بزرگتری که تو کودکیم مادرم رو میزد و من بچه بودم و هیچ کاری نمی‌تونستم بکنم از کودکی که اسباب بازی که دوست داشت و اون زمان 8 هزارتومان بود چقدر با حسرت نگاش میکردم برام نخریدن چون پول نداشتن هنوزم تو این سن اون اسباب بازی جلو چشامه نه پول،نه تیپ نه قیافه نه خانواده درست حسابی دیگه آدم به چی امید داشته باشه از خدا از خانوادم از همه از دنیا بیزارم فقط دلم مرگ میخواد

۲۲ آذر ۱۴۰۲
یوسف

پدری که باعث شد سمت شیشه و متادون برم بنظرتون این پدره هر غذایی میخوردم میگه حرومت وقتی تو خونت هس غریبی زندگی میکنی چطور محتاد نشم .نمیبخشمش ازش بدجور متنفرم

۲۳ آذر ۱۴۰۲
۰۰۰۰

من واقعا خسته شدم از رفتار های مامانم

۲۴ آذر ۱۴۰۲
ناشناس

من پدر مادرم خیلی اذیتم میکنن مادرم همش فوشم میده به بابام میگه یا این از خونه بره بیرون یا من بابامم میگه من برم فوش های رکیک واقعا دارم میمیرم نمیدونم چیکار کنم میخام برم بیرون ذهنم آزاد شه نمیزارن ی حرفو هزار بار میگه خدایا راهنمایی کنید تروخدا💔💔

۲۶ آذر ۱۴۰۲
پروانه ابراهیم پور

منم از پدرم متنفرم حالم ازش بهم میخوره از این بدم میاد که پسر نیستم اگه نمیتونی یه بچشو ساپورت کنه بره بمیره بهتره

۰۵ دی ۱۴۰۲
ناشناس

من سی سال دارم و با خواندن نظرات دیگران کمی دلم سرد. شد. من به همون اندازه که والدبنم را دوست داذم به همون اندازه ازش شان متنفرم هردو. شان منو مریض کردند. خودآگاه به تک خواهرم محبت و توجه و در. نهایت پشتیبانی اضافی حتی حق منم را به اون میدن این برایم درد آور نیست اما اینکه پیش بیگانه ها از من و خلق و. خویم شکایت می کنند دلم آتش میگیره من خسته ام همیشه در. جستجوی جلب توجه آنان بوده ام و بهترین ها را برای همه شان دادم از پول گرفته تا هر. نوع حمایت اما در. مقابل مادرم بر. ظاهرم کمنت میدهد و منو زشت می خواند و به فکر. اون من مسبب بدبختی خانواده ام

۰۶ دی ۱۴۰۲
.

قداست والدین یک اشتباه محض است و مثل دادن برگ سبز برای رد کردن چراغ های قرمزه، اگر فردی کامل بود میشه در نقش والد بودن هم بهش برچسب قداست زد. از عمده اشتباهات والدین عدم انتقاد پذیری . عدم میل به ایجاد تغییرات رفتاری. احساس مالکیت یا کنترل با توجه به فداکاری و از خودگذشتگی برای فرزندان. عدم استعداد یابی مناسب . انتظار جبران خدمت به طرق مختلف. مهمتر از همه فرزند آوری به قصد جفتگیری و غریزه پدر و مادر شدن

۱۰ دی ۱۴۰۲
مهدیه

هرچی تلاش میکنم نمیتونم درستش کنم ، نمیشه ....همه راهکار ها رو امتحان کردم ...‌ دیگه نمی‌دونم چیکار کنم بعضی وقتا فکر میکنم که شاید من اشتباه میکنم و اونقدری که همیشه تحت کنترل بودم دیگه نمی‌دونم چی به صلاحمه و کی برام خوبه کی برام بد ...هیچی از اینکه چه چیزی رو انتخاب کنم، بلد نیستم، می‌خوام بهشون بگم بریم مشاور ولی میترسم...

