دکتر اناری به مناسبت روز کودک: کودکان رنگ و عامل شادابی جامعه هستند

  • دکتر آسیه اناری

    روانشناس بالینی کودک و نوجوان؛ مدیر مرکز مشاوره یاسان

    تاریخ آخرین بروزرسانی ۱۴۰۳/۰۳/۰۷

دکتر اناری به مناسبت روز کودک: کودکان رنگ و عامل شادابی جامعه هستند

متن گفت وگوی دکتر آسیه اناری، مدیر مرکز مشاوره یاسان و عضو هیئت رئیسه انجمن روانشناسی بالینی کودک و نوجوان با باشگاه خبرنگاران به مناسبت روز جهانی کودک (16 مهرماه، 8 اکتبر) :

روز جهانی کودک در واقع روز شادی، نشاط، آوردن خلاقیت، بازی، رنگ و... است. علت نام گذاری یک روز در جهان به نام کودکان این است که یادمان باشد کودکان بخش مهمی از جامعه را تشکیل می‌دهند و در زندگی اجتماعی تمام انسان‌ها نقش بسیار اساسی و اصولی دارند و شور و نشاط به زندگی می‌آورند.  تحقیقات نشان داده که وقتی در خانه‌های سالمندان، کودکان حضور می یابند، نشاط  و سرزندگی بسیار بیشتری در سالمندان ایجاد می شود و آنها شادی و رهایی را تجربه می‌کنند.

این روز یادآور این است که ما وظیفه داریم کودکانی شاد، مسئولیت پذیر و بدون فشار تربیت کنیم. کودکان رنگ و عامل شادابی جامعه هستند. ما باید کودکان را در قامت خودشان ببینیم و از آنها به اندازه یک کودک توقع داشته باشیم. همچنین بچه‌ها را باید بپذیریم تا به ما سلامت روانشناختی و طول عمر هدیه دهند. لازم است که قدر این موهبت‌های الهی را بدانیم؛ زیرا رنگ‌های جاری در جامعه هستند و می‌توانند نقش مهمی داشته باشند.  کودکان اصیل هستند؛ زیرا هنور تغییر نکرده اند.

 

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

ریافت وقت مشاوره

لطفا برای دریافت وقت مشاوره از روانشناسان مرکز مشاوره یاسان از ساعت 9 تا 19 با دو شماره زیر تماس بگیرید يا از طریق واتس‌اپ پیام دهید. راحت ترين مسير براي فارسی زبانان خارج از کشور ارسال پيام از طریق واتس‌اپ است.

تماس با ما

تماس با ما

برچسب ها:

ارسال پیام و سوال

{{ nameForm1_error }}

{{ mobileForm1_error }}

4 + 9 = ?

نظرات کاربران

ارسال پیام و سوال

{{ nameForm1_error }}

{{ mobileForm1_error }}

2 + 9 = ?

دریافت وقت مشاوره