بیانیه انجمن روانشناسی بالینی کودک و نوجوان ایران

  • روابط‌عمومی مرکز مشاره یاسان

    تاریخ آخرین بروزرسانی ۱۴۰۳/۰۳/۰۷

بیانیه انجمن روانشناسی بالینی کودک و نوجوان ایران

ناباورانه و انگشت به دهان نشسته ایم؛ اخبار، پشت سر هم می‌آید و ما همچنان در بهت و اندوه به سر می‌بریم. آنجا که از نام ما به عنوان "روانشناس کودک و نوجوان" سوءاستفاده ابزاری شد؛ در عجب بودیم از کدام روانشناس و مشاور صحبت می‌شود و در هر جا و هر زمانی که به مدرسه‌ای تعرض شد، دانش‌آموزی مورد ارعاب قرار گرفت و کودکان و نوجوانانی در ترس و وحشت به خیابان‌ها نگریستند و یا از آنها استفاده ابزاری شد _ به عنوان متخصصین _ با نگرانی بسیار به اثرات طولانی مدت این حوادث اندیشیدیم.

انجمن روانشناسی بالینی کودک و نوجوان ایران هر گونه حمله و تهدید جسمانی و روانشناختی به دانش‌آموزان _در هر جا و هر زمان و به هر شکل_ را محکوم کرده و موکداً از مدیران ارشد نظام آموزش و پرورش، از متولیان و معلمان و مربیان مدارس، از والدین و خانواده ها، از مدیران، سیاستگزاران و مجریان حوزه نظم و امنیت مصرانه درخواست می‌کند که از قرار گرفتن کودکان و نوجوانان در معرض هر نوع خطر و مخاطراه‌ای پیشگیری و پرهیز نمایند. یادآوری می‌کنیم که دانش‌آموزان برای رشد و بالندگی، دستیابی به هویت و استقلال بزرگسالی؛ به امنیت روانشناختی و جسمانی نیاز دارند و دغدغه‌ها و پرسشگری‌های آنها نیازمند برخوردی خردمندانه، تربیتی و قانع کننده است ضمن اینکه شرایط امروز کشور نیز نیازمند بررسی‌های عمیق روانشناختی و جامعه شناختی می‌باشد.

بدانید آنچه امروز با فرزندانمان انجام می شود و تجربه‌ها و مشاهدات اندوه‌باری که بر آنها تحمیل می‌شود، آثاری به درازای چندین نسل خواهد داشت. توجه داشته باشید که متولیان جامعه بایستی در صدد شناخت خصوصیات نسل جدید و زبان و نگاه و سبک آنها برآیند و نه آنکه به مقابله و تهدید و نفی و متهم کردن این نسل اقدام کنند.

انجمن روانشناسی بالینی کودک و نوجوان ایران

آبان ماه ١٤٠١

 

شیوه دریافت وقت مشاوره

لطفا برای دریافت وقت مشاوره از روانشناسان مرکز مشاوره یاسان از ساعت 9 تا 19 با دو شماره زیر تماس بگیرید يا از طریق واتس‌اپ پیام دهید. راحت ترين مسير براي فارسی زبانان خارج از کشور ارسال پيام از طریق واتس‌اپ است.

تماس با ما

تماس با ما

برچسب ها:

ارسال پیام و سوال

{{ nameForm1_error }}

{{ mobileForm1_error }}

5 + 8 = ?

نظرات کاربران

ارسال پیام و سوال

{{ nameForm1_error }}

{{ mobileForm1_error }}

7 - 5 = ?

دریافت وقت مشاوره