۱۵ دی ۱۴۰۲
ستایش نیک‌خواه

خوب بود

۲۳ دی ۱۴۰۲
Th

مادرم که همه چیزش اعتیاد بوده.پدرم وضع مالی خوبی داره اما بین فرزنداش تفاوت زیادی میزاره.به پسر اهمیت نمیده.من دوست شون دارم.اما راضی نیستم ازشون.چرا والدین تفاوت بین فرزندان میزارن؟

۳۰ دی ۱۴۰۲
بی نام و نشان

تنفر از پدر و مادر خیلی کلمه ی سنگینیه یعنی چقدر می تونن یه والدین به بچشون آسیب بزنن که طرف همچین حسی رو پیدا کنه من بچه ی اول خانوادم دخترم و ۱۹ سالمه توی زندگیم همیشه ی خدا سعی کردم اطرافیانم و از خودم راضی نگه دارم ،هرچی گفتن بگم چشم اما از یه جایی به بعد دیگه نتونستم تحمل کنم خسته شدم، از تبعیض خسته شدم از خودم نبودن خسته شدم از اجبار از اول زندگیم مجبور بودم به تن دادن به انتخابشون و الان که انتخابشون و رد می کنم طرد شدم مدام از طرف پدرم مورد توهین و خشونت کلامی قرار می گیرم و خانوادم ذره ای بهم اهمیت نمی دن کاش خلاص شم

۱۸ بهمن ۱۴۰۲
ایدا

پدر و مادرم من رو دوست ندارند و به من میگویند کاش تو زندگیمون نبودی من هم خیلی به خاطر این موضوع گریه میکنم من و برادرم دوقولوییم و اون ها فقط برادرم رو دوست دارن و به من محل نمیگذارند مثلا من یک شب انقدر مادر و پدرم اذیتم کردند و زدنم که رفتم تو بالکن و گریه کردم هیچکس هم محلم نذاشت واقعا نمی دونم چیکار کنم کمک کنید و البته ۱۳ساله هستم

۲۴ بهمن ۱۴۰۲
ناشناس

خدا کنه بمیرن هردو یکی لیسانس اونیکی دکترا اندازه الاغم سرشون نمیشه این بی پدر و مادرا از تمام فرصتا منو محروم کردن تازه بدهکارمم میکنن باید قبل بچه آوردن مردمو مجبور کنن چند واحد روانشناسی پاس کنن تا چهار تا حرومی به خودشون اجازه ندن یه روانی زنجیری تحویل جامعه بدن

۲۱ اسفند ۱۴۰۲
محمد

آنقدر از مادرم متنفرم که همین یک حرف تمام حرف منه ( مادرم را دوست ندارم ) حالا فرض کن چیکار کرده بخدا خدارو خوش نمی یاد ......

۲۵ اسفند ۱۴۰۲
ترنم علیجانی

میدونید چیه پدر و مادرا هر کاری دلشون می‌خواد میکنن . مثلا من یه لباس جدید خریدم و اون رو می‌خوام بپوشم .، اما میگن باید موقع تحویل سال بپوشی . شاید باورتون نشه اما من کل روز گریه میکردم . شاید گریه دیگه بچه گانه بود یا اعصابشون رو خورد میکرد من رو مجبور کردن گریه هم نکنم!! منم گریه نکردم اما ناراحتیم طوری بود که از گریه هم بدتر بود ، دوباره باهاشون صحبت کردم اما بدتر دلمو شکوندن همینطوری دارم گریه میکنم ، مخصوصا الان که دارم براتون مینویسم

۲۷ اسفند ۱۴۰۲
Ahura

شاید اگه بهم میگفت بخاطر تمام کارایی که باهام کرده و خلأ های عاطفی که از گذشته تا الان باهام مونده متاسفه شاید شاید بهتر با این موضوع کنار میومدم ولی فقط بهم عذاب وجدان میده که چرا ازش متنفرم منتظر روزیه که بزاره بره و جای خالیشو من حس کنم و من که فقط حس عذاب وجدان دارم که چرا دوستش ندارم

