چطور با نوجوان رفتار کنیم؟

 • روابط‌عمومی مرکز مشاره یاسان

  تاریخ آخرین بروزرسانی ۱۴۰۳/۰۱/۱۸

چطور با نوجوان رفتار کنیم؟

اگر والدین ویژگی‌های دوران نوجوانی و بلوغ را بدانند و مهارت‌های ارتباط موثر با نوجوانان را بیاموزند، کمتر با فرزند نوجوان‌شان درباره مسائلی مانند درس خواندن، پوشش، استفاده از گوشی، حضور در شبکه‌های مجازی، مقررات رفت و آمد، مواد مخدر، رابطه جنسی، موسیقی و روابط دوستی او دچار چالش و مشکل خواهند شد.

با ورود کودک به دوران بلوغ و نوجوانی، روابط والدین با آنها تغییر می‌کند و والدین برای برآوردن نیازهای فرزندان خود به مهارت‌ها و استراتژی‌های متناسب با این دوران نیاز دارند. هدف مرکز مشاوره یاسان هدایت والدین به شیوه‌های درست فرزندپروری و تربیت نوجوان است؛ چراکه والدین نقشی تاثیرگذار بر نحوه چگونگی مواجهه فرزند نوجوان خود با دوران سخت و پیچیده‌ بلوغ دارند. 

بر همین اساس مرکز مشاوره یاسان، مرکز تخصصی روانشناسی نوجوان و بلوغ در این صفحه همه آنچه که والدین برای تربیت نوجوان، نحوه رفتار با نوجوان و حمایت از فرزندان خود در دوران بلوغ نیاز دارند از کارگاه های ویژه نوجوانان تا دوره‌های مجازی آموزشی، کتاب‌های روانشناسی فرزندپروی و تربیت نوجوان تا مهمترین خدمات روانشناسی ویژه دوران نوجوانی مانند استعدادیابی، مشاوره انتخاب رشته و ... را معرفی کرده است:

کتاب های روانشناسی برای تربیت نوجوان

"انتشارات نسل یاسان" ، وابسته به مرکز مشاوره یاسان هم اکنون سه جلد کتاب درباره دوران نوجوانی منتشر کرده که هر سه جز پرفروش ترین کتاب های روانشناسی دوران بلوغ و نوجوانی است. کتاب دو جلدی توانمندسازی نوجوان نخستین کتاب کار مخصوص والدین و نوجوانان است که طی آن هم پدر و مادر و هم فرزند نوجوان با انجام تمرینات کتاب مهارت های مورد نیاز را یاد می گیرند. برای دریافت اطلاعات بیشتر روی عکس کتاب کلیک کنید.

 

 

کتاب "راهنمای جامع فرزندپروری در دوران نوجوانی" جامع‌ترین کتاب تربیت نوجوان در ایران محسوب می‌شود؛ چراکه پشتوانه آن تجربه سال ها روان درمانی با نوجوانان و خانواده هایشان و در نظر گرفتن دغدغه های بی پاسخ والدین در دوره پر چالش بلوغ است. برای دریافت اطلاعات بیشتر روی عکس کتاب کلیک کنید.

 

کارگاه های ویژه نوجوانان

در کارگاه "توانمندسازی نوجوان" دکتر آسیه اناری، عضوی هیئت مدیره انجمن روانشناسی کودک و نوجوان مهارت‌های زیر را به نوجوان شما آموزش می دهد:

 • شناخت خود ( هویت شناسی)

 • مدیریت احساسات

 • انتخاب بهترین سبک زندگی

 • تعیین اهداف و راه‌های رسیدن به آنها

 • دست‌یابی به جایگاه اجتماعی مناسب در جامعه

 • رسیدن به استقلال فکری در تصمیم‌گیری‌ها

 • آموختن مهارت‌های ارتباطی و تعاملی ( دوست‌یابی، ارتباط با خانواده و ...)

 • انتخاب مسیر تحصیلی و شغلی متناسب با علایق و روحیه

این کارگاه به صورت حضـــــوری و آنـــــــلاین برگزار می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره کارگاه ها روی پوستر آنها کلیک کنید.

 

بسته آموزشی هیولای نوجوانی را بشناسیم

هدف از طراحی بسته آموزشی هیولای نوجوانی را بشناسیم، آشنا کردن والدین با ویژگی های دوران نوجوانی، ارائه راهکارهایی برای بهبود رابطه با فرزند نوجوان و نحوه برخورد با نوجوان است. در حقیفت دکتر اناری، روانشناس نوجوانان در این بسته آموزشی به والدین کمک می کند تا با شناخت از این دوران پرچالش، شیوه های تربیت نوجوان را فراگرفته و با فرزندشان کمترین مشکل و درگیری را داشته باشند. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این بسته آموزشی روی پوستر آن کلیک کنید.

