6912تست-استرس-و-اضطراب-نوجوان.jpg

رایگان

6912تست-استرس-و-اضطراب-نوجوان.jpg
پشتیبان آنلاین
پشتیبان آنلاین

تضمین کیفیت
تضمین کیفیت

رضایت کاربران
رضایت کاربران

محتوای به روز
محتوای به روز

استرس همیشه بد نیست. سطح پایینی از استرس می‌تواند بسیار به ما کمک کند. در واقع استرس ما را هوشیار نگه می دارد تا کارهایمان را بهتر انجام دهیم. همچنین سطح توجه ما را بالا می‌برد. استرس زمانی ناخوشایند است که توانایی‌های ما را کم کرده و فکرمان را به خود مشغول نگه دارد.

همه آدم‌ها استرس را تجربه می‌کنند، تفاوت افراد در نحوه برخورد و مدیریت استرس است که به آن راهبردهای مقابله‌ای می‌گویند. متاسفانه برخی از نوجوانان با روش‌های نادرست سعی در کنترل استرس خود دارند.

 

راهنمای انجام تست:

این تست، برای نوجوان طراحی شده اما اگر شما والد هستید هم می توانید تست را انجام دهید اما توجه داشته باشید، هنگام پاسخگویی به سوالات، آنچه را که فکر می کنید به نظر فرزند نوجوانتان نزدیک است انتخاب کنید. هرچقدر صداقت و شناخت شما به فرزندتان بیشتر یاشد نتیجه تست دقیق تر خواهد بود.

هر گزینه را با دقت بخوانید و با توجه به رفتارهای یک ماه اخیر خود یا فرزندتان، صادقانه پاسخ بله یا خیر را انتخاب کنید. زیاد فکر نکنید و اولین گزینه ای را که به ذهنتان رسید انتخاب کنید.

 

کاربر گرامی!
برای مشاهده سوالات ابتدا باید در سایت مرکز مشاوره یاسان ثبت نام کنید یا اگر قبلاً ثبت نام کرده‌اید ابتدا وارد پروفایل خود شوید. برای ورود یا ثبت نام در سایت کافی است به کمی به پایین همین صفحه بروید و  روی گزینه "ثبت نام" یا "وارد" در کادر سوالات آزمون کلیک کنید.

 

منبع: امیری، س. امیرقاسمی، ن. یعقوبی، الف.(1395). پایایی، روایی و تحلیل عاملی نسخه فارسی پرسشنامه استرس نوجوانان. فصلنامه اندازه گیری تربیتی، (7) 25.

برچسب ها :

برای مشاهده سوالات کنید.

اگر قبلا ثبت نام کرده اید شوید.

ارسال پیام و سوال

2 + 7 = ?

نظرات کاربران

مریم متین
۱۰ خرداد ۱۴۰۱

ممنون از تست

 • پاسخ
 • مدیر سایت
  ۱۱ خرداد ۱۴۰۱

  دوست عزیز خوشحالیم که رضایت شما را کسب کرده است.

 • پاسخ
 • ارسال پیام و سوال

  6 - 3 = ?

  برای اطلاع از جدیدترین مقالات و اخبار عضو خبرنامه یاسان شوید

  دریافت وقت مشاوره