۰۹ فروردین ۱۴۰۳
ناشناس

به نظرم نرماله خود منم با والدینم مشکل زیاد داشتم حتی نفرت نمیذاشتن سبک خودم داشته باشم یعنی بعد 18سال دنیای من تغییر حر من تبدیل به بانو شدم 😍😘 حالا منتظر یه ازدواج عاشقانه ام آمریکایی 😁

۱۲ فروردین ۱۴۰۳
یک بدبخت

پدر من هم 4سال تابستون ،من رو به زور برد سرکار ، از 11سالگی منو برد کارگری کنم که نکنه من تو تابستون برم تو کوچه خیابون ول بشم رفیق بازی کنم ، آخه یکی نبود بگه پدر من سن من پایینه ، اصلا مناسب کارگری نیست ،جوری شده الان با کمر درد ، زانو درد نمیتونم درست راه برم ، همش حصرت اون تابستون هارو می‌خوردم که چرا بچه گی نکردم ، بازی نکردم ، با دوستام بیرون نرفتم ، الان هم که یه شغل جدا برا خودم پیدا کردم ، بعضی وقت تا به روز منو میبره دو باره کارگری ، یعنی میرینه به کارم ، هیچ وقت پدر مادرم رو حلال نمیکنم ، هیچ وقت . تمام.

۱۹ فروردین ۱۴۰۳
Eternity

باسلام برای کمک به خود و در نهایت دیگران رسانه بهترین وسیله است. کتاب والدین سمی را بهتون پیشنهاد میکنم. خیلی کتابای دیگه ام هست میتونید با قیمت مناسب نسخه متنی ویا صوتی کتاب های موثر را در تلفن و رایانه خود داشته باشید برای مثال از طریق کتابراه زیاد حرف زدم خدا به همه‌مان کمک کنه خود من کلافه میشدم از این وضعیت نفرین شده روآوردم به کتاب و مجله و خودتون میدونید دیگه حالا حالم بهتر شده. دیگه من پیشنهادم و دادم انتخاب با خودتونه

۲۰ فروردین ۱۴۰۳
دیانا علیزاده

هیچی بدردم نخورد از همشون متنفرم از خانوادم از ادما

۲۵ فروردین ۱۴۰۳
مینا

سلام وقتتون بخیر من 15سالم من پدرم اصلا منو دوستم نداره واینو هم با کاراش نشون میده همش منو تحقیر میکنه منو مسخره میکنه هیچ احساسی بهم نداره اصلا هم بالا سر من نبوده پدر من وضع مالیش خوبه ولی یه هزار تومنی هم به من نمیده خیلی ازش بدم میاد همش میخوام ازش انتقام بگیرم البته من یه خواهر بزرگتر هم دارم که بین من واون خیلی فرق می ذاره وبه اون محبت میکنه وهمه پول هاش و اون میده ممنون میشم اگر جواب بدید و یه راهکاری به من بدید

۲۷ فروردین ۱۴۰۳
به تو چه

من از خانواده ام متنفرم

۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳
سارینا اسکندری

من از مامانم و با با متفرم چون هم نمیزارن برم بیرون مامانم دروغ میگه بابام همش من میزنه وقتی کاری نکرده باشم

۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
تسکین

همیشه بهمون گفتن احترام بزرگتر واجبه هیچ کس نگفت احترام کوچیکتر چی میشه؟ ۴۲ سال سن دارم تحصیلات عالی دارم شغل خوبی دارم اما تو مساله ازدواج موندم فقط به خاطر اینکه پدرم حمایتگر نبوده محبتی ازش ندیدم رفتار ایشون تو گذشته نابودگر آینده من بوده

۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳
نگار خسته

خانواده ام اذیتم می کنن به معنای واقعی کلمه محبت نمی کنن بلکه سرکوب می کنن اجازه کارهای مبتدی و خودم را ندارم

۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳
مبینا

مادر پدر من بهم اضطراب شدیدی وارد میکنن و اکثر حرفاشون شبیه تحدید کردنه...خیلی ترسناکه که بخاطر کوچیک ترین کارایی که انجام میدی عذاب وجدان داشته باشی.بچه که بودم زیاد کتک میخوردم ازشون.الانم هر روز صب با جیغو داد از خواب بیدار میشم.با مسخره شدنم روزم میگذره.بدنم یکم چاقه و هردفعه که از جلوشون رد میشم مسخرم میکنن یا گاهی به بدنم ضربه میزنن. انقدر کارایی که برام کردنو میزنن تو سرم که اگه بخوام ازشون ناراحت باشمم فکر میکنم حق ندارم چون برام زحمت کشیدن. ولی یکم که فکرمیکنم متوجه میشم از بچگی ترد شدم و حس اضافه بودن داشتم.خیلی سنگینم و بااارها به خودکشی فکر کردم متاسفانه خانواده مشکلی نیس که بشه حلش کرد

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
A Gh

نظرات رو خوندم؛ میتونم بگم 80درصدشون رو درک میکنم چون خودم هم همین وضع رو دارم. من دختری تک فرزند هستم با پدری سمی! حس تنفر و عشقی که همزمان بهش دارم، داره نابودم می‌کنه. هر چی از رفتار هاش بگم تکراریه..همرو اینجا گفتن. فقط یک چیز بود که منو ترغیب کرد اینجا کامنت بذارم اون هم این جمله بود که در اکثر نظرات مشترک بود: «به سن قانونی برسم، از خونه میرم» بگذارید حقیقتی رو براتون بگم! این رویای خامی بود که من داشتم(اگه بخوام راستشو بگم، هنوز هم دارمش) اما هر روز بیشتر میفهمم که توی این22 سال زندگیمو تلف کردم. با این رویا فقط خودمو گول میزنم و از واقعیت فرار میکنم. من فهمیدم هیچ وقت نمیتونم از این زندانی که پدرم برام درست کرده فرار کنم، تا وقتی که زندان بانم زنده باشه. روز و شبی نیست ک مادر پدر لعنتیشو نفرین نکنم که همچین پسری به جامعه تحویل دادن و موجب زجر من و مادرم شدن! نه اونا رو می‌بخشم نه پدرمو! احساس میکنم عمر ارزشمندمو تلف کردم. پدرم به من یه زندگی بدهکاره. به شما هم میگم تو رو خدا با این وعده پوچ خودتونو گول نزنید.با این وضع والدین ایرانی، مخصوصا اگر دختر باشید، هیچ وقت نمی‌تونید از زندانی که اسمشو گذاشتن خونه فرار کنید. هدفون رو تغییر بدید سعی کنید کم کم ازشون فاصله بگیرید فقط برای اینکه خودتون آرامش داشته باشید چون اونا هیچ وقت تغییر نمیکنن. براشون حد و مرز تعیین کنید حتی اگر به حرفتون گوش نمیدن بنده با 22 سال سن به سختی به موقعیت ناچیزی ک دارم، رسیدم. پناهم شده اتاقم و همدمم یه عروسک! برای خودم احساس تاسف میکنم چون فهمیدم با وجود پدرم به هیچ جا نمیرسم!

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
شعله اکبری

به دلیل تبعیض وبی عدالتی وفرق گذاشتن بین من وبقیه خواهرها وبرادرم از پدر ومادرم متنفرم