 

تست های روانشناسی ویژه دوران نوجوانی

تست های روانشناسی نوجوانی با هدف تشخیص اولیه مشکل یا شناخت بیشتر به طور آنلاین در دسترس والدین و نوجوانان قرار گرفته است. مزیت مهم این تست ها این است که مرکز مشاوره یاسان به طور رایگان جواب تست را در اختیار شما قرار می دهد.

 

کوچینگ نوجوان

نوجوانی دوره ای پر فراز و نشیب است که فرزند نوجوان شما مجبور است برای دستیابی به اهداف و ایده‌آل‌هایش در آن قدم بگذارد. در این سفر، داشتن "کوچ" یا "مربی" به نوجوان کمک می‌کند تا آنچه برای دستیابی به موفقیت و خوشنودی نیاز دارد را یاد بگیرد.

کوچینگ مانند مشاوره و روان‌درمانی به اختلالات و آسیب‌های روانی نوجوان نمی‌پردازد بلکه فرآیند کوتاه‌مدت‌تری نسبت به مشاوره و روان‌درمانی است که بر ارتقا و توسعه توانمندی‌های فردی، اجتماعی، تحصیلی و ... نوجوان متمرکز می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید.

 

 استعدایابی نوجوانان

سردرگمی نوجوانان در انتخاب رشته در حالی است که اگر تحصیلات متناسب با استعدادها و توانایی‌های آنها همسو ‌شود، میزان رضایت فرد از تحصیل در رشته انتخابی و در نهایت موفقیت در شغل هم افزایش می‌یابد. مرکز مشاوره یاسان با حضور بهترین روانشناسان استعدادیابی این امکان را دارد که به فرزند نوجوان شما کمک کند تا بهترین تصمیم را درباره انتخاب رشته بگیرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید.

 

مشاوره تحصیلی

دغدغه بسیاری از والدین، پیشرفت تحصیلی فرزندان است. بر همین اساس مرکز مشاوره یاسان با توجه به ویژگی‌های روانشناختی نوجوانان در دوره‌های مختلف تحصیلی، برنامه‌ای مدون برای مشاوره تحصیلی آماده کرده‌ است که ارزیابی مراجعان سال های گذشته نشان دهنده موفقیت این شیوه است. برای دریافت اطلاعات بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید.

 

مقالات بروز با موضوع فرزندپروری در دوران نوجوانی

بخشی از سایت مرکز مشاوره یاسان با عنوان "مجلـــه" مقالات بروز روانشناسی با موضوع نوجوانی و دوران بلوغ را منتشر می کند، برخی از این مقالات توسط روانشناسان نوجوان یاسان و برخی ترجمه معتبرترین تحقیقات روانشناسان جهان است. در مجله یاسان ضمن بیان مشکلات رایج والدین در تربیت نوجوانان، راهکارهایی عملی و علمی برای حل مشکلات و نحوه برخورد با نوجوانان ارائه شده است. برای دیدن مجله یاسان روی تصویر زیر کلیک کنید. برای مشاهده " مقالات مجله یاسان" روی عکس زیر کلیک کنید.

 

پرسش و پاسخ

مرکز مشاوره یاسان امکانی را فراهم کرده است که بهترین روانشناسان یاسان در کمترین زمان به به سوالات شما در زمینه روانشناسی و تربیت نوجوان به طور رایگان پاسخ دهند. برای دریافت مشاوره رایگان کافی است سوال خود را به همراه شماره یا ایمیل برای ما ارسال کنید. برای استفاده از مشاوره رایگان روی عکس زیر کلیک کنید.

 

مشاوره و روانشناس نوجوان

لطفا برای دریافت وقت مشاوره از روانشناسان نوجوان مرکز مشاوره یاسان از ساعت 9 تا 19 با دو شماره زیر تماس بگیرید يا از طریق واتس‌اپ پیام دهید. راحت ترين مسير براي فارسی زبانان خارج از کشور ارسال پيام از طریق واتس‌اپ است.

تماس با ما

تماس با ما

برچسب ها:

ارسال پیام و سوال

{{ nameForm1_error }}

{{ mobileForm1_error }}

8 - 2 = ?

نظرات کاربران

۲۵ مرداد ۱۴۰۱
نجمه سلیمی

دخترم تجدیداورده باید هفته بعد امتحان بده پیش مشاورهم بردم قرار شد گوشی رو بده دست من اما نشد دیگه خسته شدم از بس باهم درگیر هستیم نه خانوادهای صمیمی هم هستیم پدر کشاورز وخودم هم خانه دار هستم بسیار به هم علاقهمند ووابسته هستیم الان تنها مشکل تو زندگیم نجات دخترم از موبایل هست داستان رومان وفیلمهای ترکی زیاد با گوشی میبینه لطفا کمک کنید تا دخترم رانجات بدهم

۱۵ آبان ۱۴۰۱
نصیبه اخوان

پسرم خیلی عصبانی وبقرار وحواس پرت خواهش میکنم کمکم کنید

ارسال پیام و سوال

{{ nameForm1_error }}

{{ mobileForm1_error }}

8 - 2 = ?

دریافت وقت مشاوره