• تاریخ آخرین بروزرسانی ۱۴۰۳/۰۲/۱۷

مشاوره تلفنی

  مشاوره‌ تلفنی چیست؟

در این روش جلسات گفتگو درمانی شما به صورت تلفنی با روانشناس مرکز مشاوره یاسان در فضایی امن برگزار می شود تا شما بتوانید به راحتی درباره افکار، احساسات، مشکلات زندگی و نگرانی‌های مربوط به سلامت روان خود صحبت کنید.

 

جلسه‌ی تلفن‌درمانی چگونه است؟

  • مشاوره‌ تلفنی تقریبا شبیه به گفتار درمانی معمولی است. در این نوع روان درمانی بهتر است، جلسات در حریم خصوصی (یک اتاق آرام در خانه یا در محل کار شما) تشکیل ‌شود.

 

چرا مشاوره تلفنی بر مشاوره حضوری ترجیح دارد؟

1. هیچکس شما را نمی‌بیند: واضحی ترین مزیت مشاوره تلفنی این است که سنگینی نگاه دیگران را حس نمی کنید. اگر دچار اضطراب اجتماعی، درونگرا و یا کم‌رو هستید، در این نوع از مشاوره احساس راحتی بیشتری می‌کنید. اگر بیمار یا آسیب‌دیده هستید و نگران این موضوع هستید که مبادا ظاهرتان خوب به نظر نرسد یا حتی خیلی ساده‌تر، انرژی  و وقت لازم برای رفتن به مراکز مشاوره را ندارید، این نوع از مشاوره برای شما مناسب است.

2. پای تلفن راحت‌تر صحبت می‌کنید: بعضی افراد شخصیتی بصری دارند، آن‌ها در حضور کسی و به صورت رو در رو راحت‌تر می‌توانند صحبت کنند؛ یا اینکه عاشق تکنولوژی و تماس تصویری هستند. اما، برخی از ما از نسلی دیگر هستیم همه‌ گپ و گفت‌های صمیمی ما پای تلفن انجام می‌شود، بنابراین برایمان این شیوه درمان راحت‌تر است؛ برخی دیگر از ما نیز هنگامی که تنها هستیم راحت‌تر احساساتمان را بیان می‌کنیم. اگر شما هم اینطور هستید، با توجه به اینکه درمان، زمانی بهترین نتیجه را می‌دهد که بتوانیم آزادانه صحبت کنیم، مشاوره‌ تلفنی ایدئال‌ترین شکل از مشاوره برای شما است.

3. شما را درگیر فناوری پیچیده و غیر قابل اعتماد نمی‌کند: اگر با تکنولوژی آشنایی ندارید یا استفاده از وای‌فای یا هدست شما را وحشت‌زده می‌کند، مشاوره تلفنی بهترین راه برای شماست، کافیست تلفن را بر‌دارید و شماره بگیرید؛ همین.

در منطقه ای دور افتاده زندگی می‌کنید و نمی‌توانید به مطب درمانگر بروید؟ هنگام استفاده از اینترنت نگران مسائل مربوط به حریم خصوصی هستید یا احساس می‌کنید در صورت استفاده از تلفن همراه شنود می‌شوید؟ در این صورت می‌توانید جلسات روان درمانی را با یک تلفن ثابت انجام دهید که احساس امنیت بیشتری برایتان ایجاد کند.

4. وقتی که برای بیرون رفتن از خانه مشکل دارید، مناسب‌تر است: برنامه‌ی فشرده‌ای دارید؟ یا در خانه درگیر مراقبت از بچه‌ها، یکی از افراد مسن خانواده، یا عزیز بیمار خود هستید؟ با مشاوره تلفنی می‌توانید بدون برنامه‌ریزی برای مراقبت یا ترک راحتی خانه‌ در جلسات درمانی شرکت کنید.

5. مشاوره‌ تلفنی باعث صرفه‌جویی در وقت و پول می‌شود: رفت و آمد به مطب درمانگر برای کسی که بین برنامه‌ روزانه فشرده‌ای دارد فقط استرس‌زا است. ضمن اینکه گرفتن پرستار بچه، رفت و آمد، بنزین و پارکینگ هزینه هنگفتی بر شما تحمیل می کند. مشاوره‌ تلفنی که به راحتی از خانه یا محل کار شما انجام می‌شود، باعث صرفه‌جویی در زمان، انرژی و هزینه‌‌ رفت و آمد شما می‌‌شود.

 

مشاوره‌ تلفنی برای چه مسائلی مفید است؟

اگر شما دچار یکی از مشکلات یا اختلالات زیر هستید مشاوره تلفنی می‌تواند به شما کمک کند:

  • انواع اختلالات اضطرابی

  • افسردگی

  • انواع اختلالات وسواس

  • تنهایی

  • استرس

 

آیا مشاوره‌ی تلفنی واقعاً موثر است؟

تاکنون بازخوردهای مثبتی از سوی افرادی که از این نوع مشاوره استفاده کرده اند دریافت شده است؛ به طوری که 200 کاربر مشاوره‌ در یک نظرسنجی اعلام کردند،80 درصد مشکل اولیه آنها  بهبود یافته است. همچنین آنها نسبت به کسانی که در جلسات حضوری شرکت می‌کنند، رضایت بیشتری از جلساتشان داشتند. 

 

شیوه دریافت وقت مشاوره

لطفا برای دریافت وقت مشاوره از روانشناسان نوجوان مرکز مشاوره یاسان از ساعت 9 تا 19 با دو شماره زیر تماس بگیرید يا از طریق واتس‌اپ پیام دهید. راحت ترين مسير براي فارسی زبانان خارج از کشور ارسال پيام از طریق واتس‌اپ است.

تماس با ما

تماس با ما

دریافت وقت مشاوره