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳
Kia

سلام من کلا از بچگی تویه خانواده ببخشید ببخشید روانی بزرگ شدم همش جنگ و دعوا و کتک کاری حتی بارها توسط پدرم کتک خوردم از کمر بند و مگس کش بگیر تا هر چی دم دستته حتی با مشت و لگد به جاهای حساسم میزد تازه من اون زمان سنی نداشتم و زیر۹ سال بودم و انقدر پدرم از نظر روانی مشکل داشت ک من رو تهدید میکرد به کشتن و انداختن تو چاه و دراوردن کلیه بالاخره گذشت و مامانم خواست طلاق بگیره ولی به دلایلی مارو پیش پدرمون گذاشت دیگه خودتون ببینین چه بلائی سرمون میاد خلاصه بابام قصد کرد بره زن بگیره و ی زن بابا واسمون بیاره انقدر زن باباعه روانی بود ک نگم ابرومونو تو شهر برده بود کار ب جایی کشید ک ب سن قانونی رسیدم اومدم پیش مامانم زندگی کنم ولی خب مامانمم دل خوشی از من نداشت و منو عامل بدبختیاش میدونست من حتی یبار خودکشی ناموفق داشتم من الانم جز خدا کسی رو ندارم و تو بدترین شرایط دارم زندگی میکنم تو شرایطی ک همیشه تحقیر و انتقاد و هر چی ک فکر کنی و کسی رو ندارم ای کاش ی همچین پدر و مادری هیچ وقت بچه دار نشن که اینجوری یه افسرده رو تحویل جامعه بدن من با این شرایط روحی داغونم دارم درس میخونم کار میکنم و باز هم برای مادرم ناکافیم و این ته بی انصافیه

۰۲ خرداد ۱۴۰۳
آرشیدا عطابخش

من بدبخت ترین آدمم بابام شبا نمی خوابه و میره سر کار بعد میاد ظهر خونه برای اینکه من رژ زدم داد و بی داد میکنه و مادرم را می زنه و تخسیر آن میندازه وقتی من کردم و مامانم هیچ تفسیری نداره و هرچی میگم مامانم تقسیر نداره می گه نه و ادامه میده زدن هاشو . به خدا من بی تخسیر ام بعضی وقتا وقتی شب کاره من خوشحال می شوم ولی وقتی نیست واییییییییییی باید چه کرد .وقتی عصبانی است باید حتما بگم بابا شما درست میگید بابا من تو را دو ست دارم تل آروم بشه به خدا دارم دیوانه میشم و من ومامانم هرروز حالمان بدتره بعضی شب ها یا ظهر ها وقتی خیلی عصبانی میشه من و مامانم رو از خانه میندازه بیرون و ما میریم خانه‌ی مادربزرگم و بعد معذرت میخواد و میایم خانه و الان که شب کاره قبلش حسابی دوامون کرده و رفته مامانم اتاده رو تختم و حسابی حالش بده و زنگ زدم به مادربزرگم که بیاد بریم دکتر.من یه دختر ۸ سالم و آلن که مدرسه ها تمام سده من حالم بد تر شده و باید ۴ ماه صبر کنم تا از این خانه بروم و راحت تر بشوم و دیگه کمتر استرس داشته باشم وقتی مدرسه ها بود و بابام عصبانی میشد من هداقل فرداش می رفتم مدرسه و حالم بهتر بود.به خدا هر روز دارم آرزو می‌کنم ازدواج کرده و از این خونه برم و دیگه نه من برم خانه ی مادرم نه آنها بیاند خانه ی ما من تک فرزندم و بسیار ناراحتم خوش به حال کسانی که خاهر و برادر دارند حداقل وقتی بابام عصبانی بود و مامانم رو تخسیر می‌گذاشت خواهر یا برادرم مصل کوه پشتم بود و ازم مراقبت می کرد کمکم کنید به قرآن

۱۳ خرداد ۱۴۰۳
دختر بی خانواده

سلام کسی که بتونه درکم کنه ندارم حاضرم بمیرم دیگه نبینمشون همش داد بیداد فحش کتک الان ۱۴ سالمه و همش بدبختی میکشم چندبار به خودکشی فکر کردم ولی نمیشه دیگه اشک چشام خشک شده افسردگی گرفتم روانی شدم

