ویدئو/ توصیه‌های دکتر اناری درباره نوجوانان در برنامه هزار راه نرفته

  • دکتر آسیه اناری

    روانشناس بالینی کودک و نوجوان؛ مدیر مرکز مشاوره یاسان

    تاریخ آخرین بروزرسانی ۱۴۰۳/۰۱/۱۸

ویدئو/ توصیه‌های دکتر اناری درباره نوجوانان در برنامه هزار راه نرفته

بخشی از برنامه تلویزیونی «هزار راه نرفته» با حضور دکتر آسیه اناری، عضو هیئت مدیر انجمن روانشناسی بالینی کودک و نوجوان و مدیر مرکز مشاوره یاسان  به موضوع روابط والدین با فرزند نوجوان و  نحو صحیح برخورد پدر و مادر با فرزندان می پردازد.

«هزار راه نرفته» کاری است از گروه خانواده به تهیه‌کنندگی ناهید سادات‌شریفی و به کارگردانی علیرضا برزگر دانایی که از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۹ و ۴۵ از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود.

 

چگونه با نوجوانم ارتباط برقرار کنم؟

دکتر اناری، روانشناس کودک و نوجوان در این قسمت درباره اصول ارتباط صحیح با نوجوان و اشتباهات والدین که باعث دوری آنها از فرزند نوجوان شان می‌شود، صحبت کرده است.

 

چطور جلوی بچه‌ها دعوا کنیم؟

در این بخش از برنامه هزار راه نرفته دکتر آسیه اناری، روانشناس بالینی کودک و نوجوان برای پدر و مادر توضیح می‌دهد که چطور می‌توانند حرف های منطقی خود را بدون دعوا به هم بگویند و اشتباهات آنها را گوشزد می‌کند.

 

 

نحو برخورد صحیح با نوجوانان

رتباط با نوجوان، قواعدی دارد تا بتوانید پدر و مادری باشید که نوجوان از حرف زدن و ارتباط برقرار کردن با شما گریزان نباشد. اگر فرزند نوجوان دارید یا فرزندتان به نوجوانی نزدیک می‌شود، صحبت‌های دکتر آسیه اناری در برنامه هزار راه نرفته، نکات مهمی برای شما دارد.

 
 

آیا نوجوان هم باید رمز گوشی والدین را بداند؟

در مورد اینکه والدین باید رمز گوشی نوجوان را بدانند شکی نیست، اما آیا نوجوان هم باید رمز گوشی والدین را بداند؟ پاسخ این سوال از دکتر آسیه اناری در برنامه هزار راه نرفته بشنوید.

 

 

چه کار کنیم نوجوان تصمیم اشتباه نگیرد؟

خیلی از والدین نمی‌دانند چطور جلوی تصمیمات اشتباه نوجوانشان را بگیرند. آنها با نوجوان‌هایی مواجه می‌شوند که به حرفشان گوش نمی‌دهند و با تصمیمات اشتباه، آینده‌شان را به خطر می‌اندازند. در این ویدیو در برنامه هزار راه نرفته، دکتر آسیه اناری، روانشناس بالینی کودک و نوجوان توضیح می‌دهد که با این مسأله چطور باید برخورد کنید.
 
 

 

حد و مرز رابطه نوجوان با جنس مخالف کجاست؟

اگر فرزند نوجوان دارید، حتما متوجه شده‌اید که گرایش زیادی به سمت جنس مخالف پیدا کرده؛ این مسأله در نوجوانی بسیار طبیعی است اما ما به عنوان پدر و مادر چطور می‌توانیم آن را کنترل کنیم؟ دکتر آسیه اناری در این قسمت از برنامه هزار راه نرفته توضیحات بیشتری می‌دهد.

 

چطور نوجوان مسئولیت پذیر و درسخوان داشته باشیم؟

در بیشتر خانواده‌هایی که فرزند نوجوان دارند، درس خواندن و مسئولیت پذیری، مشکلات رایج و همیشگی هستند که باعث جنگ و دعواهای زیادی در خانواده می‌شود. در این بخش از برنامه هزار راه نرفته، دکتر آسیه اناری، عضو هیئت مدیره انجمن روانشناسی بالینی کودک و نوجوان و مدیر مرکز مشاوره یاسان توضیح می‌دهد که چطور می‌توان برای این مشکلات راه‌حلی پیدا کرد.

 

چرا نوجوانم از خانواده فاصله گرفته و به دوستانش گرایش پیدا کرده؟

خیلی از نوجوانان در این دوره به دوستانشان گرایش پیدا می‌کنند و از خانواده دور می‌شوند. این مسئله پدر و مادرها را نگران می‌کند. در این بخش از برنامه هزار راه نرفته، خانم دکتر آسیه اناری، عضو هیئت مدیره انجمن روانشناسی بالینی کودک و نوجوان ایران و مدیر مرکز مشاوره یاسان توضیح می‌دهد در چنین شرایطی چه کاری از دست والدین ساخته است و چطور می‌توانند روی رفتار فرزندشان نظارت بیشتری داشته باشند.

 

بحران هویت در نوجوانی

نوجوانی همراه با بحران هویت است و ممکن است خانواده‌ها نگران تغییرات هویتی در نوجوان شوند. این ویدیوی خانم دکتر آسیه اناری، عضو هیئت مدیره انجمن روانشناسی بالینی کودک و نوجوان ایران و مدیر مرکز مشاوره یاسان در برنامه هزار راه نرفته را با دقت ببینید؛ به بسیاری از سوالات شما جواب می‌دهد و نگرانی‌هایتان را برطرف می‌کند.

 

شیوه دریافت وقت مشاوره

لطفا برای دریافت وقت مشاوره از روانشناسان مرکز مشاوره یاسان از ساعت 9 تا 19 با دو شماره زیر تماس بگیرید يا از طریق واتس‌اپ پیام دهید. راحت ترين مسير براي فارسی زبانان خارج از کشور ارسال پيام از طریق واتس‌اپ است.

تماس با ما

تماس با ما

برچسب ها:

بخشی از برنامه تلویزیونی «هزار راه نرفته» با حضور دکتر آسیه اناری، عضو هیئت مدیر انجمن روانشناسی بالینی کودک و نوجوان و مدیر مرکز مشاوره یاسان  به موضوع روابط والدین با فرزند نوجوان و  نحو صحیح برخورد پدر و مادر با فرزندان می پردازد.

ارسال پیام و سوال

{{ nameForm1_error }}

{{ mobileForm1_error }}

4 + 9 = ?

نظرات کاربران

ارسال پیام و سوال

{{ nameForm1_error }}

{{ mobileForm1_error }}

4 + 6 = ?

دریافت وقت مشاوره