اورژانس تلفنی روانشناسی رایگان به نوجوانان و جوانان آسیب‌دیده در حوادث اخیر

  • دکتر آسیه اناری

    روانشناس بالینی کودک و نوجوان؛ مدیر مرکز مشاوره یاسان

    تاریخ آخرین بروزرسانی ۱۴۰۳/۰۴/۲۴

اورژانس تلفنی روانشناسی رایگان به نوجوانان و جوانان آسیب‌دیده در حوادث اخیر

کمی آهسته، کمی دیرتر...

سال ۱۳۸۴، حدود ۱۵ سال پیش، اولین مراجعینم را دیدم؛ کودکان تازه متولد شده تا ۷ ساله ای که این روزها به دهه هشتادیها معروفند‌ و بعد از آن تا امروز، روز و شب من با نوجوانانی می گذرد که متولد همین دهه هستند.

وقتی حرف از دهه هشتادیها است با تمام وجودم بچه هایم را می بینم، تک تک مراجعینم در این سالها جزوی از زندگی پدیدارشناختی من بودند و نگاه من به زندگی، جوانی و دنیا را عوض کردند. از این نوجوانان آموختم زندگی در اکنون و اینجا به اندازه آینده اهمیت دارد. آموختم خودم باشم و خودسانسوری نکنم، آموختم مصلحت اندیشی را کنار بگذارم و گفتنی‌ها را بگویم.

سالهاست همنشینان من این دختران و پسرانی هستند که با تمام وجود، رویای زندگی کردن دارند، پریدن در آسمانی آزاد، رها از هر چه قید و بند؛ این دختران و پسرانی که امروز، آرزوهای بزرگ در سر می پرورند، فرزندان منند که چون جان شیرین دوستشان دارم!

عمیق تر که نگاه کنید تنها ما دهه شصتیها نسل سوخته نیستیم. همه آنهایی که به حداقل‌های در زندگی خود نرسیده اند هم، سوخته اند و البته ساخته اند.

دختر نوجوانم _گیسو_ وقتی با صدای بلند با آهنگ مورد علاقه اش می خواند و می رقصد؛ به من می گوید "مامان شما همه افسرده اید!" و من با بغضی در گلو پاسخ می دهم ولی شما را تربیت کردیم. ما نسل سوخته ای هستیم که جوانی و نوجوانی نکرده ایم و بذر ترس و ناامنی از کودکی در وجودمان کاشته شده است، اما این نوجوانان و جوانان امروزی حاصل تربیت، تفکر و ایدئولوژی ما هستند.

از ترسهای ما شجاعت برآمد. از محافظه کاریمان، شهامت. و از میدان دادن به فرزندانمان، نسلی ققنوس وار زاده شد که رویای بزرگی در سر دارد. رویای آزادی، ولی نگرانم، شاید هنوز هم یک دهه شصتی محافظه کارم اما نگران تک تک فرزندان این خاک گلگونم؛ پاره های تن من که با ذره ذره وجودم می شناسمشان و برای آرمان‌های بلندشان سر فرود می آورم.‌..

تنها می خواهم بگویم در این روزهای سخت از باقیمانده روح و تنتان مراقبت کنید!

روزهای بهتر در راهند...

دکتر آسیه اناری

 

در طول سالها مرکز مشاوره یاسان با نگاه ویژه ای که به نوجوانان و خانواده های آنها داشته، اکنون رسالت خود می داند تا با برقراری خط تلفنی ویژه‌ای به نوجوان آسیب دیده از حوادث اخیر خدمات مشاوره و روانشناسی را به صورت رایگان ارائه دهد.

دکتر آسیه اناری و همکاران خود در دپارتمان نوجوانی و بلوغ از شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۱ الی ۱۳ با تلفن ۰۲۱۲۶۷۲۲۴۱۷ پاسخگوی شما خواهند بود.

ما در کنار شما هستیم ؛ به امید روزهای بهتر!

شیوه دریافت وقت مشاوره

لطفا برای دریافت وقت مشاوره از روانشناسان مرکز مشاوره یاسان از ساعت 9 تا 19 با دو شماره 02126722420 یا 02126722417 تماس بگیرید يا از طریق واتس‌اپ به شماره 09120499760 پیام دهید. راحت ترين مسير براي فارسی زبانان خارج از کشور ارسال پيام از طریق واتس‌اپ به شماره 09935968010 است. 

 

تماس با ما

تماس با ما

برچسب ها:

ارسال پیام و سوال

{{ nameForm1_error }}

{{ mobileForm1_error }}

7 - 4 = ?

نظرات کاربران

۰۷ آبان ۱۴۰۱
حسین سماواتیان

پدر هستم مشکل قهر با همسر و دخترم را دارم که اکنون به سن ۱۸ رسید لطفا راهنمایی کنید .

۰۵ دی ۱۴۰۱
مرکز مشاوره یاسان

دوست عزیز دکتر اناری به سوال شما به‌طور صوتی پاسخ داده‌اند. لطفا برای شنیدن آن به بخش " پرسش و پاسخ " مراجعه کنید.

ارسال پیام و سوال

{{ nameForm1_error }}

{{ mobileForm1_error }}

4 + 7 = ?

دریافت وقت مشاوره