۲۵ خرداد ۱۴۰۳
سینا

بچه که بودم پدر مادرم ولم کردن با ۲ تا برادر بزرگ ترم کلا یادمه تو ۹ ماه ۳ یا ۴ بار بهمون سر زدن موقعی که می‌خوابیدم خواب می دیدم مادرم مرده وقتی بیدار میشدم گریه میکردم و یک غم خیلی شدید همراهم بود که فقط با گریه موقتا آروم میشد الان ۱۸ سالمه و خیلی حالم بده احساس میکنم یه چیزی کم دارم ولی نمیدونم اون چیه از پدر و مادرم متنفرم تو سن ۱۲ سالگی مورد آزار جنسی قرار گرفتم و همش به این فکر میکنم مگه وظیفه پدر مادر این نیست که از بچه مراقبت کنه پس اون موقع کدوم گوری بودن که الان باید عاشقشون با شما لطفاً کمکم کنید پیش روانشناس نمیتونم برم

۲۸ خرداد ۱۴۰۳
ناشناس

فقط دوست دارم این ۸ سال تموم بشه و به سن قانونی برسم و از این خونه برم و واسه خودم یه زندگی جدید درست کنم.

۰۵ تیر ۱۴۰۳
بی نام ‌‌

سلام درسته که خانواده هامون بعضی وقتا مارو تخریب میکنن یا قلبمون رو میشکنن ولی این دلیل بر این نمیشه که ماهم توی روشون وایسیم متاسفم برای اون کسی که اومد نظر نوشته که برید ورزش رزمی یاد بگیرید بیاید پدر مادرتون رو بکشید آخه بی عقل چطور وجدانت قبول میکنه که پدر ومادری که برات زحمت کشیدنو‌ بزنی؟ میدونی خدا چی گفته گفته پدر ومادر حتی اگه کافر هم باشن باید احترامشونو‌ نگه داشت دلم به حال والدین‌ بدبختتون‌ میسوزه دیگه نمیدونن‌ چه گرگ صفت هایی رو تحویل جامعه دادن بدبختا اگر پدر مادرتون نبودن که الان عرضه نداشتید زندگیتونو‌ جمع کنید وای به حال و روزتون‌ تو قیامت خدا

۲۲ تیر ۱۴۰۳
مینا

من از خانواده ام متنفر نیستم و نمیخوام باشم ولی در کودکی دوست مجازی پیدا کرده بودم و منو از لحاظ جسمی تنبیه میکردن و باعث صدمه زدن به روح و روان شده بود که باعث فکرد کردن به خودکشی شده بود و به جسمم صدمه میزدم ( پوست دستم رو میکندم) ، خیلی اوقات احساس میکنم بین من و خواهرم فرق قائل میشن سر خیلی چیز ها ، خیلی تظاهر به خوب بودن کردم ولی بیشتر اوقات تو خودم غم هام رو می‌ریختم و شب ها بعضی اوقات شروع به گریه کردن میکردم و سرم منفجر میشد ، خیلی دلم پره و همینطور ذهنم ، از فرقی که قائل میشن بدم میاد و هر موقع بهشون میگم چشم پوشی میکنن و میگن نه ما اینطور نیستیم چرا اینطور فکر میکنی،فقط خیلی خسته شدم از لحاظ روحی و جسمی ، چیکار کنم؟؟

۲۲ تیر ۱۴۰۳
پریا

بیشتر اوقات از پدرم متنفر میشم از بچگی منو تنبیه می‌کرد ، میزدم و به من فحش می‌داد ، الان هم منو تهدید به زدن میکنه و همیشه بهم فحش میده و بیشتر اوقات پیش مادرم پشت سرم حرف میزنه و میگه من نمیفهمم و بیشعورم هیچوقت درست ساپورتم نکرده و تشویقم نکرده ، جدیدا مشکلات خانوادگی زیاد شده ، والدین چیکار کردن که باعث شده اینقدر بچه ها از خانوادشون متنفر باشن، خودم از خواهرم متنفرم چون من بهش انرژی مثبت میدم و ساپورت میکنم و اون گند میزنه به همه چیزم و هیچ حرفی نمیزنه درباره و از من بزرگتره

ارسال پیام و سوال

{{ nameForm1_error }}

{{ mobileForm1_error }}

5 + 6 = ?

دریافت وقت مشاوره