بیانیه انجمن روانشناسی بالینی کودک و نوجوان ایران

  • روابط‌عمومی مرکز مشاره یاسان

    تاریخ آخرین بروزرسانی ۱۴۰۱/۰۹/۰۱

بیانیه انجمن روانشناسی بالینی کودک و نوجوان ایران

ناباورانه و انگشت به دهان نشسته ایم؛ اخبار، پشت سر هم می‌آید و ما همچنان در بهت و اندوه به سر می‌بریم. آنجا که از نام ما به عنوان "روانشناس کودک و نوجوان" سوءاستفاده ابزاری شد؛ در عجب بودیم از کدام روانشناس و مشاور صحبت می‌شود و در هر جا و هر زمانی که به مدرسه‌ای تعرض شد، دانش‌آموزی مورد ارعاب قرار گرفت و کودکان و نوجوانانی در ترس و وحشت به خیابان‌ها نگریستند و یا از آنها استفاده ابزاری شد _ به عنوان متخصصین _ با نگرانی بسیار به اثرات طولانی مدت این حوادث اندیشیدیم.

انجمن روانشناسی بالینی کودک و نوجوان ایران هر گونه حمله و تهدید جسمانی و روانشناختی به دانش‌آموزان _در هر جا و هر زمان و به هر شکل_ را محکوم کرده و موکداً از مدیران ارشد نظام آموزش و پرورش، از متولیان و معلمان و مربیان مدارس، از والدین و خانواده ها، از مدیران، سیاستگزاران و مجریان حوزه نظم و امنیت مصرانه درخواست می‌کند که از قرار گرفتن کودکان و نوجوانان در معرض هر نوع خطر و مخاطراه‌ای پیشگیری و پرهیز نمایند. یادآوری می‌کنیم که دانش‌آموزان برای رشد و بالندگی، دستیابی به هویت و استقلال بزرگسالی؛ به امنیت روانشناختی و جسمانی نیاز دارند و دغدغه‌ها و پرسشگری‌های آنها نیازمند برخوردی خردمندانه، تربیتی و قانع کننده است ضمن اینکه شرایط امروز کشور نیز نیازمند بررسی‌های عمیق روانشناختی و جامعه شناختی می‌باشد.

بدانید آنچه امروز با فرزندانمان انجام می شود و تجربه‌ها و مشاهدات اندوه‌باری که بر آنها تحمیل می‌شود، آثاری به درازای چندین نسل خواهد داشت. توجه داشته باشید که متولیان جامعه بایستی در صدد شناخت خصوصیات نسل جدید و زبان و نگاه و سبک آنها برآیند و نه آنکه به مقابله و تهدید و نفی و متهم کردن این نسل اقدام کنند.

انجمن روانشناسی بالینی کودک و نوجوان ایران

آبان ماه ١٤٠١

 

برچسب ها:

دریافت وقت مشاوره